:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başörtüsü takanlar ve başörtüsüne takanlar...
KRaLiCe
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yarın öbür gün,üniversitede türbanını takanLar mezun oLduktan sonra ne oLacak peki.türbanLı doktorLarın atamasını yapmak için türbanını çıkarmasını mı bekLeyeceksiniz,yoksa öğretmen oLmuş birisinin türbanını çıkarmasını mı,ya da devLet memuru oLarak atayacaktınız da türbanını cıkarmasını mı bekLeyeceksınız.Arkadaşım devLet daireLerinde ve bu tarz kamu aLanLarında türban takmak LaikLiğe aykırıdır.Eğitim aLanLarında takılması yasağının da ana sebebi budur.

Türban takıyor diye kimse eğitim öğretim hayatından mahrum bırakılamaz bu birincisi
ikincisi bu türbanlı bayanlar ileride anne olacaklar değil mi? (evet) Ne çok bilgili kültürlü anne olursa okadar iyi olur.Anne bilinçli olursa çocuklarda bilinçli yetişecek.Kan davasıymışyok ayıpmış günahmış vb... sorunlarla karşılaşılmayacak
üçüncüsü eğitimini tamamlamış birey kendi hak ve özgürlüğüyle çalışmak isteyip kamu kurum kuruluşlarında görev yapmak isterse oradaki yükümlülüklere uymak zorunda olacaktır Ona göre çalışır ya da çalışmaz kişisel tercih...

bide bişeyi çok merak ediyorum bu olayı sizleriinde yorumlamanızı rica ediyorum.
Dış ülklerden bir çok din adamı geliyor değil mi? kendi dini sembolleri olan boyunlarındaki haçlarla yada ne bileyim yahudilerin başlarındakiyle bizim kamu kurum ve kuruluşlarımızda baş köşelerde ağırlanırken başörtüsünü öcü gibi görülmesi size ne kadar doğru geliyor gerçekten merak ediyorum(sorum geneldir)
Ara
history
KRaLiCe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Türban takıyor diye kimse eğitim öğretim hayatından mahrum bırakılamaz bu birincisi
ikincisi bu türbanlı bayanlar ileride anne olacaklar değil mi? (evet) Ne çok bilgili kültürlü anne olursa okadar iyi olur.Anne bilinçli olursa çocuklarda bilinçli yetişecek.Kan davasıymışyok ayıpmış günahmış vb... sorunlarla karşılaşılmayacak
üçüncüsü eğitimini tamamlamış birey kendi hak ve özgürlüğüyle çalışmak isteyip kamu kurum kuruluşlarında görev yapmak isterse oradaki yükümlülüklere uymak zorunda olacaktır Ona göre çalışır ya da çalışmaz kişisel tercih...

bide bişeyi çok merak ediyorum bu olayı sizleriinde yorumlamanızı rica ediyorum.
Dış ülklerden bir çok din adamı geliyor değil mi? kendi dini sembolleri olan boyunlarındaki haçlarla yada ne bileyim yahudilerin başlarındakiyle bizim kamu kurum ve kuruluşlarımızda baş köşelerde ağırlanırken başörtüsünü öcü gibi görülmesi size ne kadar doğru geliyor gerçekten merak ediyorum(sorum geneldir)

