:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özür Dilerim Vazgeçtim Senden, Ayrılık Mektupları, Ayrılığa Dair Duygusal Yazılar, Ay
Beyaz
YR.jpg

Kenarı çatlaşmış bir bardağa su koymak gibi, boşa akıp gittiğini görerek sevgimin yaşamaya katlanamayacağımı fark edince, vazgeçtim senden…
Üstüne kurduğum hayallerimi, beklentilerimi, umutlarımı ve sevgimi toplayıp koydum bavula. Hızlıca çekip kapıyı çıktım gönül evinden.

Uzun uzun düşündüm ama merak etme! Doluya koydum, boşa koydum, nereye koyduysam ağır geldi yüreğim. Vardır elbet bu yüreği taşıyacak bir yiğit dedim ve vazgeçtim senden…

Kalsaydım, sevseydim, direnseydim ki; yapabilirdim, incinirdik. Kırılmayalım, üzülmeyelim diye gittim. Gittim çünkü gün gelip yolda karşılaştığımızda iki sohbet edecek yüzümüz kalsın istedim. Hakaret etmeden henüz, küfür etmeden, beddua etmemişken birbirimize, fırtına çıkmamışken, yol yakınken dönelim istedim. Yol da pek yakın sayılmazdı ama neyse!

Senden vazgeçtim çünkü sana öğretemediklerimden sorumlu tuttum kendimi. Özveriyi, emeği, sevmeyi, düşünmeyi öğretemediğim için suçladım yüreğimi! Sonra düşündüm ve dedim ki: Hamurunda yoksa öğrenmek, sen ister aşk vaat et, ister cennet!

Sen uyuyordun, uzun süre seyrettim. Gözlerini, kirpiklerini, burnunu, çeneni, ellerini, kollarını, her nefes alışında bedeninin nasıl inip kalktığını izledim. Hani bir kelimeyi arka arkaya söylediğinde anlamını kaybeder ya içinde; işte öyle, sana baktıkça anlamını yitirdin içimde…

Ayağa kalktım, üstümü giyindim, seviştiğimiz yatağı düzelttim, çarşafları kirliye atıp yenilerini serdim. Makineye kahveyi koydum, üstüne “düğmeye basarsan beş dakika sonra hazır olacak” diye not yazıp bıraktım. Eşyalarımı topladım, anahtarlarını masanın üstüne bıraktım. Çekip kapıyı çıktım.
Yemeği yer yemez kalkan misafir gibi, seviştikten sonra terk ederek biraz ayıp etmiş olabilirim. Üzgünüm ama senden ümidimi kestim. Üstelik hiç laf edemezsin çünkü çok direndim.

Sevmeyi öğrenmeyi beklemekten, sevgini belli etmeni beklemekten, bu ilişkiye beklentiler yüklemekten, hep aynı yerde sayarak yürüyoruz zannetmekten ve senden vazgeçtim ve gittim! Özür dilerim….

Candan Ünal
Ara
Xesar
Tipik kacip giden bahaneleri iste zaman zaman kendimizi kandirmak icin cabaladigimiz.
Bu bayanin güzel yazilari var begeniyorum.
Paylasim icin tesekkur ederim.
Ara
Beyaz
XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tipik kacip giden bahaneleri iste zaman zaman kendimizi kandirmak icin cabaladigimiz.
Bu bayanin güzel yazilari var begeniyorum.
Paylasim icin tesekkur ederim.

Aynen Öyle..
Kaçıp giden herkesin söylediği bahaneler, yüreği soğutmak için söylenen sözler.

Rica ederim. okuyan gözlerine sağlık.
Ara
Beyaz
Sustuk mu şimdi.. Sen Sesinden ben kalbimden ne kadar Cesur Ve ukala Veda Ettin. Kifayetsiz Bakışlarına denk gelmiş olmak. Derininde Boğuldum hiç mi hissetmedin Yabancı. Sana Bikaç Sitemim var iklim dengemi bozduğun için renkleri sende soldurdugun için yürüdüğüm yollari çıkmaz sokak yaptığın için Sonra zahmetsiz gelislerini cikarci gidislerinde Harcadigin için Aslinda Sana En Büyük Sitemim ; Varliginla yokluğumu hiç e saydigin için..
Ara
Xesar
Beyaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gittin ? Yolları Kendine Dost Ederek , Yalnızlığı Sahiplenerek Gözlerini Benden Alarak Gittin.. Ya Sonra ? Sana Değen Beni Yeren Bu Aşka Bir Daha Nezaman Nasıl Denk Geleceğini Bilerek mi Vazgeçtin ? Suskunluğun Bedelini Aşka Ödet Bendeki özlemine DeğiL..

