:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne Zaman Ve Nereye Kadar!!!!
MorciveT
Merhaba arkada?lar...

Benim kafam hep ?u soruya tak?lm??t?r :
Bu insanlar, eziyet ?ekmekten ne zaman kurtulacaklar?
D???nsenize siz evde rahat yatag?n?zda yatarken ve karn?n?z tokken, d??ar?da milyonlarca insan var ve bunlar?n bogazlar?ndan gunlerce belkide haftalarca bir?ey ge?miyor...Lokantan?n kenarlar?nda kar?nlar?n? olmasada g?zlerini doyuruyorlar...Bunlara, bu i?ren?, bu insan? i?ten i?e y?kan duruma kim ne zaman dur diyecek? Nereye kadar insanl?k d??? olaylarla kar??la?mam?z nadir olacak ?

4-5 bilemediniz 6 ya?lar?nda ufak bir ?ocuk, anne bana ( neden bakam?ycaklar? cocgu dogururlar hi? anlamam???md?r ) soka?a salm??, ba?? bo?...K?? g?n? ve ?ok ???yor, g?zlerinin arkas?nda utanga?l?k...Belli etmemeye cal?s?yor...??nk? o bir sokak ?ocu?u!!!! Bu ?ocu?un ne su?u ne gunah? var???

Karn? tok mudur, a? m?d?r diye d???nen ka? insan var?
???yor mudur, hasta m?d?r diye d???nen ka? insan evlad? var?
Sevgiden mahrum mu, y?re?i buruk mu ka? ki?i d???n?yor?

Bazen ??ld?r?yorum d???nd?k?e, bu hayat ne zaman son bulacak, bu insanlar ne zaman mutlu olacak, ne zaman evleri olacak, ne zaman kar?nlar? huzurlu bir ortam i?inde s?cak bir corba gorecek, ne zaman birisi tutup elinden parka goturecek, ne zaman birisi ona hediye alacak, ne zaman anneler g?n?nde annesine babalar g?n?nde babas?na bi?iler alabilecek, ne zaman duyguland?g?nda aglamaktan utanmayacaklar????

Ne zaman ve nereye kadar bir bileniniz var m?????
Ara
Firari Fırtına
Öyle bir konu ki ....Yorumumu yarın yapacağım dost ... Düşüncelere daldırdın beni ... Yarın görüşürüz ...

Sevg ...
MorciveT
Bekliyorum...
Ara
Tam1_MaynaK
shoq dokunaklı olmş grçkten de haklısn yaws Sad Bn bikere ark birlkte luna parka gitcktk ondan önce biras zmn gçsin die norml bi parkta bn sallanıodm ark baırdı hadi kalk luna parka gitcs die ! Bi tane 3-4 yaşlarında bi sokk çocuu bna gldi sıra bkliodu salnck için abla luna park n dedi ! Bnde anlattım snra bna bnde glmk istiorum dedi ! Bnde bi çocuun nsl sorumluunu alrm die olayı toprlmaa çalştım n kdr oldu bilmiom ! O gn içimde hep bi acıyla dolştım kşke onuda alsydm die ! 2 tane oyuncaa binip gldm sonrada ... Hala o çocuu htrlarım w htrldkça içim shoq kötü oluo yaa SadSadSad
Ara
UyuZBiShey
karmasık bi düsünce sistemi :S
Ara
Firari Fırtına
Sevgili Dost ...

Tarihimize k?sa zamanlarla ??yle bir bakt???m?zda , g?r?nen o ki bu toplum ?uan i?in yani 2006 y?l? dahil ezilmeye ve mahkum olmaya mecburdur . Diyorsunki ne zaman kar?nlar? doyacak , ne zaman ev sahibi olacaklar vs .... Dostum ?yle bir siyasi anlay?? ? i?erisindeyizki pol?itika toplum u halk? temsil etmiyor , temsil edilen ?ah?slar kurumlar?n zaten keyifleri yerinde .

Y?l 1983 ...
Frans?z ?ift?ileri zor durumda , T?rkiye de ?retim full ve d??ar?ya avrupaya bu?day ve pirin? sat?yoruz . %75 talebi sadece T?rkiye tek ba??na kar??l?yor . Bizim ?ift?i mutlu elbette ...

Y?l 1983 Sonlar? ...

