:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu Gece De Yalniz Uyuyacağım... * Candan Ünal
acemhe
Bu gece de yalnız uyuyacağım. Başka düşlerde, başka kollarda, bir yerlerde benim kokumu hayal edenler varken, ben yine eski bir kuşun kanadına takılıp, eski aşkların anılarında huzursuzlukla boğulacağım.

Ne yapsam geçmek bilmeyen kalp sancısına, yeni yaşanmışlıklar eklemeyeceğim. Kimse bilmeyecek mesela neden ağladığımı, belki bir can dostla edilecek iki muhabbet kalacak, o da satır arası…

Yalnız uyuyacağım yine, yastığımı kollarıma sarıp uyku sırasında, hiç farkında olmadan özgürlüğümü koca yapıp kendime, yine kendime kalacağım.

Bir yanım düşler ülkesi gibi renkli, cıvıltılı ve şenlikle; diğer yanımda bir karanlık ürperti olacak, hani biraz gören gözle baksan, lunaparktaki korku tüneli gibi kalbimim içi de…

Bu gece de sessizlikle uyuyacağım, kendi sesime bile hasret kalıp çok uzun saatlerde, bir kitabın satırları arasında hasretime yanacağım.

O adamı bulamadım diye vazgeçmedim sevmekten ama seçimlerimde yanılmak sıkıntısı bastı diye gönlümü, bir süre her şeye uzaktan bakacağım.

Ne sevişmek gelecek aklıma çığlık çığlığa, ne iki satır sohbet etmek sevgiliyle Pazar sabahlarında. Daha büyük hayallerin gölgesinde kanıp kendime, bu gece de yalnız uyuyacağım.

Bir sıcak sarılmaya hasret kalacak belki bedenim ve yalnızlık bir yılan gibi koynuma sokulacak yine. Ne zaman düşünsem bu sessizliği gözyaşlarım yastığa akacak belki. Ama hiçbiri onursuz bir sevdanın, yalancı gülüşüne kanmak kadar ağır olmayacak.

Bir daha hiç kimse sırtımdan vurmasın diye tebessümlerimi, ben yine bu gece yalnız uyuyacağım. Bir gün kendime benzer bir çift göze rastlayana kadar, bir daha hiç konuşmayacağım….

Candan Ünal
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
Xesar
Yazı güzeldi okudum baştan sona kadar hatta öyle ki yine güldüm 7. satırbaşını okuyunca.O konuya vurgu yapacaktım ki vazgeçtim Smile
Neyse hala sabırla yazacağın kendi yazılarını bekliyorum ihtiyar Smile
Ara
acemhe
Teşekkür ederim genç. . Benim yazmam için biraz daha aci lazim.. kısmet artik...

7. Satira gelince vurguya gerek yok gayet acik yazilmis zaten... Smile)
Ara
Xesar
Bak ihtiyar bu acı konusunda sana katılasım var aslında Smile
Sende mutlu şeyler yazmayı dene.
Çok açık arzular belirtilmiş evet haklısın . Smile
Ara
acemhe
Ama birde soyle birsey var ki kadinin gönlü de akli da acik bende onda kendimi buluyorum. Duygular acik yureklilikle dile getirilmeli. Belki ben en cok bu yüzden kaybettim. ..

Benim kalemim sadece hüznü yazar, hüznün alfabesini bilir...
Mutlulukla tanisamadik ama benim hala umudum var Wink
Ara
Xesar
Zaten açık yüreklilikle yapılmayan şeyler insanlara vicdan azabı verir. Kısacası insan acı çekebilir ama vicdan azabı çekmesinden iyidir. Belki birşeyler kaybetmiş olabilirsin ama kendini kaybetmediğin belli ihtiyar güzel olan da bu zaten Smile
Umut iyidir.Wink
Ara
acemhe
Evet genc...
Ara
Xesar
Bu arada umuttan bahsetmişken yakında birşeyler yazacağından umudum var Smile
Ara
acemhe
Benim hep vardi umudum ama Kördüğüm kelimeler
Ara
Xesar
Ucundan çözmeye başlayalım muhtemelen çözülebilir.
Pek kalabalık değil ama okurum üşenmem Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hiçbir rüyada sana rastlamıyorum * Candan Ünal acemhe 2 1,637 04-14-2021, Saat: 02:22 AM
Son Yorum: badelie
  Kimi Bekliyorum? * Candan Ünal acemhe 7 2,009 06-20-2016, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: acemhe
  Topal Savcı Ünal Arık'ın Rezilliği - Ayşe Arık Şžiranlı@ 0 582 06-20-2016, Saat: 09:53 AM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Öleceğim Diye Korkudan Altıma Kaçırıyorum - Ünal Arık Şžiranlı@ 1 1,177 06-20-2016, Saat: 09:52 AM
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Emekli Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 554 06-20-2016, Saat: 09:51 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 11:50 AM