Türbanla ilgili yorum yapmama kararım hala geçerli.Tüm insanlara saygılıyım Ülkeme yürkten bağlıyım....
Değerli kardeşim, Kraliçe; yazınıza yanıt verme gereği duydum, inanılmaz bir provokasyon var
aptığın yorumda ve ülkemde kimse türbana öcü gibi bakmıyor, siz kullanıyorda kendinizi öcü görüyorsanız, bu sizi bağlar.
Dış ülklerden bir çok din adamı geliyor değil mi? kendi dini sembolleri olan boyunlarındaki haçlarla yada ne bileyim yahudilerin başlarındakiyle bizim kamu kurum ve kuruluşlarımızda baş köşelerde
Ülkeler arası ilişkilerde, din adamları ülke ziyaretlerinde kendi inançlarını temsil eden kıyafetler giyer, Diyanet İşler Başk.mızda ülke ziyaretlerinde, nereye giderse gitsin kendi makamına has kıyafetini giyer.Bunun türbanla ne ilgisi var anlamış değilim.Ülkemizde Türban kesinlikle yasak değil, bundada ısrar ediyorum.Kamusal alan hariç. Şimdi yasa çıkarıldı,İhtimal C.başkanı onaylıyacak, resmi gazetede yanınlanıp yürürlüğe girecek. Ya ANAYASA mahkemesi yasayı kukuka aykırı bulup yasayı iptal ederse, ülkede savaşmı çıkaracaksınız.
[SIZE=3]Bir örnekle yorumu sonlandırıyorum;Sultanamet Camiine gelen turistler, önce başları örtülüyor, sonra üzerlerine uzun kollu giysiler giydiriliyor, ayakkabıları çıkartılıp camiye alınıyorlar...bu bir adaptır, doğrusuda budur,Üniversitelerinde kendi kuralları vardır, uyarsın uymazsın gidersin gitmezsin sizleri bağlar, [/SIZE]
Ara
KRaLiCe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Türbanla ilgili yorum yapmama kararım hala geçerli.Tüm insanlara saygılıyım Ülkeme yürkten bağlıyım....
Değerli kardeşim, Kraliçe; yazınıza yanıt verme gereği duydum, inanılmaz bir provokasyon var
aptığın yorumda ve ülkemde kimse türbana öcü gibi bakmıyor, siz kullanıyorda kendinizi öcü görüyorsanız, bu sizi bağlar.
Dış ülklerden bir çok din adamı geliyor değil mi? kendi dini sembolleri olan boyunlarındaki haçlarla yada ne bileyim yahudilerin başlarındakiyle bizim kamu kurum ve kuruluşlarımızda baş köşelerde
Ülkeler arası ilişkilerde, din adamları ülke ziyaretlerinde kendi inançlarını temsil eden kıyafetler giyer, Diyanet İşler Başk.mızda ülke ziyaretlerinde, nereye giderse gitsin kendi makamına has kıyafetini giyer.Bunun türbanla ne ilgisi var anlamış değilim.Ülkemizde Türban kesinlikle yasak değil, bundada ısrar ediyorum.Kamusal alan hariç. Şimdi yasa çıkarıldı,İhtimal C.başkanı onaylıyacak, resmi gazetede yanınlanıp yürürlüğe girecek. Ya ANAYASA mahkemesi yasayı kukuka aykırı bulup yasayı iptal ederse, ülkede savaşmı çıkaracaksınız.
[SIZE=3]Bir örnekle yorumu sonlandırıyorum;Sultanamet Camiine gelen turistler, önce başları örtülüyor, sonra üzerlerine uzun kollu giysiler giydiriliyor, ayakkabıları çıkartılıp camiye alınıyorlar...bu bir adaptır, doğrusuda budur,Üniversitelerinde kendi kuralları vardır, uyarsın uymazsın gidersin gitmezsin sizleri bağlar, [/SIZE]

Syn history:

Türbanla ilgili yorum yapmama kararınızı bir türlü anlamış değilim.Yorum yapmayacağım diyorsunuz ama bir türlü bu kararlılığınızı uygulamıyorsunuz.Konular açmalar yorumlar vs. vs.. bence düşüncenize ket vurmayın(gerçi vurmuyorsunuz,vuruyormuş gibi yapıyorsunuz da Smile ) konuşun/konuşalım ama yorum yapmayacağım / yorum yapmayacaktım da ...bişeyler bişeyler...Kendi kendinizle çelişmeyin lütfen.

Ben de tüm insnalara saygılıyım Ülkeme sadece dilde bağlı kalmayıp can-ı gönülden severek ve isteyerek sahip çıkıp bağlı kalanlardanım! Bizim konumuzla ülkeye bağlılığın ne alakası var onuda anlamış değilim ama neyse.Bu konuda herhangi bir kuşkunuz varsa eğer bu konuyu içeren bir başlık altında konuşur efendi efendi tartışırız.

