:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sensizlik şehri * Candan Ünal
acemhe
Bilmediğim duygularla tanıştım. Yan komşularım acı, keder ve anılar. Akşamları balkonda kahve içiyoruz hasretinle, bir sen yoksun, bir de boşuna kurulmuş hayaller. Yeni evimin duvarları hüzün rengi, mutfağımda kavanozlara dizili duruyor gözyaşlarım.

Yine de her şey o kadar gamlı değil. En azından oturduğum sokağın adı umut! Bu sokakta ümitsizce oturmak benim bahtsızlığım olsa da, kaderle kavga etmiyorum. İki bayram arası aşk olmaz diye, iki yağmur arasını bekliyorum. Gerçi bu takvim yapraklarının sakinliği ömrümü yiyor ama olsun, sabrediyorum.

İçimden bir ses diyor ki, şu yeni mahallede apansız karşılaşacağız bir gün. Sen de yakınlarda bir yere taşınacaksın elbette! Bu eski şehrin evleri hep kiralık. Korkarım ben de sokak olacağım buralarda bir yere. Adım hayal kırıklığı olacak. Tesadüf bu ya, senin camın hep bana bakacak.

Sesli sevişmelerden, mırıldanılan kavgalara dönüştüğümde gitmeliydim aslında. Geç kalınmış bir okul gününe gider gibi hazırlanıp, yeniden sevecek gücüm varken taşınmalıydım sevdadan. Geç kaldım! Olsun, buna da alışıyor insan. Zaten kim destan yazabildi ki, Leyle ile Mecnun’dan sonra?

Bu evin şaşırtıcı manzaraları var. Cinnetle cinayet arasında gelip giderken aklım, pencereden bakıp, Cezayir menekşeleri gördüm bir akşamüstü. Vazgeçtiklerimi hatırladım. Sana vuruldum yeniden, bir daha aşka karşı boynum bükük, sustum.

Sabah kahvesinden sonra, fal kapattım. Kim bakacaksa? Yalnızlığım açtı fincanı. İçim kabarmış ama yakında geçecekmiş. Sonra telvenin ortasında bir göz varmış, gözü çıksın her kimse diye geçirdim içimden. Bir de üç vakte kadar kapımı uzun boylu bir aşk çalacakmış ama gel gör ki, o sırada ben evde olmayacakmışım. Falım bile kısmetsiz yani!

Yüzümü değiştirsem diyorum. Burnumu küçültüp, dudaklarımı büyütsem, ruhum da güzelleşir mi? Hayallere yasak yok nasılsa, koluma da bir hınzır sevda bulutu takarım. Sonra benden keyiflisi olmaz dünyada.

Aklımın kıvrımlarına girmişsin, kalbimin tamamında resmin var. Ne yapsam olmuyor. Kaçtığım, saklandığım kadar sana düşüyorum. Sensizlik şehrinde ben, hangi semte taşınsam mutlu olamıyorum. Bu ayrılık ne acı bir duygu, insan kendini ne kadar yoksul hissediyor? Yine de bir ışık var çünkü ben aşk manzaralı umut sokağında oturuyorum…..

Candan Ünal
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
history
Sabah kahvesinden sonra, fal kapattım. Kim bakacaksa?
Her içtiğim kahveden sonra fincanları biriktirdim,içimdeki sevgi kırıntıları,nefretlerim gibi.Ne falcı var falıma bakan,ne yar var yüreğimi yakan.Yalnızlığım dert ortağım,geceler dostum,yine kahvemi yudumluyorum,yine sensiz,
Teşekkürler arkadaşım.
Ara
Xesar
Anlatım güzel, yine benim en çok takıldığım yerden vurgu yapmış Big Grin neyse mesele o değilde sen gece o saatte niye uyumadın Big Grin
Ara
acemhe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Sabah kahvesinden sonra, fal kapattım. Kim bakacaksa?
Her içtiğim kahveden sonra fincanları biriktirdim,içimdeki sevgi kırıntıları,nefretlerim gibi.Ne falcı var falıma bakan,ne yar var yüreğimi yakan.Yalnızlığım dert ortağım,geceler dostum,yine kahvemi yudumluyorum,yine sensiz,
Teşekkürler arkadaşım.

Kod:
Tesekkur ederim ...

XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Anlatım güzel, yine benim en çok takıldığım yerden vurgu yapmış Big Grin neyse mesele o değilde sen gece o saatte niye uyumadın Big Grin

Deli ya Smile
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hiçbir rüyada sana rastlamıyorum * Candan Ünal acemhe 2 1,633 04-14-2021, Saat: 02:22 AM
Son Yorum: badelie
  Kimi Bekliyorum? * Candan Ünal acemhe 7 2,004 06-20-2016, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: acemhe
  Topal Savcı Ünal Arık'ın Rezilliği - Ayşe Arık Şžiranlı@ 0 580 06-20-2016, Saat: 09:53 AM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Öleceğim Diye Korkudan Altıma Kaçırıyorum - Ünal Arık Şžiranlı@ 1 1,176 06-20-2016, Saat: 09:52 AM
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Emekli Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 553 06-20-2016, Saat: 09:51 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 07:22 PM