:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'umdun
Xesar

Sevdandan arta kalan ne varsa elimde avucumda, İstanbul sokaklarına savurdum. En az senin kadar sevmiştim bu şehri, sırf senden izler taşıdığı için. Gözlerinin mavisi yansırdı Marmara’nın serin sularına bakar kalırdım öylesine, durgun ve çaresiz.

Sen kız kulesiydin denizin ortasında sade bir güzellik, ben Üsküdar sahili, öyle saatlerce bakardım sana, bakardım da kavuşamazdım.

Sen Avrupa yakasıydın, ben Anadolu yakası ; boş sokaklarımda kirlenmemiş bir İstanbul’da beklerdim seni, sen çevrendeki o kalabalıktan, o trafikten çıkıp gelemezdin bana…

Sen Ayasofya’ydın bütün dünyanın bildiği, hayran olduğu o eşsiz mabet, ben senin o ihtişamına hayran her hangi biri…

Sen Topkapı Sarayı’ydın yıllar boyu , binlerce kilometreye hükmetmiş bir imparatorluğun kalbi, bense onu hiç fethedememiş , başarısız bir komutan…

Sen İstanbul’umdun hayran olduğum o eşsiz şehir, ben seni her daim saldırılardan koruyan surlar…

Ne Leyla sevildi senin kadar , ne Kerem yandı benim gibi kor ateşlerde…

Elimde bavulum terk ederken İstanbul’u ve seni son kez bağırmaktı yüreğimden geçen, bir gün mutlaka dönerim bekle beni.
Ara
acemhe
Izninle bu yaziya asik oluyorum.
Ziyaretçi olarak bakarken hemen giris yaptim, bittim bittim...
Sabah sabah su İstanbul nefretimi deprestirdin.
Aslinda nefret mi ask mi hic bilemedim...
Degisik bir sehir bu İstanbul...
Kimine ömür katiyor, kiminin ömründen aliyor...

Sen kız kulesiydin denizin ortasında sade bir güzellik, ben Üsküdar sahili, öyle saatlerce bakardım sana, bakardım da kavuşamazdım.

Bu nasil bir söz, nasil bir ömrü özetler. ...
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
Xesar
Smile
Yazıya ne istersen yapabilirsin Big Grin yeter ki gülümsemene yardımcın olsun Smile
İstanbul ilginçtir evet farklı zaten onun üstüne şarkılar şiirler yazdıran da bu değil mi Smile
Güzel yorumun için teşekkürler.
Ara
history
Elimde bavulum terk ederken İstanbul’u ve seni son kez bağırmaktı yüreğimden geçen, bir gün mutlaka dönerim bekle beni.
Döneceğim hiç aklıma gelmezdi,sanırım büyük konuşmuşum...
Çok etkileyiciydi,teşekkürler xesar...
Ara
Xesar
Boşa dememişler büyük lokma ye büyük söz konuşma.
Ben teşekkür ederim history.Bu arada şarkıyıda dinlemeni tavsiye ederim. Smile
Ara
history
Dinlemezmiyim,kliple yazı bütünleşmiş....
Ara
Xesar
Bu yazıyı yazdıran aslına bakarsan bu şarkı oldu Smile
Ara
history
İlham nereden ne zaman gelecek,ne vesile olacak bilemiyoruz.Sebep ne olursa olsun sana bu satırları yazdırdığı için teşekkür ediyoruz...
Ara
Xesar
Öyle hiç belli olmuyor.
Gönül isterdi dahada güzel yazmak aslında konu ile ilgili yazılacak çok fazla şey var.
Ben teşekkür ederim okuduğunuz için
Ara
ZencefiL
Yine döktürmüşsün Xesar yüreğine sağlık çok beğendim bende...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüreğimde y'as var İstanbul acemhe 25 1,551 02-06-2011, Saat: 12:35 AM
Son Yorum: acemhe
  İstanbul... history 4 579 02-05-2011, Saat: 12:10 PM
Son Yorum: history
  Sevdalar şehri İstanbul history 2 602 12-14-2010, Saat: 12:16 PM
Son Yorum: history
  benim en büyük sevgiLim İSTANBUL... deepbLue_ 2 506 08-20-2007, Saat: 01:19 PM
Son Yorum: :: CiMCiMe ::

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 12:49 PM