:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÖKYÜZÜ
Gü-lŞ«m-se
Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler.

-Murathan Mungan

Gitme diyebilecek kadar güçlü olmalı insan. Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilecek kadar güçlü değil. -

Victor Hugo
Ara
Gü-lŞ«m-se
Sen kimsin dedim.
Mavi dedi.

Ne demek mavi dedim.
Gülümsedi, gökyüzüne baktı
Umudum dedi.

Sadece umut mu dedim.
Sustu önce sonra dedi ki ! mavi sevdiğim, sevdam gülüşlerimin sebebi dedi.

Ceketini alıp gitti..

"nefrete sevgiden daha çok güvenirim," dedi şeytan. "çünkü nefretin sahtesi olmaz."

emre yılmaz
Ara
Gü-lŞ«m-se
Artık hatırlanmaya değecek kadar bile kalmadın. Seni unutmak hakkım! Unutkan biri değilimdir ama sen bende hatırlanacak hiçbir şey bırakmadın. Benim unutulmuşum olmak bile güzeldir, bil. Aşk mı? Aramızda kaldı; içimizde değil… Yanlış aşkta doğru aranmaz. Ama yine de oku istiyorum. Cümlelerimde gizlenmiş duygudan ne anladığını benim nasıl yazdığım değil, senin nasıl okuduğun belirler.

"Kör müydü gözlerin, nasıl göremedin" diye sordular senden sonra. Kör değildim. Ve hayatımda en çok iki kere parlamıştı gözlerim. Birincisi seni ilk gördüğüm, ikincisi giderken ardından baktığım gün. İlkinde aşkın ışığından, ikincisinde gözyaşlarımdan… O iki anın arasındaysa hep kapalıydı gözlerim. Aşkına inandığımdan.

Kör değildim, sadece güvenmiştim!

Not: Bugün seni düşünmeden yaşayabilmeyi başardığım ilk gün. Hadi topla seni benden. Kalbim seni uğurluyor. Al bu yara sende kalsın. Artık beni acıtmıyor.
Ara
badelie
(01-12-2021, Saat: 02:20 PM)Gü-lŞ«m-se Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler.

-Murathan Mungan

öyLe.... duRdu beLki de bende zamaN....
_ good oLd days _ 
Ara
Gü-lŞ«m-se
Evet, umut insanı ayakta tutar, umut güzel şeydir, ama umutlarımızın kontrolsüz bir şekilde büyümesine izin verirsek, gerçekleşmediği zaman yaşadığımız hayal kırıklığı da o denli büyük olur.

John Steinbeck
Ara
Gü-lŞ«m-se
Gel artık! Gel artık! Gel artık!
.. ve söyle büyünce gelin olacak mı gelincik?
büyüyünce senin gelinin olacak mı gelincik?
dua ediyorum usulca duy beni Ömer Hayyyam bizim için yazmış
bir çember olsa merkezinde sen,
kenarında ben
sen döndükçe beni
ben döndükçe seni görsem
ve öyle bir an gelse ki yarı çap sıfır olsa..
Ara
Gü-lŞ«m-se
Kalsam beni unutacaktın, ben gittim izim kaldı
H O Ş C A K A L
Belki birgün yine karşılaşırız unutulmuş bir aşkın kuytusunda, ayrı yatakların aynı uykusunda.
Ara
Gü-lŞ«m-se
İnsan kıymet verdiği biri için ne yapmaz ki?
Bir zamanlar biri vardı dünyayı onun uğruna karşıma alabileceğim.. Sırf mutlu olsun diye canımı istese, nedeni sormadan verebileceğim bri vardı..Bazen soruyorum kendime, 'sevgi zaten bunu gerektirmez mi' diye... Hayır efendim ! Sevgi, eğer karşıklı olarak birbirine güzel bir şeyler katıyorsa her şeye değer. Sevgi acı vermiyorsa, birşeyleri yüreğinizden söküp atmıyorsa güzel...

Ben yıllarca benden bir şeyleri söküp atan, yüreğimdeki baharı solduran biri için savaştım. Böyle birini asla kazanmazsın, nasıl bir savaştan çıkarsan çık hep az gelir onlara. Ne verirsen ver hep daha fazlasını beklerler.. Aslında kazandıkça kaybedersin, ben bunu çok geç anladım..

Velhasıl sevgi sandığım şeyin kendi kendime yaşadığım bir rüyadan başka birşey olmadığını anladığımda sırtımdaki bütün kamburlarımdan kurtuldım. Meğer ne büyük eziyetler çektirmişim kendime, asla yapmam dediğim ne çok hata yapmışım, ne kadar çok dost kaybetmişim... Elbette unutulmayacak kadar güzel anlarım da oldu ama eksilen yanlarım çok daha fazla...

Yüreğinizi yanlış insanların heba etmesine izin vermeyin ve sizi gerçekten seven birinin sevgisini ziyan etmeyin...

Ezgin Kılıç
Ara
Gü-lŞ«m-se
Belki birgün son kez görüşeceğiz, ikimiz de bunun son olduğun dan habersiz son kez el ele gezeceğiz belki de son kez söyleyeceğiz birbirimize sevdiğimizi yine beraber planlar yapıp tutamayacağımız son sözleri vereceğiz birbirimize..
ve elbette

Yollarımız yine ayrılacak bir gün. Sonra aramıza ŞEHİRLER girecek, hiç karşılaşmayacağız tesadüfer bile bir araya getiremeyecek.
Sonra da belki birimiz öleceğiz, diğerimiz hiç bilmeyecek..
Ara
Gü-lŞ«m-se
Düşlemeyi bıraktım, bağırmayı da..
Ağlamayı da bıraktım, sigarayı bırakamadım.
Okumayı bıraktım, düşünmeyi bırakamadım.
Uyumayı unuttum, yıkanmayı, kedilerimi sevmeyi,yemek yemeyi de..

Hoşca kal diyememiştim ya sana,

Hoşca kal.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 01:03 AM