:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Git Be Adam Git
Beyaz
Döndüm dolaştım yine sana geldim can parçam. Bak mutlu ol yine sana geldim ben. Onca zaman geçmişken neden karşıma çıktın be adam? madem karşıma çıkacaktın neden elin onun elindeydi ? Ayrılarak aldatarak öldüremedim, yeterince acı çekmedi bir de bizi el ele görsün bir kez de böyle mi ölsün dedin ?

Bir yabancıya bakar gibi bile bakmadın yanımdan öylece giderken. Ne kadar da çok düşünmüştüm karşıma çıkarsa ne yaparım diye. Planlar yapmıştım kendimce. Ama hiçbir şey planladığım gibi olmadı işte. Sen öylece yanımdan geçip gittin bense sadece arkandan bakabildim. Dakikalarca geçtiğiniz yola baktım; bir çocuğun bacağımdan tutmasıyla kendime geldim. O kadar tatlıydı ki bana bakıp gülerken, çocukları ne kadar çok sevdiğimi bilirsin, ama o çocuğu bile sevemedim. Seni bana getiren yollara, seni benden alan hayata küfretmekle o kadar meşguldum ki. Ağlayamadım bile, izin vermedim kendime. Sevdirebilmiş olsaydın kendini şimdi onun değil senin yanında olurdu dedim. Bir sigara yaktım, hani gülüşü sana benzeyen adam var ya işte onun yanına gittim. O güldü konuştu ben ona bakıp seni görecektim ama anladım ki kimse senin gibi olmuyor. Adamın yanından kalkıp gidemedim, cesaret edemedim oturduğum masadan kalkmaya, olur da sizi bir daha görürüm diye. Oysa ne kadar çok istiyordum seni uzaktan da olsa görebilmeyi, şimdi pişmanım bu isteğime, onunda yanında olacağını düşünmeliydim.

Gelme sevdiğim, gelme. kollarında onunla çıkacaksan karşıma rüyama bile gelme. Ben zaten onunla olduğunu düşünce bile ölüyorum. bir de seni onunla görürsem ayağa kalkacak gücüm kalmaz. Bir defa gördüm, bin defa öldüm. Yalvarırım can parçam git bu şehirden. Sen varsan dar bu şehir bana. Köşeyi dönünce karşıma çıkma ihtimalin olmadan da severim ben seni. Gelme ihtimalin olmadan da beklerim ben seni. Ama git be adam. Al o kadını git benim şehrimden...
Ara
Beyaz
Şimdi en derinlerdeyim. Gözlerim ufak bir ışığı arıyor, bedenim onu, yalnızca onu.
Kapanıyor gözlerim usulca. Umutsuzluğum doruğa, umudum dibe vuruyor.
Alışamıyor kalbim, biliyorum ki gitti. Biliyorum ki gittiği yerde mutlu.
Nereden mi biliyorum? Tam 3 saat boyunca telefonun ekranında isminin altında, arama tuşuna baktım.
Dakikalar geçtikçe aramak istedim, gece ilerledikçe aramamak.
Ya uykusundan uyandırdığıma kızarsa?
Kızarsa kızsın! Bende kızgınım.
Gizli numaradan aradım. İlahi adaletin, diyalektiğin sığmadığı o telefondan saniyeler sonra sesini duydum.
Ah bir bilseniz ne de acıydı. İki kere alo dedikten sonra sustu. Niye aradın dedi. Anlamıştı işte.
Oysa ki ayrılığımızdan sonra ilk kez arıyordum. Tam 6 buçuk ay geçmişti. Nerden anladın be adam! Telefonu tutan elimin titrediğini mi hissettin? Yoksa bedenimden taşıp da sana doğru yola çıkan aşkımdan mı? Ne çabuk bildin be adam!
Oysa sadece sesini dinleyecektim. Çığlık çığlığa sustum telefonda. Öyle sessizdi ki... Sağır oluyordum sesinden başka her şeye. Yanlış zamanda arıyorsun dedi. "Ulan sen çok doğru zaman da gittin de ben yanlış zamanda aradım değil mi?" diyemedim. Ağlama dedi.Ağlamak sana göre değil.
Be adam sen ki beni bitip tükenmeyen bir sensizliğe attın, sen ki beni bu koca dünyada bir başıma bıraktın, sen ki defolup gittin hayatımdan, şimdi ağlamak sana göre değil diyorsun.
Yanlış! Yanlış be adam! Ağlamak tam bana göre. Hatta öyle ki yeryüzünde ki hiç bir canlıya ben kadar yakışmaz gözyaşları.
İçimden öyle bir bağırıyordum ki ona.
İçimden olmasına son vermek istedim.
Tam demeye hazırlanıyordum; Hiç mi özlemedin be adam, neden gelmi...
Dıt... dıt... dıt... dıt...
Üzülmedim..
Şimdi bana, hayatın güzel olduğundan, yaşamaya değer olduğundan ya da ne bileyim bütün bu sancımın geçecek olduğundan bahsedebilirsiniz.
Fakat sakın! Sakın bir adamın aşık olabileceğinden bahsetmeyin!
Ara
acemhe
*Sakın bir adamın aşık olabileceğinden bahsetmeyin!

Katılıyorum. Yüreğine sağlık...
Ara
Xesar
acemhe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:*Sakın bir adamın aşık olabileceğinden bahsetmeyin!

Katılıyorum. Yüreğine sağlık...

Guzelim yazıdan seçip onu nasıl çıkardın Big Grin erkek düşmanı Big Grin
Guzeldi Beyaz özellikle ilk yazı.Eline sağlık.
Ara
asi_ve_mai
Ne çok yaralar taşıyor insan yureginde. Acıya aşık olmuşuz sanki. Oyle ki her daim aşkın acısı çilesi dökülüyor satırlara. Hiç mi kimse yazmaz aşkın mutlu edebilen yönlerini yada hic kimse mutlu olmadi mi aşktan.
Kafamda deli sorular.
Emeğinize sağlık.
Ara
Beyaz
Benim fikrim acı yazılabilir ama A.Ş.K ve MUTLULUK yazılamaz.
Burda binlerce ayrılık senaryosu, acı bir yazı yazabilirim. Ama mutluluğumu yazamam mutluluk yazılmaz yaşanır sadece yaşanır.

Acı, özlem yazılabiliyor ama mutluluk yazılamadan sadece yaşanıyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  **Bir Adam Sevdim** MasaL_perisi 11 945 04-15-2022, Saat: 04:25 AM
Son Yorum: wildfang
  yakışıklı adam "İstanbul"... history 6 922 01-08-2014, Saat: 01:17 PM
Son Yorum: history
  ADAM dediğin.. ZencefiL 2 494 03-14-2012, Saat: 12:15 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Küçük Adam'ım... acemhe 0 400 08-13-2011, Saat: 02:14 AM
Son Yorum: acemhe
  Özledim Adam! mavisben 4 508 06-06-2011, Saat: 03:24 PM