Kime ne bırakacagima hic karar veremem ben.
Kimine acı kimine hasret kimine gulumseme kimine intikam...Sana bıraktiklarim en cok benim canimi yakandir.Adi bende kalsin.
Ara
Beyaz
XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kime ne bırakacagima hic karar veremem ben.
Kimine acı kimine hasret kimine gulumseme kimine intikam...Sana bıraktiklarim en cok benim canimi yakandir.Adi bende kalsin.

Sen bıraktın ki !
Acıdan başka

Tüm hatıraları içimde ki nefretinle kana buladın.
En azından güzel birşeyler bırakıp tebessüm edebilseydim gidişinde başka

Sen acıdan başka birşey bırakamayan yüreksiz.
Şimdi tüm kelimelerim kısırlaşmış ..
Ara
Xesar
Beyaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sen bıraktın ki !
Acıdan başka

Tüm hatıraları içimde ki nefretinle kana buladın.
En azından güzel birşeyler bırakıp tebessüm edebilseydim gidişinde başka

Sen acıdan başka birşey bırakamayan yüreksiz.
Şimdi tüm kelimelerim kısırlaşmış ..

Hala kalbi küt küt atan o avuclarımdaki minik serce gibisin...
O zaman ki duygun neydi sevgi mi korku mu aşk mı?
Yada butunuyle sahiplenme mi?
Yok şimdikini söyleme onu tanıyorum.
Ara
Beyaz
XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hala kalbi küt küt atan o avuclarımdaki minik serce gibisin...
O zaman ki duygun neydi sevgi mi korku mu aşk mı?
Yada butunuyle sahiplenme mi?
Yok şimdikini söyleme onu tanıyorum.

Geçmişi bir hançerle oymak mutluluk veriyor sana.
Sen benim kalbimde ki acıyla besleniyorsun
O avuçlarında atak kalbi hançer oyuyorsun bir ağaç kavuğunu oyar gibi.
Sen bana Ben sana eyvallah diye çok oldu.

Duyguların önemini yitrdiği zamandayız ..
Ara
Xesar
Beyaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Geçmişi bir hançerle oymak mutluluk veriyor sana.
Sen benim kalbimde ki acıyla besleniyorsun
O avuçlarında atak kalbi hançer oyuyorsun bir ağaç kavuğunu oyar gibi.
Sen bana Ben sana eyvallah diye çok oldu.

Duyguların önemini yitrdiği zamandayız ..

Her actıgi yaraya baska bir duygu gömer insan,
Seni bu kadar güçlü beni aciz kılan sendeki kin degil mi?
Biz seninle ayrı dünyalarda yine aynı yoldayız,
Şeklimiz farklı fikirlerimiz farklı her seyden ote insani duygularini hatirlayan vicdanı yaralı ben ,ben kadar merhametsiz sen.
Ara
Beyaz
XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Her actıgi yaraya baska bir duygu gömer insan,
Seni bu kadar güçlü beni aciz kılan sendeki kin degil mi?
Biz seninle ayrı dünyalarda yine aynı yoldayız,
Şeklimiz farklı fikirlerimiz farklı her seyden ote insani duygularini hatirlayan vicdanı yaralı ben ,ben kadar merhametsiz sen.

Sen ne yaralar açtın bilir misin ?
Bilemezsin ..
Çünkü yaşadığımız şey uç noktalarda farklıydı
Tıpkı ikimizin farklı olduğu gibi.
Ben doğu
Sen batı

Bu merhametsizliği yapan kim ?
Sensin
Sana karşı beni sen böyle yaptın merhametsiz.
Vicdanın seni dürten uyutmayan
Benimse vicdanım özgür ve rahat
Merhatsizliğin en büyüğü sendey di unuttun mu ?
İyi bak avuçlarının içinde ki yüreğe, orda göreceksin sana olan merhatsizliğin sebebini.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üzdüğün Can Senden Bi Can Olmaya Çalışırken... eRCi 13 650 04-15-2022, Saat: 12:09 AM
Son Yorum: wildfang
  Kaç Kez Gittim Kaç Kez Döndüm Senden levell 4 467 04-14-2022, Saat: 02:47 PM
  **Ayrılık** MasaL_perisi 11 810 04-14-2022, Saat: 10:29 AM
  aşka dair......(seni sevdim ben hemde çok:() CeYDa HaNDe KeSiM 4 368 04-13-2022, Saat: 04:28 PM
  **Lekesiz Olmalı Ayrılık** MasaL_perisi 4 533 04-13-2022, Saat: 07:44 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 09:37 PM