:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dua............ ne kadar a??rd?r..
ozgur_yasarim
Loise Redden isimli ?ok fakir giyimli bir kad?n y?z?nde bir h?z?nle bir manava girer.

D?kkan sahibine mahcup bir ?ekilde yakla??r. Kocas?n?n ?ok hasta oldu?unu, ?al??amaz duruma d??t???n? ve yedi ?ocu?u ile birlikte a? kald?klar?n? ve yiyece?e ihtiya?lar? oldu?unu s?yler. John Longhouse isimli manav ona ters bir ?ekilde bakarak derhal d?kkan?n? terk etmesini ister.

Kad?n ailesinin ihtiya?lar?n? d???nerek, l?tfen efendim der, param?z olur olmaz getirip borcumu ?deyece?im. John kendisine bir kredi a?amayaca??n? ??nk? onun eski bir m??terisi olmad???n?, kendisinde bir hesab?n?n bulunmad???n? s?yler.

O s?rada d?kkan?n d???nda bekleyen bir m??teri ikisinin aras?nda devam eden bu konu?may? dinlemektedir. i?ere girerek Johna yakla??r ve ben o kad?n?n almak istediklerine kefilim der. Ailesinin ihtiyac? olan ?eyleri ona ver.

Bunun ?zerine manav ?ok isteksiz bir ?ekilde kad?na d?ner ve bir al??-veri? listen var m?yd? diye sorar Louise "Evet efendim" der. "Tamam" der manav. "?imdi onu terazinin ?u kefesine koy, onun a??rl???nca di?er kefeye istediklerinden koyaca??m.!"

Louise bir an duraksar, sonra ba??n? ?n?ne e?er ve ?antas?n? a?arak ?zerine bir ?eyler karalanm?? bir ka??t par?as?n? ??kart?r ve manav?n kendisine g?sterdi?i kefeye ?zenle b?rak?rken ba?? hala ?ne e?iktir.

Manav?n ve di?er m??terinin g?zleri terazinin kefesine dikilirken hayretle b?y?m??t?r. Manav m??teriye d?nerek, k?s?k bir sesle, "inanam?yorum." Der. inan?lacak gibi de?ildi. M??teri manava g?lerken manav ?oktan di?er kefeye eline ge?eni doldurmaya ba?lam??t?r ama nafile, di?er kefeyi yerinden bile k?p?rdatamam??t?r.

Terazinin kefesi art?k ?zerindekileri almayacak kadar doldurdu?unda ?aresiz hepsini bir torbaya doldurarak kad?na verir. ?a?k?nl?kla ?zerinde bir ?eyler ?iziktirilmis ka??d? eline al?r ve okur. Bir de bakar ki orda bir al??-veri? listesi yoktur. Sadece bir dua yaz?l?d?r.

"Tanr?m neye ihtiyac?m oldu?unu sen bilirsin, kendimi senin ellerine teslim ediyorum."

Manav ta? gibi bir sessizli?e b?r?nm??t?r. Loise kendisine te?ekk?r ederek d?kkandan ayr?l?r. M??teri Johnun eline bir elli dolarl?k tutu?tururken, "her kuru?una de?di" der.

Daha sonra John Longhouse terazisinin kefelerinin k?r?lm?? oldu?unu g?r?r. Bu nedenle duan?n ne kadar a??r ?ekti?ini sadece ALLAH bilir.

Dua bizim i?in hi?bir maliyeti olmayan bedava bir hediyedir.
ÐŽeşaren
Dua bizim için hiçbir maliyeti olmayan bedava bir hediyedir.

Paylasimin icin sagol
Ara
maynax men
"Tanrım neye ihtiyacım olduğunu sen bilirsin, kendimi senin ellerine teslim ediyorum."

ne kadar güzel bi dua dır bu ALLAH icinden gelerek dua etmeyi nasip etsin
Ara
yagmuryurekl!m
█▒♥█♥▒▒╬▒▒█▒▒▒█ALLAH RAZI OLSUN▒▒▒▒♥█♥▒▒▒╬▒▒█
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizi Yaratan? Ne Kadar Tan?yorsunuz? €BeRimSin 2 535 04-02-2022, Saat: 02:13 AM
Son Yorum: wildfang
  Bir İnşirah Ayeti Kadar Sana Geldim.. Ebu-CeNDeL 6 577 08-15-2009, Saat: 09:13 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL
  Daha Düne Kadar Aboneydin Harama.. Ebu-CeNDeL 6 652 04-20-2009, Saat: 10:13 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL
  'Cehennem Azabı ne kadar Dehşetlidir ? ÐŽeşaren 1 431 12-05-2008, Saat: 11:28 PM
Son Yorum: rocker_nergiz
  Namaz Kılmanın Güzelliği (Mutlaka Sonuna Kadar Okuyun!) ÐŽeşaren 5 560 08-28-2008, Saat: 05:34 AM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 09:59 PM