:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sınıfta Kaldım
Xesar
Sevgi emek ister derdin, benim sevgim senden hiçbir şey istemiyor. Sana dair bütün umutlarımı bir gece vakti Galata’dan denize attım. Çoktan martılara yem olmuştur. Ya da kazara bir balıkçının oltasına takılmıştır.

Giderken benden alıp götürdüklerin zoruma gitmiyor da, alıp götürmeye çalıştıkların çok ağır. Nasıl bir sevgi ? Nasıl bir bencillik bu ? İnsan sevdiğinin gülümsemelerini çalmak ister mi? Ya bir an için sana güvenip, bavuluna bakmasaydım, ne olurdu benim hâlim ?

Oysa ; gülümsemelerimin hiçbirini sokaktan toplamadım. Her biri için ödediğim bir bedel, her biri için çektiğim derin acılar vardı. Kumbaramda biriktirdiğim her acıyı bankaya yatırdım, faizini kahkaha olarak alıyorum. Anapara hâlâ duruyor orada…

Her zaman gülümseyen insanın çektiği acılar, yaşadığı duygular kimse tarafından bilinmez. Çünkü o bağışıklık kazanmayı öğrenmiştir. Yaşadığı bütün duygular kendisinde gizlidir. Sözde en çok gülümseyen tarafımı sevmiştin, neden alıp gitmek istedin? sevdiğin yanım sende kalsın diye mi ? Bir başkası bu yanımı hiç sevmesin diye mi? Yoksa bir daha hiç gülümseyemeyeyim diye mi ?

Ne kadar çok bilinmeyen var bu denklemde , ben daha a+b ‘nin nasıl öyle tuhaf sayılara dönüştüğünü bile kavrayamadım, bu kadar çok bilinmeyenin içinden nasıl çıkarım ?

İtiraf etmek gerekirse bu ilişkide en zayıf yönüm kafamdaki sorulara hiçbir zaman cevap bulamamış olmak. Belki de, sana da cevap bulma fırsatı vermedim.

Kendini benden alıp giderken neler götürdün emin değilim ama bana cevapsız bir sürü soru bıraktın ve ne acıdır ki adına ‘’HAYAT ‘’ denen bu okulda ‘’SEN’’ dersinden sınıfta kaldım sevgilim…
Ara
history
Aşk'ın,sevginin bir çok farklı betimlemesi olmasının sebebini düşünüyorum,kafam allak bullak oluyor.Neden.?Her birey aynı duyguları nasıl farklı yaşar.Yoksa farklılık yaşanan duyguların gerçekliliği yada varsa derecesiyle mi ilintili.Ben Aşk'ı yaşadığını zanneden AŞK acemisiyim,,,itiraf ediyorum ben AŞK'ı beceremiyorum,AŞKtan özür diliyorum.
Okumaktan zevk aldım ve okurken de düşündüm,hep düşünüyorum zaten..gerçekten AŞK nedir,duygu insanısın ,duyguların daim olsun xesar,teşekkürler,
Ara
Xesar
Aslında insanların aynı duyguyu farklı olarak yaşamasının en önemli sebebi dünya üzerinde Allah tarafından kurulan kusursuz düzen. Açıkçası aşk , güçlü bir duygu ancak ben aşk'a sadece sevgiliye karşı hissedilen duygu olarak bakmıyorum. İnsan aşk denen duyguyu sadece sevgiliye karşı hissetmez.
Benim her zaman karşı çıktığım bir olguda aşkın acı ile birlikte bir parçaymış gibi gösterilmesi, kavuşursak aşk olmaz diyor bazıları. Biz insanlar hayatı kendimize ve başkalarına zorlaştırmayı ve acı çekmeyi o kadar çok seviyoruz ki buna her zaman bir kalıp arayıp buluyoruz. Bak şunu kabul ederim yazılar da acı duygusunu katınca vurgular daha sağlam oluyor, bu da biz insanların acıyı sevmesinden kaynaklanıyor.
Teşekkür ederim okuyup yorumlarını eksik etmediğin için.
Ara
history
AŞKtan sınıfta kaldım itiraf ediyorum,İLAHİ AŞK'a devam...ben teşekkür ederim...
Ara
Xesar
Maalesef her konuda başarılı olamıyoruz bir tarafı tamamlarken diğer taraftan açık veriyoruz. Kabul etmek lazım herşeye yetmek mümkün değil.
Ara
history
Bende işin kolayına kaçayım,kader diyeyim ne yapalım,,,bak rahatladım biraz....
Ara
Xesar
Bunu içinden gelerek söylediğine inanmamı beklemiyorsun değil mi ? Smile
Ara
history
XESAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bunu içinden gelerek söylediğine inanmamı beklemiyorsun değil mi ? Smile

Rahatlamam gerekiyor,benim kesinlikle stres olmamam gerekiyormuş,doktorum dedi...
Ara
Xesar
O zaman doktoru dinlemelisin.Yıllar önce bir doktorda bana aynı şeyi söylemişti. İyi ki söylemiş Big Grin
Ara
history
Doktora aynen şöyle dedim,hocam her şey için söz veriyorum stres hariç,uzayda yaşamıyoruzki,her adımımız stres,,,ve beni haklı buldu ,stres serbest bana...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1 Ben Kaldim .. €BeRimSin 6 778 05-08-2009, Saat: 04:31 PM
Son Yorum: €BeRimSin
  sen gittin ben yanlız kaldım:( lazmurat 0 697 12-03-2008, Saat: 08:11 PM
Son Yorum: lazmurat
  Leyla Sevdim Çölsüz Kaldım Firari Fırtına 14 1,115 09-23-2008, Saat: 11:07 PM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 12:25 PM