:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trojen - Virüs
Masal_yuzLu
Sevgili arkada? wepmaster veya admin
art?k ?ikayetmi desem ?nerimi bilmiyorum.

Benim Pc ??kt? ??kecek Nedeni siteden trojen girmesi.
mod32 ve ben ev kulan?c? olamama ra?men kendi pc g?venli?i i?in Dhe furuze program?da var.
ALd???m t?m g?venlik ko?ular?na rapmen benim pc b?y?k bir ihtimalle siteden Trojen yedi.

Ve bir ?ok arkada??nda ?yle oldu?unu d???nyorum.

sitede yan?lm?yorsam sald?r? oluyor
lamel'ler yeni heck heveslisi olanlar yap?yordur.
Ama bunun ?nlem al?nmas?n? gerekir.

Benim pc Ger?ek anlamda b?y?k zarar g?rd?.
format atmak istemiyorum ??nk? pc yeniden eski hale getirmek zaman?m? al?r.

Format atmas??n bilmiyen sevgili ?yeler Maddi zarar g?r?yor.

Sitede g?venli?in art?r?lmas? TROJEn atan v?r?s sald?r?s? lamel ve ya heck ki?ilerin Sald?r?lar?n?n indirgenmesi i?in
forumun g?venli?ini art?rl?mas?n? istiyorum.

?lgilenirseniz t?kler.

Sevgiler.
Ara
AdAmIn1i
Site Üzerinden Bir Trojan Saldırı İmkansız. Ancak Forumdan Aldığın Dosyalardan Saldırı Yemiş Olabilirsin Ancak. Böyle Zamanlarda Norton Ghost İşe Yarıyor Eğer Yedek Aldıysan Basit Almadıysan Formattan Başka Kurtuluşun Olmaz. Hele Virüs Flashına Yapıştıysa Kasayı At.
Ara
Leader
Sevgili Masal Yüzlü,

Alıntı:
Benim Pc çöktü çökecek Nedeni siteden trojen girmesi.
mod32 ve ben ev kulanıcı olamama rağmen kendi pc güvenliği için Dhe furuze programıda var.
ALdığım tüm güvenlik koşularına rapmen benim pc büyük bir ihtimalle siteden Trojen yedi.

Deep Freeze yazılımı bilgisayarınıza kurduğunuz zamanki halini korumasına yardımcı olur. Yani birşekilde virüs/trojan bulaşsa bile bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman sisteminiz tekrar eski haline döner.

Bunun dışında bu konu ile ilgili Nod32 Anti Virüs yazılımınızı güncellemenizi tavsiye ederim.

Alıntı:Ve bir çok arkadaşında öyle olduğunu düşünyorum.

Bu konu ile ilgili herhangi bir şikayet gelmedi.

Alıntı:
sitede yanılmıyorsam saldırı oluyor
lamel'ler yeni heck heveslisi olanlar yapıyordur.
Ama bunun önlem alınmasını gerekir.

Sitemizde gereklü tüm önlemler alınmış olup bilinen bir açık yoktur.

Alıntı:Sitede güvenliğin artırılması TROJEn atan vürüs saldırısı lamel ve ya heck kişilerin Saldırılarının indirgenmesi için
forumun güvenliğini artırlımasını istiyorum.

Sitemizin kaynağından gerçekleşebilecek herhangi bir virüs veya trojan saldırısına maruz kalamazsınız. Ancak,

Sitemiz vasıtası ile gideceğiniz linklerden duygusuz.com sorumlu değildir. Bu ve benzeri önlemleri almak için bilgisayarınızda güncel bir Anti virüs programı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun için size Kaspersky 2006'yı tavsiye ederiz.

İlginiz için teşekkür eder başarılar dileriz.
MasaL_perisi
Üzülerek belirtiyorum ki bende aynı sorun yaşıyorum...Sad
Ve ben nette farklı sitelere ya da yonlendirmelere giren biri değilim...
Sadece burda birkaç kere saldırı olduğu zaman farkında olmadan baya durdum hatta meraktan sayfaları da açtım konu ne diye...Smile
Ve şuanda trojen temizlemek ile uraşıyorum ama oyle gözüküyorki sadece format temizlecek çünkü bilgisayar kendiliğinden kapanıp gidiyor...Sad
Donuyor ve zor zar ancak olağn üstü moduna çalıştırabiliyorum...
Siz yok diyorsanız tabiki de siz daha iyi bilirsiniz aldınız önlemler
Fakat son zamanlarda baya trojen saldırısı da olduğu burda bu inkar edilemez
Etkili olup olamdığını bilmiyorum sadece her saldırıda benim burda olmama beni etkiledi diye düşündüm...
Ne diyelim olan oldu artık ya format ya hepten kökten gidecek bilgisayarSmileSmileSmile
Ve ben duygusuz kalacam...Sad
Tam da Duygularımı kazanmışken bilgisayarımı kaybedicem galibaSmileSmileSmile

Sevgili Adminimiz siz yinede teknik açıdan bir göz atın ne olur ne olmaz açık bir yer varsa kapatılırsa çokkkkk mutlu olurum

İlginize şimdiden Teşekürler Saygılar...
Ara
Leader
Sitemize olan saldırılar eklentilerimizdeki bir açıktan kaynaklanıyordu. Buda duygusuz.com un anasayfasını başka bir internet sitesine yönlendiriyordu. Buda yanlızca bir gün sürmüş olup sitemiz dolayısı ile herhangi bir trojan yayılmamıştır.