Provakasyon yaptığımı sanmıyorum.Eğitim denilince herkes eşittir.Türbanlı veya türbansız herkes devletin verdiği eğitimde eşittir. 'Öyleyse kamu alanı olan hastahanelerde türbanlı hastalara bakılmasın. ' Böyle bir mantık var mı??? Kişi eğitimini alır çalışma hayatına atıldığında herşey kamu alanı değildir.kendi düşüncesi doğrultusunda özel sektörlerde de iş vardır.Burada önemli olan eğitimdir.Bence kişileri türbanlı veya türbansız diye ayırmak doğru değildir.Eğitimi sen eşit vereceksin,sonrası onun bileceği şeydir.Bence sizlerin asıl korkusu türbanlıların başlarını açması için nasıl diretiyorsanız onların da açık kesime kapatacaksınız diye,baskı yapmasından korkuyorsunuz.Yani kendi yaptığınızdan kendiniz korkuyorsunuz.Oysaki din ve vicdan hürriyeti diye birşey var.Dinde asla zorlama yoktur,açar veya kapatır kişinin kendi tercihidir.
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
cok tesekurler kralice gercekten guzel aciklamalar yapmissin benim dilimde tuy bitti turbanimiz var die universitelere alinmiyoruz mesela guya laiklige aykiri ya (!) ozaman bize bu engelleri koyan insanlrin sunu demeye hakki yok ; hersey egitimsizlik yuzunden !
ya fransada bile universitelere girebiliyoruz turbanla ne acidirki fransanin turbani yasaklamasida turkiyedeki bir politikacinin yuzunden olmustur !
biz kendi kendimize ihanet ediyoruz
birakin allah askina benim turbanli ninelerim olmasaydi bu ulke bu durumda olmazdi biraz kendinize ozunuze donun ! diyorum icimden .
zaten konu turban olunca hakli oldugumuzu bilen kesimler susuyor yada susturuluyor .
din ozgurlugu + egitim ozgurlugumuz varsa biz turbanimizla okuyabilmeliyiz !
Ara
history
KRaLiCe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Syn history:

Türbanla ilgili yorum yapmama kararınızı bir türlü anlamış değilim.Yorum yapmayacağım diyorsunuz ama bir türlü bu kararlılığınızı uygulamıyorsunuz.Konular açmalar yorumlar vs. vs.. bence düşüncenize ket vurmayın(gerçi vurmuyorsunuz,vuruyormuş gibi yapıyorsunuz da Smile ) konuşun/konuşalım ama yorum yapmayacağım / yorum yapmayacaktım da ...bişeyler bişeyler...Kendi kendinizle çelişmeyin lütfen.

Ben de tüm insnalara saygılıyım Ülkeme sadece dilde bağlı kalmayıp can-ı gönülden severek ve isteyerek sahip çıkıp bağlı kalanlardanım! Bizim konumuzla ülkeye bağlılığın ne alakası var onuda anlamış değilim ama neyse.Bu konuda herhangi bir kuşkunuz varsa eğer bu konuyu içeren bir başlık altında konuşur efendi efendi tartışırız.

Provakasyon yaptığımı sanmıyorum.Eğitim denilince herkes eşittir.Türbanlı veya türbansız herkes devletin verdiği eğitimde eşittir. 'Öyleyse kamu alanı olan hastahanelerde türbanlı hastalara bakılmasın. ' Böyle bir mantık var mı??? Kişi eğitimini alır çalışma hayatına atıldığında herşey kamu alanı değildir.kendi düşüncesi doğrultusunda özel sektörlerde de iş vardır.Burada önemli olan eğitimdir.Bence kişileri türbanlı veya türbansız diye ayırmak doğru değildir.Eğitimi sen eşit vereceksin,sonrası onun bileceği şeydir.Bence sizlerin asıl korkusu türbanlıların başlarını açması için nasıl diretiyorsanız onların da açık kesime kapatacaksınız diye,baskı yapmasından korkuyorsunuz.Yani kendi yaptığınızdan kendiniz korkuyorsunuz.Oysaki din ve vicdan hürriyeti diye birşey var.Dinde asla zorlama yoktur,açar veya kapatır kişinin kendi tercihidir.

Değerli kardeşim Kraliçe ; kendimle çeliştiğimi hiç sanmıyorum.Türbanla ilgili yorum yapmama kararım Kur'an içeriklidir, ülke adına hukuk adına değil.
Sağlıklı tartışma yapabilmek, BİLGİ SAHİBİ olmakla ilintilidir.
Yorumunuza yanıt veriyorum, sizden yanıt yerine , karşı tez yerine, bir başka konuyla yanıt alıyorum.
Siz beğensenizde beğenmesenizde bu ülkenin bir REJMİ var.Ülkeler var olabilme gelişebilme adına uluslar arası antlaşmalar yapar( ticaret, HUKUK, turizm. vb.gibi). İşte Hukuk alanında yapılan antlaşmalardan bir tanesi olan hukuk, ülkede çözülemeyen sorunları AİHM (Avrupa insan Hakları Mahkemesi) ne taşır. Türbanla ilgili en az bildiğim üç dava sonuçlanmıştır.Bunlar ALEYHTE sonuçlanmıştır.Bunları aktarıyorum.

