:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dua Kervanı
ZencefiL
Allahım...
Bütün karanlıkları nuruyla nurlandıran Sensin
Geçmişim tüm karanlığıyla geleceğimi zulmete boğmak istiyor
Oysa Senin nurun her şeyi nurlandırır
Beni geçmişimin tazibinden ve zulmetinden kurtar
Benim geleceğimi nurunla nurlandır, zira Senin nurunu hiçbir şey söndüremez ey Nur
Ve ellerim yüzüme kavuşuyor
Sıcaklık hissediyorum
Dokundurdukça yüzüme rahatlıyorum
Dağılıyor içimdeki hüzün ve karanlıklar
Ve bir ses duyuyorum

Umutlu

Nurlu

Şefkatli

Merhametli
Ara
ZencefiL
Yepyeni kapılar açılıp durur hayatımızda. Yeni süreçlerden geçerken, yeni kapı aralıklarından usulca, bazen mahcup bir şekilde bakarak uzattığımız meraklı bakışlarımız nihayetinde "yeni hayatımız"a olan merakımız bahar kelebekleri gibi çırpınır uçuşur durur içimizde..
Her adımda, her yaşta ve yeni bir yaşantıda açıp adımladığımız kapıların herbiri ise, bizim için bizden öte bir takdirin takdim ettiği güzelliklerle ve farklı iklimlerle doludur..
Hayat değişkendir hep, hiçbir zaman durgun bir göl gibi yahut sağlam bir dağ gibi değil...
Hep ufukta dağılıveren bulutlar gibi ya da rüzgarla savrulan, bir yokuştan akan toprak gibi, toz gibi değişken, farklı ve hep yeni serüvenlere gebe...
İşte boyası, rengi, dokusu ve atmosferi değiştirilmiş yeni hayatlarımızda açtığımız yeni kapının ardında, yine bizim hayatımız...yine aynı benliğimiz..yine aynı gök..aynı ay..aynı soluk..aynı nefs mücadeleleri..ama farklı mekanlar, farklı yüzler, farklı ses ve desenler..
Tedirginlikle girdiğimiz kapılar da bizi emniyet içinde El-Emin olanın izniyle emin beldelere çıkarıyor..Güzel soluklar aldırıyor..Çünkü tüm bu sofraların, tüm bu kapıların ve ardındakilerin Rabbi, çok, ama çok seviyor kullarını..Hep onlar için, onların düşünebileceğinden de ötesini veriyor..
İlahi sevk yolları açıyor..
Nasıl olduğunu bilemeden girdiğiniz o yolda, işte yeni bir kapının eşiğinde durduğunuzda da, o ilahi şevk ile içeri giriyorsunuz..
Çok şükür diyorsunuz..
Yine Allahım, hep olduğu gibi Allahım, bizler için en güzelini en iyisini takdir eder Sen'sin...
Sen ne güzelsin..
Ne yücesin..
Açtığın kapılar ne güzel..

Çok şükür yüce Rabbim...
Tüm nimetlerin için...
Kapıların ardı ve ötesi için...
Ara
ZencefiL
Ey Rabbim! Gönlüme genişlik ver. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Tâ ki!.. sözümü iyice anlasınlar. Allah'ım sırlar semasının güneşi; nurların mazharı; Celâl dairesinin merkezi; Cemal feleğinin kudbu olan, Ehadiyete mensub Muhammed(asm) ın lâtif zatına salât ve selam eyle!
Ya Rabbim!...

Günahlarımı Sana yakarış vesilem eyle..

Kusurlarımı Sana dönüş bahanem eyle..

Beni ayıplarıma karşı köreltme..

Beni hatalarımda ısrar ettirme..

Beni kibre ve ümitsizliğe düşürme..

Amin.
Ara
ZencefiL
Ey Rabbim!

Boynumuzu büktük, benliğimizden soyunduk, Ellerimizi semaya değil - Senin mekanlar üstü arşına açtık, boş çevirme ya Rabbi! ..

Kalplerimizi nur-u MUHAMMED ile, nur-u Kur’an ile nurlandır.

ALLAH’ım katından öyle bir rahmet ver ki .. Kalplerimize hidayet, işlerimize ve dağınıklarımıza düzen, içimize kamil iman, dışımıza Salih ameller, amellerimize temizlik ve ihlas ver. Rızana uygun istikameti ilham et. Kalplerimize huzur bulacağı dostlar nasip eyle!..

Ey alemlerin Rabbi olan ALLAH’ım! ..

İmanımızı mükemmelleştir.Fani varlığımızı ebedileştir. Kalbimizi bu dünya üzerinde çürümeye terk etme. Kalbimizi kalbine al.

Kalbimizde yaktığın iman ateşini nefsin ve şeytanın rüzgarlarıyla söndürme. İmandan sonra küfre düşürme. Gönlümüzü bin parça edip her birini boş hayaller peşinde koşturma.

ALLAH’ım!..
Kalp huzuru ver, hırs gözümüzü körelt.
Kafamız dünyevi heves ve hayallerin çarpıştığı bir kavga zemini olmasın.
Zihnimiz ve kafamızı marifet ilmiyle doldur.

İlahi sevginin tecelli ettiği,kainatın kalbi olan Habibin MUHAMMED Aleyhisselam’ın
muhabbetini kalbimizde ebedi kıl.