Frans?z ?ift?iler zorda oldu?u i?in pat bir anla?ma yap?l?yor ve T?rk ?ift?ilere kota getiriliyor . Halada ge?erli bu kota . Ve biz her y?l fransadan bu?day ve pirin? almak zorunday?z , t?ketsekde atsakda almak zorunday?z .

Sonu? ...

Frans?z ?ift?i mutlu , Bizler bittik ....

Bunun gibi verece?im 100 tane ?rnek var . O a??dan bu millet neden b?yle ? sorusuna verilecek tek cevap budur . ve bu d?zelmiyecekdir , kendinizi kand?rmay?n?z ve nas?l geldiyse ?le devam edecek .

Sevg ...
MorciveT
Teşekkürler...
Ara
MorciveT
Te?ekk?rler...
Ara
Emy
Bence vicdanlarımızın sesini dinlemeyi öğreneceğimiz zamana kadar...
Ara
isyanbitmez
OLAYA SADECE ?LKEM?Z A?ISINDAN BAKMAK YANLI? OLUR.S?STEM BUNUN ?ZER?NE KURULU.EZ?LENLER VE EZ?C?LER?.
A?LELER BAKACAKLARI KADAR ?OCUK YAPSALARDA BAKMAK DED???M?Z ?EY DE FARKLIDIR.?OK ?Y? BAKILAN YA DA YET??T?R?LEN B?R ?OCUK DA B?Y?K ZARARLAR VEREB?L?R TOPLUMA.SOKAK ?OCUKLARININ VEREB?LECE?? KADAR.MESELA ONLARI ?RG?TLER.K?M NE DERSE DES?N.RIZKI VEREN ALLAHTIR.??YLE D???NEL?M.A?LE ZENG?N VE ?OK ?OCU?U DA OLSA ONLARA ZAMAN AYIRAB?LECEK VE YAPAB?LECE?? EN ?Y? ?EK?LDE BAKAB?L?R.D?YEL?M K? BE? ?OCU?U OLDU.VE HAYAT, ?FLAS BAYRA?INI ?EK?YOR B?R KA? SENE SONRA BE? PARASIZ.NE D?YECE??Z NEDEN BAKAB?LECE??N KADAR ?OCUK YAPMADIN MI?GER?? BUNUN TERS MANTI?I ?OK SA?MA OLUR.
TAM HATIRLAMIYORUM AMA BETHOVEN YA DA MOZART (YAZILI?LAR YANLI? OLAB?L?R) A?LES?N?N 7 ?OCU?UDUR.D??ERLER?N?N ?O?U SORUNLU ?OCUKLARDIR.ZEKA BAKIMINDAN.??MD? HANG?M?Z D?NLEMEK ?STEMED???N? S?YLER BUNLARA A?T ESERLER?.
D???ND?M DE A?LIKTAN BAHSEDERKEN BUNU DA D?NLEMEY?VER DEN?LEB?L?R.SANIRIM SORUN BU HERKES EN ?Y? ?EK?LDE YA?AMA ?ABASI ???NDE.D??ERLER?N?N ?ZER?NE BASMAK PAHASINA.
MUTLULUK DED???M?Z KAVRAMA GEL?NCE O B?R Y?T?KT?R.GEL?R DURUMUYLA ?L??K?LEND?RMEK YANLI? OLUR.??YLE B?R S?Z VAR."MUTSUZUM AMA ZENG?N OLDU?UM ???N DE??L"S?Z BANA A?TT?R.
KISA CEVAP B?LM?YORUM..........

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  nefret edilecek kadar vars?n?z bilgeis 4 636 04-07-2022, Saat: 02:02 PM
Son Yorum: wildfang
  anne neden bu kadar ac?yor can?m? bilgeis 4 586 04-07-2022, Saat: 01:42 PM
Son Yorum: wildfang
  Sevmek bu kadar zor mu? dolmakalem 0 723 12-31-2008, Saat: 10:01 PM
Son Yorum: dolmakalem
  'Ne Kadar ŞansLiyiz .. ÐŽeşaren 7 843 12-23-2007, Saat: 01:12 AM
Son Yorum: Firari Fırtına
  Vatanını Seven Sonuna Kadar Okusun !!! ZeNiTH 1 538 03-11-2007, Saat: 07:29 AM
Son Yorum: Leader

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 04:29 PM