KARAR :

AİHM türban konusunda gerekçeli kararına da açıkladı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) büyük dairesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin eski öğrencisi Leyla Şahin'in temyiz başvurusunda Türkiye'yi haklı bulurken, [SIZE=4]''üniversitelerdeki türban yasağı konusundaki müdahale için Türk yasalarının meşru temelleri olduğunu'' bildirdi.[/SIZE]
''Türkiye'deki Anayasa Mahkemesi'nin üniversitede türbana izin verilmesinin Anayasaya aykırı olduğu yolundaki'' kararına atıfta bulunan Strasbourg Mahkemesi, Yüksek İdari Mahkeme'nin de ''üniversitelerde türbanın takılmasının cumhuriyetin temel ilkeleriyle bağdaşmadığı yolunda görüş belirttiğini'' hatırlattı.

BAŞVURUYU YAPAN KISITLAMAYI BİLİYORDU

Daha önce ilgili dairenin verdiği gerekçeli kararın içeriğine katıldığı görülen büyük daire, [SIZE=5]''üniversitelerdeki türban yasağının, başvuruyu yapanın üniversiteye kayıt olmadan önce de var olduğu ve bu sınırlamanın başvuru sahibi tarafından bilinmesi gerektiği'' kaydedildi.

Gerekçeli kararda, Türkiye'de türban konusundaki müdahalenin ''gerekliliği'' konusunda birbirlerini tamamlayan laiklik ve eşitlik ilkesinin temel alındığının gözlendiği ifade edildi.
Kararda, Türk anayasasında laikliğin, demokratik değerlerin korunması, din özgürlüğü ve vatandaşların yasalar önünde eşitliği ilkelerini sağladığı bildirildi. Anayasa Mahkemesi'nin, ''bu ilkeleri ve değerleri savunmak için bir kimsenin hangi dinden olduğunu açıkça göstermesine kısıtlamalar getirdiği'' hatırlatılan gerekçeli kararda, AİHM'nin de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne göre bu yoruma katıldığı hatırlatıldı.
Gerekçeli kararda, laiklik ilkesinin, Türkiye'de demokratik sistemin korunması için gerekli olduğu da vurgulandı.
''Türk Anayasası'nda kadın haklarının korunduğu'' hatırlatılan kararda, kadın-erkek eşitliğinin AİHM tarafından, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin en önemli maddelerinden biri olduğu ve üye ülkeler tarafından da uygulanmasına büyük önem verildiği kaydedildi.
Kararda, bunun Türk anayasasında da önemli bir yer aldığına işaret edildi.
Gerekçeli kararda, Türkiye'de aşırı siyasi hareketlerin varlığının ve bu hareketlerin kendi dini sembolleri ve dini kurallara dayalı bir toplum dayatma isteğinin göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulandı. [/SIZE]

İktidar olanlar bu meseleyi çözecekler ise önce uluslar arası antlaşmaları FESH (iptal) etmelidirler.Yoksa bu yapılan lar bir kaşı suda fırtınadan ibarettir.
ÜLKE REJMİNE KARŞI GELMEK ....REJMİ DEÄžİŞTİRME ÇABALARI İSE....ben bunu telafuz dahi etmekten imtina ediyorum.
Ülkeyi sevmek, ülkesiyle savaşmak değildir...
Konu açılsın ;her platformda saygıdan kusur etmeden tartışabiliriz...
Ara
BeSeBiH-Mask
SağoL history.
Ara
AfrâsyâB
bu eşarp üni.lere girsin girmesin konusu halkı oyalama konusu ülkede değişik şeyler oluyor sadece önümüze atılmış bir konu Smile

LÜTFEN BU KONUDA TARTIŞILCAK VE KIRICI KELİMELERDEN KAÇINALIM
Ara
KRaLiCe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Değerli kardeşim Kraliçe ; kendimle çeliştiğimi hiç sanmıyorum.Türbanla ilgili yorum yapmama kararım Kur'an içeriklidir, ülke adına hukuk adına değil.
Sağlıklı tartışma yapabilmek, BİLGİ SAHİBİ olmakla ilintilidir.
Yorumunuza yanıt veriyorum, sizden yanıt yerine , karşı tez yerine, bir başka konuyla yanıt alıyorum.
Siz beğensenizde beğenmesenizde bu ülkenin bir REJMİ var.Ülkeler var olabilme gelişebilme adına uluslar arası antlaşmalar yapar( ticaret, HUKUK, turizm. vb.gibi). İşte Hukuk alanında yapılan antlaşmalardan bir tanesi olan hukuk, ülkede çözülemeyen sorunları AİHM (Avrupa insan Hakları Mahkemesi) ne taşır. Türbanla ilgili en az bildiğim üç dava sonuçlanmıştır.Bunlar ALEYHTE sonuçlanmıştır.Bunları aktarıyorum.

