:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liseye devam ederken evliliğe vize
history
MİLLİ Eğitim Bakanlığı, 4+4+4 sisteminin ardından lise sistemini sil baştan
değiştiren yeni yönetmelik hazırladı. Orta Öğretim Kurumları Yönetmelik
taslağına göre lise sistemi yeni baştan ele alınıyor. Yönetmelik taslağı tüm
liseleri kapsarken imam hatip liseleri, meslek liseleri, fen liseleri, anadolu
öğretmen liseleri gibi farklı diğer tüm liselerin yönetmelikleri kaldırılıyor.
Böylece tüm lise türlerinin yönetmeliği tek elde toplanmış oluyor. Liseye devam
ederken evliliğe de vize geliyor
. Yeni yönetmelik taslağıyla liselere
getirilmesi planlanan yeni sistem şöyle:
Ara
history
535354_374700625898297_240771519291209_9...4593_n.jpg
İnanamıyorum,inanmak istemiyorum....... Huh
Ara
Pepee
Neyi düşünerek bu adımları atıyorlar acaba vaktim olsa araştırırdım da..Bence bi mantıklı açıklaması vardır mutlaka yoksa zaten kabul görülmezdi.? Ama bi daha düşününce lise çağında çoğunlukla güneydoğudaki kızlar evlendiriliyor zorbalıkla.. önceden yasaktı şimdi bu kanunla küçücük kızın şikayet hakkı bile kalmıyorsa bunda bi mantık olamaz....
Ara
Av.bey
Arkadaşlar evlenme yaşı Türk Medeni Kanunununda düzenlenmiştir ve evlenme yaşı 18 dir. Evlenme yaşını düzenlemeleri için Türk Medeni kanununda ki söz konusu maddeyi ve diğer bununla ilgili maddeleri değiştirmeleri gerekiyor bu da öyle kolay olmaz.Burada bahsedilen olay şu an ki yönetmelikte olan evli olanların okulla ilişiği kesilir diyor yani evli olan okula gidemez ancak yapılacak olan yönetmelikte bu hüküm kaldırılıyor yani evli olan okula devam edebilir. Ben biraz araştırdım böyle bir anlam çıkardım. Aslında basın biraz abartıyor olayı sanki daha önce hiç lise çağlarında evlenen yokmuşta şimdi olacakmış gibi yansıtıyor.o yaşta evlenen insan zaten okulu filan sallamaz yani Smile uzun lafın kısası eğer doğru düzgün bir iş yapacaksa bu hükümet 18 yaş altında ki evliliğe karşı gelecek bir düzenleme yapmalı ancak bu sorunun böyle önüne geçilebilir.
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:535354_374700625898297_240771519291209_9...4593_n.jpg
İnanamıyorum,inanmak istemiyorum....... Huh

bu kadarınıda yapamazlar herhalde böyle saçmalık mı olur? Confused
Ara
history
Avukatım yasaları senle tartışmak haddimize değil,ama yasal evlilik 18 yaşında iyide aile,ebeveyn rızasıyla 16.Düşünüyorum lisedeki bir kız evlenecek okula devam edecek,yani eşi karısını okula gönderecek,,,,koskoca bir hayal.Tersi,lisede delikanlı evlenecek ve okula devam edecek,aile ne yiyecek ne içecek.?
Kısaca bu işin olabilirliği var ise de hükümet yetkilileri yok etmeli,bunlar malesef tam tersi,,,,hayırlısı diyelim... Huh
Ara
Av.bey
İşte o ebeveyn iznini ortadan kaldırmaları gerekiyor aksi takdirde resmi nikah olmadan da dini nikah adı altında birlikte yaşayabilirler.
Ara
history
Av.bey Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İşte o ebeveyn iznini ortadan kaldırmaları gerekiyor aksi takdirde resmi nikah olmadan da dini nikah adı altında birlikte yaşayabilirler.
Keşke niyetleri bu olsa..... Cool

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cudi'de operasyon devam ediyor! Av.bey 0 309 03-23-2012, Saat: 02:19 AM
Son Yorum: Av.bey
  Turkcell’in tepesinde yönetim krizi hala devam ediyor MaSaL 0 370 04-23-2011, Saat: 03:42 PM
Son Yorum: MaSaL
  Havaya ateş ederken kendini vurdu ÐŽeşaren 0 399 11-17-2008, Saat: 10:41 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  PKK Kolası Türkiye'den Vize Alamadı ÐŽeşaren 39 1,764 09-04-2008, Saat: 06:41 AM
Son Yorum: *AnGeL_GirL*
  73 yaşındaki dede, keçiye tecavüz ederken basıldı!!! soyle 4 510 05-01-2007, Saat: 09:55 PM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 03:47 AM