:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir ilişki istiyorum-Candan ünal
ZencefiL
67C526B9E90C0E6BA3B21DCC80A6.jpg

Yaşadığımız zaman diliminde bir sıkıntı var. Tüketim toplumu olduk. Cep telefonunu üç ay kullanınca sıkılan ve yenisini almak isteyen insanın; bir ilişkiyi ne kadar süre götürebileceğini düşünüyorsunuz?
Büyük şirketler, dünya devleri, medya ve daha pek çok güçlü makam el ele verdi ve çağımıza tüketim manyaklığını aşıladı. Marka takıntısı, kumar kadar tehlikeli hale geldi.
Senelik kazancı kadar fiyatı olan cep telefonunu krediyle satın alan mı istersin, hiç giyip gidecek yeri olmamasına rağmen bütün maaşını bir modacının enteresan model ayakkabısına yatıran mı?
Tatmin olmuyoruz! İşin temelinde bu duygu var: Tatminsizlik! Aslında farklı alanlarda obezite sorunlarımız var. Kilolu insanların çoğunda yemek; hayatındaki boşluğu doldurmak, mutsuzluğunu gidermek için bilinçsizce yaptığı bir eylemdir. Hepimiz tatmin olmak için farklı obezlikler yaşar olduk.
İlişki obezliği en sık görülenler arasında yerini aldı. Nerde akşam, orada sabah yaşamak eskiden beri vardı ama bu hayatı alkışlayanların sayısı bu kadar fazla değildi. En azından ihanet henüz normal karşılanmıyordu!
En mutaassıp, muhafazakar düşündüğümüz konularda bile esnedik, genişledik, değiştik, değiştirildik. Bazı yerlerde çok faydası oldu ama biz milletçe her şeyi abartmaya meyilli olduğumuzdan, onun da ucunu kaçırdık.
Velhasıl, şimdi herkes ilişki arıyor, ilişki istiyor. Karşılığında ne veriyor? Çoğu zaman nankörlük, vefasızlık… Lafa gelince ne diyor? Adam gibi adam olsun, kadın gibi kadın olsun yeter. Bulunca ne yapıyor? Maaşını, yürüyüşünü, giyinmesini, arkadaşlarını ve daha kim bilir nesini beğenmiyor…
Sonuçta bize lazım olan aşk mı, sağılacak bir hayvan mı, kullanılacak bir eşya gibi sevgili mi; yoksa gerçekten ömrümüzü paylaşacak bir yürek mi? Ne aradığınızı iyi düşünün, ne istediğinizi de! Çünkü bazı niyetler, dualardan daha çabuk yerine ulaşır.
Candan Ünal
Ara
history
bize lazım olan aşk mı, sağılacak bir hayvan mı, kullanılacak bir eşya gibi sevgili mi; yoksa gerçekten ömrümüzü paylaşacak bir yürek mi? Ne aradığınızı iyi düşünün, ne istediğinizi de! Çünkü bazı niyetler, dualardan daha çabuk yerine ulaşır.

Harika ya,çok teşekkürler.
Ara
ZencefiL
çok ricalar Smile

Ne aradığımızı iyi bilelim !
Ara
ÐŽeşaren
Alıntı:Lafa gelince ne diyor? Adam gibi adam olsun, kadın gibi kadın olsun yeter. Bulunca ne yapıyor? Maaşını, yürüyüşünü, giyinmesini, arkadaşlarını ve daha kim bilir nesini beğenmiyor…
Aynen .. Düpedüz nankörlük bu.
Ayıp ya!
Tam yerinde bi yazı, tesekkürler canım
Ara
ZencefiL
rica ederim canım Smile

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hiçbir rüyada sana rastlamıyorum * Candan Ünal acemhe 2 1,637 04-14-2021, Saat: 02:22 AM
Son Yorum: badelie
  Kimi Bekliyorum? * Candan Ünal acemhe 7 2,007 06-20-2016, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: acemhe
  Topal Savcı Ünal Arık'ın Rezilliği - Ayşe Arık Şžiranlı@ 0 580 06-20-2016, Saat: 09:53 AM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Öleceğim Diye Korkudan Altıma Kaçırıyorum - Ünal Arık Şžiranlı@ 1 1,176 06-20-2016, Saat: 09:52 AM
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Emekli Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 553 06-20-2016, Saat: 09:51 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 10:51 PM