KARAR :

AİHM türban konusunda gerekçeli kararına da açıkladı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) büyük dairesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin eski öğrencisi Leyla Şahin'in temyiz başvurusunda Türkiye'yi haklı bulurken, [SIZE=4]''üniversitelerdeki türban yasağı konusundaki müdahale için Türk yasalarının meşru temelleri olduğunu'' bildirdi.[/SIZE]
''Türkiye'deki Anayasa Mahkemesi'nin üniversitede türbana izin verilmesinin Anayasaya aykırı olduğu yolundaki'' kararına atıfta bulunan Strasbourg Mahkemesi, Yüksek İdari Mahkeme'nin de ''üniversitelerde türbanın takılmasının cumhuriyetin temel ilkeleriyle bağdaşmadığı yolunda görüş belirttiğini'' hatırlattı.

BAŞVURUYU YAPAN KISITLAMAYI BİLİYORDU

Daha önce ilgili dairenin verdiği gerekçeli kararın içeriğine katıldığı görülen büyük daire, [SIZE=5]''üniversitelerdeki türban yasağının, başvuruyu yapanın üniversiteye kayıt olmadan önce de var olduğu ve bu sınırlamanın başvuru sahibi tarafından bilinmesi gerektiği'' kaydedildi.
Gerekçeli kararda, Türkiye'de türban konusundaki müdahalenin ''gerekliliği'' konusunda birbirlerini tamamlayan laiklik ve eşitlik ilkesinin temel alındığının gözlendiği ifade edildi.
Kararda, Türk anayasasında laikliğin, demokratik değerlerin korunması, din özgürlüğü ve vatandaşların yasalar önünde eşitliği ilkelerini sağladığı bildirildi. Anayasa Mahkemesi'nin, ''bu ilkeleri ve değerleri savunmak için bir kimsenin hangi dinden olduğunu açıkça göstermesine kısıtlamalar getirdiği'' hatırlatılan gerekçeli kararda, AİHM'nin de Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne göre bu yoruma katıldığı hatırlatıldı.
Gerekçeli kararda, laiklik ilkesinin, Türkiye'de demokratik sistemin korunması için gerekli olduğu da vurgulandı.
''Türk Anayasası'nda kadın haklarının korunduğu'' hatırlatılan kararda, kadın-erkek eşitliğinin AİHM tarafından, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin en önemli maddelerinden biri olduğu ve üye ülkeler tarafından da uygulanmasına büyük önem verildiği kaydedildi.
Kararda, bunun Türk anayasasında da önemli bir yer aldığına işaret edildi.
Gerekçeli kararda, Türkiye'de aşırı siyasi hareketlerin varlığının ve bu hareketlerin kendi dini sembolleri ve dini kurallara dayalı bir toplum dayatma isteğinin göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulandı. [/SIZE]

İktidar olanlar bu meseleyi çözecekler ise önce uluslar arası antlaşmaları FESH (iptal) etmelidirler.Yoksa bu yapılan lar bir kaşı suda fırtınadan ibarettir.
ÜLKE REJMİNE KARŞI GELMEK ....REJMİ DEÄžİŞTİRME ÇABALARI İSE....ben bunu telafuz dahi etmekten imtina ediyorum.
Ülkeyi sevmek, ülkesiyle savaşmak değildir...
Konu açılsın ;her platformda saygıdan kusur etmeden tartışabiliriz...