ALLAH’ım!..
Anlayışlarımız kıt amellerimiz az ihtiyaçlarımızı Sana arz ediyoruz
Rahmetine muhtacız ..
Halimiz’se sana ayan! ..
Kabul eyle ya Rabbi!..
Amin ..
Ara
SheKer|BisHe
Amin..
Ara
Orhan-38
amin zencefil...
Ara
ZencefiL
Ey Yüceler Yücesi yerin ve göğün Rabbi sonsuz Merhamet sahibi alemlerin Maliki en güzel isim ve sıfatların sahibi olan ALLAH ‘ ım…

Sana sonsuz hamd ve senalar olsun; Habibin Efendimiz Hz Muhammed Mustafa (sav)’e ve O’nun temiz pak Al’l ve Ashabına ve Ehl-i beytine sonsuz selat ve selam olsun…

Ya Rabb; bizi yaratan Sensin bizi rızıklandıran Sen Sen bizim Rabbimizsin Senden başka ilah yoktur gökten ve yerden türlü türlü nimetleri önümüze seren Sensin… Sen nasip etmeseydin biz bunlara kavuşamazdık… Sen emretmeseydin bu nimetlere nail olamazdık…

Ya Rabb; muhakkak ki biz kendimize çok zulmettik çok günah işledik bilerek veya bilmeyerek türlü hatalara düştük işimizde çok aşırıya gidip zulmettik ibadetlerimizde çok gevşek davrandık iyi ve güzel olan ne varsa tersine gittik nefsimize ve şeytana kulak verdik Sana layıkıyla kulluk edemedik ve tüm kusurlarımızı itiraf eyleriz…

Ya Rabb; Sen tövbeleri çokca kabul edensin Sen samimiyetle açılan elleri geri çevirmezsin Sen affetmeyi çok seversin Sen sonsuz Rahmet ve Merhamet sahibisin…

Ya Rabb; huzuruna gelmeyi bizlere nasip eyledin Sen istemeseydin tövbeyi aklımıza getirmezdin Senden af dilememiz bile Senin Lutfun ve Merhametinin eseri…

Ya Rabb; pişmanız bütün yapmış olduğumuz günahlardan hatalarımızdan dolayı Sen ki pişmalığı bile tövbe kabul edensin günahları ancak sen affedersin

Ya Rabb; affet bizi bağışla Rahmetinden Merhametinden bizlerede nasip eyle Senin bizlerden daha iyi bildiğin hallerimizide mağfiret eyle

Ya Rabb; Sen hakkıyla Äžafur ve Rahimsin

Ya Rabb ; bizi annemizi babamızı ve bütün inananları bağışla dinimizi vatanımızı milletimizi ve inananları bağışla; hertürlü musibetten koru…

Ya Rabb; düşmanlarımız fırsat verme zor durumda olan müminlere yardım et ve ölmüşlerine Rahmet eyle…

Ya Rabb; bizleri ve tüm müminleri her türlü maddi ve manevi hastalıklardan muhafaza eyle…

Ya Rabb; bu dünya ve ahirette bizlere iyilik ve güzellikler ihsan et Lutfun ve Kereminle bizlere muamele et…

Ya Rabb; geçmiş günah ve hatalarımıza bir daha dönmememiz için bizleri dinin üzerine sabit kıl o günah ve hatalardan çabucak dönebilmemiz için bize iman gücü nasip et…

Ya Rabb; bizleri sana layıkıyla kulluk edenlerin İslamı tam manasıyla yaşayanların zümresine dahil et

Ya Rabb; sevdiklerimizle beraber bizlere hayrlı Senin yolunda yürüyeceğimiz uzun ömürler ver bizlere hidayet nasip eyle…

Ya Rabb; ölmüşlerimizin ve diğer ümmeti Muhammed’in ölmüşlerine Rahmet eyle azapları var ise kaldır ve kabirlerini cennet bahçelerinden birer bahçe eyle…

Ya Rabb; bizde öldükten sonra bizlere dua edecek hayrlı nesiller bahşet arkamızdan Kur’an okuyacak bizleri hayrla yad edecek nesiller nasip et…

Ya Rabb; bizleri amel defterini sağ tarafından alanlardan eyle bizlere sakarat-ı mevtte kolaylıklar ihsan et kabir azabından muhafaza eyle sırattan çabucak zahmetsiz geçmemiz için bize yardım et hesap günü hesabımızı çabuk kolay ve hayrlı sonuçlandır bizleri Habibinin şefaatine nail eyle

Ya Rabb; bizleri azapsız bir şekilde cennetine girenlerin Habibine komşu olan bahtiyar kullarının zümresine ilhak eyle

Ya Rabb; bizlere gönül huzuru ver ferahlık ver ve kurtuluşa erenlerden eyle…

Ya Rabb; bizleri korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail eyle…

Ya Rabb; dualarımızı Dergah-ı Ululiyyetinde ahseni makbul ile kabul et edilen dualar hürmetine okunan Kur’an’lar hürmetine sevdiklerin hürmetine ve Zatının hürmetine dualarımızı kabul ve makbul eyle…

AMİN
Ara
adyge55
amin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 05:58 PM