Buna ek olarak bir web sitesine yaıpan saldırıdan dolayı kullanıcılar değil, saldırı yapılan web sitesi teknik olarak erişime kapanabilir. Sizdeki sorunun bilgisarınıza yüklediğiniz ve çalıştırdığınız yada msn den gelen bir dosyayı çalıştırdığınız için kaynaklandığını düşünüyorum.

Duygusuz.com olarak önerilerinizi dikkate alacağımızı bilmenizi isteriz.

Sevgilerimizle,
MasaL_perisi
İlginize Teşekürler Sayın Admin.

Saygılar ve Hoş Paylaşımlar...Smile

(Bu arada belirteyım ki msnde hiç dosya almadımSad)
Ara
agirdelikanli
Masal yuzlu arkadasımız siteden trojen qirmesi mümkün deqildir..Ama yinede trojen koruyucu pro eklıyorum sızler ıcın msn messenger bölümünden bulabılırsınız...Format atmak ısdemıyorsan sistemi qeri yükle..!!!

sayqılarımla: agırdelikanli...
Masal_yuzLu
agirdelikanli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Masal yuzlu arkadas?m?z siteden trojen qirmesi m?mk?n deqildir..Ama yinede trojen koruyucu pro ekl?yorum s?zler ?c?n msn messenger b?l?m?nden bulab?l?rs?n?z...Format atmak ?sdem?yorsan sistemi qeri y?kle..!!!

sayq?lar?mla: ag?rdelikanli...

konuya bak?p yorum yapt???n i?in t?kler.

ama ?unu belirteyim ben siteye iftira atmak i?in konu a?mad?m
Ben e?er bir?eyden Emin de?ilsem ( ad?m emin oldu?u gibi )

KONU A?MAZDIM
siteden trojen ve v?r?s kapmak ?ok basit.
bunu bende e?er sende bilgin varsa ?ok iyi biliyorsun.
sistemi geri y?klemek fayda sa?lamaz.
??nk? ancak bu pc yi format kurtaracak.

S?TELERDEN TROjen v?s?r kaampam ?ok basit...

sevgili admin arkada??m??z ?unu dedi.
kimseden bir ?ikayet gelmedi.

Do?rudur ama eksiklik var
Biz forumlar? daha kulanmay? bimiyoruz ve bilmedi?imiz gibi sald?r? olsada haberimiz olmuyor
Ya forum kurdu olackas?n yada iyi bir bilgin olacak.
O kadar ?ye varki daha konu a?mas?n? bilmiyor.
tabi ?ikayet etmeyi bilmez.

ama ben ?nc?l?k yapt?m ve trojeni yada herneyse pc bula?an burdan kapt?m
Y?nlendirmelere girmiyorum
msnde zaten dosya almam babamda yollasa.
e mail desen zaten kimseye yolmad???m i?in banada gelmiyor.

Konu ile ilgileniyor in?alah gereken d?zltmeler yap?l?r.
Sevgiler
Ara
AdAmIn1i
Kesinlikle Duygusuz Comdan veya Başka Bir Sitenin Sayfasından(web kodlarından) Bilgisayarına Trojan Virüs Girmez. Eğer Siz Bir Dosya İndirdiyseniz (txt Belge Bile Dahil) Ordaki Kodlardan Etkilenmiş Olabilirsiniz. Tolgada Gerekli Açıklamayı Yapmış Zaten. Buraya Yapılan Saldırıların Sizinle Uzaktan Yakından Hiç Bir Alakası Olamaz. Antivirüslerle Tarama Yapın Ama Tarama Yapmadan Önce Mutlaka Antivirüs Uygulamasını Güncelleyin.

Ara
Leader
bir konuyu d?zeltmem gerekirki oda ?udur.

Web sitesi kodlar?na e?er web sitesinin sahibi zararl? kodlar eklerse bundan sisteminiz olumsuz y?nde etkilenebilir. Fakat forunlarda bunun yap?lmas? i?in HTML deste?inin a??k olmas? gerekiyor. Duygusuz.com da kuruldu?undan itibaren bu ?zellik kapal?d?r. Bunun i?in Duygusuz.com vas?tas? ile sisteminize zarar gelemez. Sizin i?in sitemizin kaynak kodlar?n? ve sunucumuzu en g?ncel antivir?s yaz?lmlar? ile tarad?k ve bir sonuca ula?amad?k. Buna ek olarak ge?mi? zamanki sald?r? kay?tlar?na (.LOG) bakt???m?zda da ba?ar?l? olan hi?bir sald?r? olmad???n? rahatl?kla s?yleyebiliriz.
Siz g?nl?n?z? ferah tutabilirsiniz. G?venlik a??s?ndan bir s?k?nt?n?z olmas?n.

AdAmIn1i Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Kesinlikle Duygusuz Comdan veya Ba?ka Bir Sitenin Sayfas?ndan(web kodlar?ndan) Bilgisayar?na Trojan Vir?s Girmez. E?er Siz Bir Dosya ?ndirdiyseniz (txt Belge Bile Dahil) Ordaki Kodlardan Etkilenmi? Olabilirsiniz. Tolgada Gerekli A??klamay? Yapm?? Zaten. Buraya Yap?lan Sald?r?lar?n Sizinle Uzaktan Yak?ndan Hi? Bir Alakas? Olamaz. Antivir?slerle Tarama Yap?n Ama Tarama Yapmadan ?nce Mutlaka Antivir?s Uygulamas?n? G?ncelleyin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:13 AM