Syn History
Allahını seversen bir benim soru ve cevaplarıma bakkkkk birde sizinkileree öyle farkılı yerlere çekiyorsunuz ki...
Konulara gayet sağlıklı cevap veriyorum fakat siz yeteri kadar algılayamıyorsunuz.FArklı konular açan konuyu farklı yerelere taşıyan ben değil sizsiniz.Şekil A da görüldüğü gibi Smile
ülkeyi sevmek ülkeyle savaşmak olmadığını elbetteki iyi biliyorum.Dedimya eğer konu ğlkeye bağlılık ülkemi sevmek,ülke menfaatleri için çaba sarfetmek ise Hiç kimse bu konuda benimle aşık atamaz!
saygılar..
Ara
history
Eğitim denilince herkes eşittir.Türbanlı veya türbansız herkes devletin verdiği eğitimde eşittir.
Yorumunuzdan alıntı; Çok haklısınız Devlet herkese eşit eğitim vermeli, zaten veriyor.Sizler farklı olsun diye diretiyorsunuz, bunda Devletin suçu ne.Devlet rejmi ile hukuk çelişmez, örtüşür.Kurumların kendilerine ait kuralları vardır, buda hukukla çelişmez, örtüşür.Şimdi siz diyorsunuzki hayır benimde kendime ait kurallarım var,hukuk ve devlet ne istiyor beni ilgilendirmez, ben bireyim devlet ve hukukun üstündeyim. Şimdi bu Devletini sevmekmi, yoksa devletle çatışmakmı.Ha şunu antiparentez ilave edeyim bireylerin hak arama özgürlükleri vardır, yasaları (hukuk değil) eleştirme hakları vardır.Bizim doğrumuz olan birçok eylem devlet nezdinde yanlıştır.
Size AİHM'sinin ilgili konu ile dava sonucunu özellikle yoruma ilave etmiştim, konuya vakıf olmanız açısından.
ÖSS sınav sonuçlarından sonra gideceğiniz okulu ve mesleği siz belirliyorsunuz, devlet size şu okula gideceksiniz, mesleğiniz bu olacak diye dayatma yapmıyor. Sorun bundan sonra başlıyor,Okul ve mesleğinizi belirliyor ve kayıt için gidiyorsunuz; okul size benim öğrenci profilim bu ,şartlarımda bu diyor, sizler hayır ben burada kendi şartlarımla okuyacağım diyorsunuz.Şİmdi empati yapalım, her öğrencinin arzusuna göre okul açılabilir, mi? Evet diyorsanız , sözümün tükendiği noktadır.Sizlere başarılar dilerim.
Oysaki din ve vicdan hürriyeti diye birşey var.Dinde asla zorlama yoktur,açar veya kapatır kişinin kendi tercihidir
Bu pasajda yorumunuzdan alıntı;
Devletin bu konuda baskı olduğunu söylemek abesle iştigaldir,devlet kimseye,sen şu dinden bu dinden
olacaksın demediği gibi, ibadet yasak ,oruç tutamazsın, zekat veremezsin, camiye gidemezsin diye dayatmasıda yoktur.Aksine DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIÄžI nezdinde inananlara kolaylıkta sağlar.(sünni inanç dında herkesin mağduriyeti söz konusu iken) .Bakın devlet bireylere yardımda ediyor inanç
bazında.
Acizane cümlemi yanlış kurmuş olabilirim, bu yüzden devlet hukukuna karşı , devlet rejmine karşı olmak devlete karşı gelmektir. diye düşüncemi belirtmiştim...Yoksa hayır siz devletinizi sevmiyor, ben çok seviyorum,böyle bir düşüncem asla olamaz.Sizin devletini seven bir birey olduğunuzu yazılarınızdan çıkarabiliyorum, benim için devletini , ülkesini sevmek de kutsallarımızdandır.
Sizi anlamadığım konusunda ısrarcı iseniz, buda benim hatam olsun...RABBİM HERKESE NASİBİ KADAR ANLAMA , İDRAK EDEBİLME YETENEÄžİ VERMİŞ. Allaha emanet olunuz.RABBİM ARZULADIKLARINIZI SİZLERE YAŞATSIN, SAYGIYLA DEÄžERLİ KARDEŞİM.
Ara
aKMeL
laikliği atatürk getirmediki inönü zamanında olan bi konu laikliğin olabilmesi için ülkemizin vatikan gibi din otoritesi olması lazım laiklik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı tutulması değildir öle olsaydı camilerde kamu kurumu olmazdı yada diyanet diye bir yerde olmazdı laikliği iyi okuyup öğrenin öle gelin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başörtüsü Konusu ve Kur'an....... halukgta 0 538 01-22-2014, Saat: 12:55 PM
Son Yorum: halukgta
  Başörtüsü ve kapanma... history 7 577 02-13-2008, Saat: 02:30 AM
Son Yorum: cyln2520
  Başörtüsü!! Ebu-CeNDeL 7 480 10-13-2007, Saat: 10:45 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-26-2024, 06:46 PM