:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
semihin g?nl???
d€n!z kısı
Meyabaaaaa!

Benim ad?m semih......?s yas?mday?m.Yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz, yas g?n?m olacak. Mum ?fl?zem. Sok seviyoyum mum ?flemeyi. Bi aksam annemin mumlay?n? da ben ?fledim. Hep?ini s?nd?yemedim. Sok u?ya?t?m ama s?nd?yemedim, dudaklay?m s?slad?. Sonya ?sk?ymeye baslad?m. Annem bana su veydi, ?sk?y?y?m gesti.

Biliyoy musunuz, bi?im efde heykes bi asayip. Hele annanem!... Bas?m? oksayken “ aymut dafal? sosu?um” diyo. Boynum aymut sap? gibiymi?, dafam aymut gibiymi? ve annanem aymut dafal? sosuklay? sok seveymi?. Yayamazl?k dap?nca da “deli dana ” diyo bana. Bi de annanem bana “essek dafal? sozu?um” diyo. Ama d?zayken de?il, seveyken diyo. Sisgi filmde bi tane esek d?yd?m ama ben o ese?e hi? bensemiyoyum. Annanemin beni neden “esek dafal?” diye sefdi?ini anlamad?m.

Ad?m semi ama, daha sok ad?m vay benim: Nohudum, merzime?im, sukulatam, goffetim, esek s?pam, bonzu?um, mafisim, bal?m, dayma??m falan.....Annem beni seveyken, ?peyken “ salak sozuk ” diyo........Ben salak deli?im, sok at?ll?y?m. Bi s?y? tekeyleme esbeyledim. Annanemin tekeyleme defteyi vay. O okudu ben de esbeyledim.

Biliyoy musunuz, annanem ?igaya isiyo. Balkona s?k?yo, iseyken. Ben de onun gibi sigaya isiyoyum ?akadan. Dalemi sigaya yap?yoyum, a???ma d?t?y?p “ ?f ?f ” yap?yoyum. ??te o zaman annanem bana d???yo, “ Ayyy ! Ne kaday ay?p! ” diyo. Kendi?i iseyken bi? ona hi? d??m?yoyuz ama.

Benim bi s?y? havanlay?m vay. Tedi, d?pek, daplan, sanganyoz, doyun, du?u, davuk, hoyo? falan. Hep?i d???c?k. Sadece z?yaffa b?y?k, bi de d?pek. Annem pa?aydan ald?...Ayabalay?m da vay. Hem de tam iki sepet dolu?u. Damyon, t?y, minib??, otob??, tiyen...Vavi, ?e?il, d?ym???, say?, beya? yenkli ayabalay....Maykalay?n? bile ?yyendim.Vogsaven, pa??at, meydeses. En ?ok da vogsaven ayabam? seviyoyum...Bi de sepseleyim vay. Ama onlar benim deli?mis, mugfa??m???n s?s?ym??. Totames, soyan, m???r, pasates, dalatal?k. M???r? yemek istiyoyum , yiyemiyoyum. S?nk? onlay pismemi?.

Ben Gasalatayayl?y?m.V?ndan Day?m, Begi?ta?l? olay?m diye bana sooook hediye ald?. Al??n, ben yine Gasalatayayl?y?m. En b?y?k zimbom!..Hem ben babama sok gol at?yoyum. Emel bebekley evde yokken. Emel bebek bi?im efin alt?nda uyuyo. D?y?lt? dapaysam Emel bebe?in baba?? bana d?zay. Ben ondan sok doykuyoyum.

Teletonla donusmay? ?ok seviyoyum.Teleton salay salmaz ben as?yoyum ama annem d???yo.” Teletona sen bakmaaaaaa! ” diyo. Ben de annem mugfakdayken annanemi ay?yoyum. Hem de hey g?n d?t bes defa...2’ye ba??nca annanem s?k?yo, 1’e ba??nca babam. Say?lay? da biliyoyum. K?bba ablam ?yyetti. K?bba ablam? sok seviyoyum. Hey g?n bana toybok al?yo. Toyboklay?n isinden de oyunzak parsalay? s?k?yo. Annem de onlay? biyle?tiyiyo, oyunzak oluyo. Annem ayt?k b?km?? toyboklaydan . D?n k??d? K?bba ablama .” Sak?n bi daha alma, b?kt?m yapmaktan,” dedi. Ben de a?lad?m. Annem sok ???ld? a?lay?nca, “ Damam damam, K?bba Ablan gene al?y,” dedi. Zaten babam hey aksam toybok al?p detiyiyo bana. Unutuysa, a?l?yoyum a?l?yoyum....... Babam says?ya gidip Engin Abimden al?p deliyo. Bu aksam detiymezse, gene a?lay?m, o da detiyiy. A?lay?nca hey dedi?imi yapay babam.

Annem bana zoyla s?t isiyiyo. ?smek istemiyoyum ama, annemin okudu?u ma?al? dinleyken, bi bak?yoyum s?t bitmi?. Beni dand?y?yo annem. S?t iseysem dok duvvetli oluymusum. Babam hi? s?t ismiyo, dola isiyo; onun i?in ben onu hey g?ye?te yeniyoyum. S?nk? dola isenley b?le yeniliy .Babam? efde sakland??? hey yeyden buluyoyum, babam beni his bulam?yo.

Bilgisayayda oyun oynamay? da dok seviyoyum. Gesen aksam annanemim bilgisayay?n? bo?dum...Annanem ” Bunu ba?das? yapsayd?, yakm?st?m s?yas?n?,” dedi. Bana hi? d??mad?. Annanem bana hi? d??maz...Onun d???c?k d???c?k, yenk yenk bonzuklay? vay. Hem de sok vay. Hepsi dolapta, dafanoslay?n isinde. Bi g?n hep?ini dolaptan s?kayd?m, hal?n?n ??t?ne d?kt?m, biyaz?n? da sekmezeleye dolduydum, yine d??mad?...Anneme, “E?ey bunu baska bi sozuk yapsayd?, dayaktan ?ld?y?yd?m ,” dedi. Ben de sok g?ld?m. Bonzuklay? hey tayafa att?m.Dafama bile doydum, sok domik oldum. Annanem g?ld?, sonya beni kuzaklad?, “Sen d?nyan?n en tatl? sosu?usun, ben sana nas?l d?zay?m!” dedi. Nanaklay?mdan sapuy supuy ?pt?. Ben de elimle y???m? ?ildim.

Ayt?k uykum deldi. Sisimi yap?p yat?cam. Be?ime deli?, tulalate yap?cam. Annanem bana masal okucak uyuyken. Masal sabuk bitsin diye baz? yeyleyi atlayazak . Ben de ona “ Hay?y annanne hay?????????y ! ?yle deliiiii?! ” dicem. Beni dimse dand?yamaz. S?nk? sok b?y?d?m. Hem o masallay?n hep?ini esbeyledim. Telo?lan’?, Pamuk Piyenses’i, Odunzunun Sozuklay?n? e?beye biliyoyum.

Simdi yatmaya didiyoyum. Hadi iyi deceley!
maynax men
kara murat ın destanını biliyonmu sen bakemm
Ara
d€n!z kısı
bilmiyomSadanlat öğreneyimSmile
>As!_M€L€q<
güselmiş saol özgemmm
d€n!z kısı
rica ederim canım beyendiğine sevindim
ozgur_yasarim
güzel paylaşım özgem
teşekkürler