:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Asr?n bulu?u'nu 3 mucit sahiplendi!
PaPaTYa_PReNSeS
[COLOR="Red"] 'Asr?n bulu?u'nu 3 mucit sahiplendi!

Erke'nin 'hi?bir enerjiye ihtiya? duymadan ?al??an motor' ?rettiklerini a??klamas?n?n ard?ndan, 3 ki?i birden bu bulu?un kendilerine ait oldu?unu iddia ederek, s?n?rs?z enerji sa?laman?n m?mk?n oldu?unu ileri s?rd?ler.

Haftalard?r gazetelere verdikleri tam sayfa ilanlarla dikkatleri ?zerine ?eken Erke Erke Ara?t?rmalar? ve M?hendislik A?'nin d?zenledi?i bas?n toplant?s?yla 'yak?ts?z ?al??an motor' ?rettiklerini a??klamas?n?n hemen ard?ndan 3 ki?i bu bulu?un kendilerine ait oldu?unu s?yledi. Elektrik teknisyeni H?seyin K?l??, emekli memur Ha?im Yi?it ve t?ccar Y?cel Karakaya, Sabah Gazetesi'ni arayarak, hi?bir enerji kayna??na ihtiya? duymadan s?rekli ?al??abilen motor yapt?klar?n? iddia etti. 33 y?ld?r elektrik teknisyeni olarak kendi elektrik tamirat d?kkan?nda ?al??an H?seyin K?l??, 10 senedir bu motor projesi ?zerinde ?al??malar yapt???n? kaydetti.

GENELKURMAY'A YOLLADIM
?al??malar?n? Ba?bakanl?k, Genelkurmay Ba?kanl???, Enerji Bakanl??? gibi pek ?ok merciye yollad???n? s?yledi. "Herkes, do?ru d?zg?n bakmadan, kitaplardan ezberledikleri ger?eklere uymad??? i?in projemi reddetti. Tabi bir de ben ilkokul mezunuyum diye ciddiye almad?lar" diye konu?an K?l??, bu konuda 3 bin sayfay? ge?en ara?t?rmalar yapt???n? dile getirdi. K?l??, 'ne kadar enerji verirsen o kadar al?rs?n' bilgisini tamamen yalanlayan bir prototip ?retti?ini kaydederek, bu y?ntemle ?ok b?y?k miktarlarda enerjinin ?ok kolay bir bi?imde ?retilebilece?ini ifade etti. K?l??, bunun normal motorlardan ?ok daha farkl? ?al??an bir motor oldu?unu s?yleyerek, "Elektrikte bug?ne kadar kabul g?ren 'watt d??t?k?e g?? de d??er' bilgisini toptan reddediyor ve bunu da yapt???m deneylerle ispatl?yorum" diye konu?tu. K?l??, s?zlerini ??yle s?rd?rd?:

Y?ZLERCE DENEY YAPTIM
"Bir g?n elektrik sobas?n?n ?n?nde otururken akl?ma bir ?ey tak?ld?. O da ?u: ?u anda elektri?in hangi y?n?n? kullan?yoruz? Is? g?c?n?. Peki manyetik alan, yani elektro motor g?c? nerede? Neden ikisini bir arada kullanam?yoruz? Bu d???ncelerle y?zlerce deney yapt?m. Bu s?rada bamba?ka bir ?eyin var oldu?unu buldum. As?l konu sonsuz enerjiydi. Bunun ?n?ne ge?en asl?nda yap?lm?? k???k bir hatayd?. Bu k???k hata zaman i?inde ??? gibi b?y?m?? ve hatta korkun? hatalar zinciri olu?mu?. Bu hatay? ortadan kald?r?rsak, fizikteki 'enerji vermeden enerji ?retilemez' kanunun aksini ispat etmek m?mk?n. Ben de yapt???m deneylerle bu durumu ispatl?yorum." [/COLOR]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LiseLi Türk Gencinin BuLu$u ALmanLarı $a$ırttı.. Böcük 2 412 10-26-2007, Saat: 05:36 PM
Son Yorum: Qetesh
  Gizemli bulu?un kod ad? F16B PaPaTYa_PReNSeS 0 359 11-23-2006, Saat: 12:15 PM
Son Yorum: PaPaTYa_PReNSeS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-30-2024, 09:24 AM