:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K???k Kiz ...
Tam1_MaynaK
[COLOR="DarkRed"]Zaman o kadar k?sa ki yapt?klar?n?z? ve yapacaklar?n? d???n?n bir kez daha. Ellerinizde neler var. Bir ev, bir araba m?? Yoksa y?kl? bir banka hesab? m?? Bence d???nmeden ?nce bir ara verin ve a?a??daki yaz?y? bir okuyun:

"Zaman?n birinde , k???k bir k?z vard?. Uzak ama ?ok uzaklarda. Sevimli ve masum y?z?n?n yanlar?ndan omuzlar?na d??en sar? uzun sa?lar? vard?. Sevgilerinin adlar? anne, baba, karde?, arkada?t?. K???kt? daha b?y?yecekti umudu hayalleri vard?. Sevginin t?m manadaki adlar?n? hissetmek ve hissettirmeyi isteyecek ?a?dayd? belki. Bir el uzand?, g?len g?zlerine farkl? bir anlam vermek i?indi diye d???nd?. Bilemedi ki g?len g?zler a?layacakt? art?k. Belki hayat?n?n ilk ve en b?y?k hayal k?r?kl??? olacakt? o el. Belki sevgidir ad? ne olursa olsun y?re?i sevindiren, umudu ye?erten, ?i?e?i bile bir ba?ka g?zellikte b?y?ten en ?nemlisi ya?am? anlaml? k?lan. Bilmezsiniz,i?te bunu bilemezsiniz; umuda ba?lanan y?rek umutlar teker teker bittik?e nas?l par?a par?a olur. ?nce k?r?ld???na inanmak istemezsiniz. Sonra par?alar? birle?tirmeye ?al???rs?n?z. Bir b?t?n gibi g?rmek istercesine. Bir y?l, iki y?l, 3 y?l ve bir bakm??s?n?z y?llar ge?mi?tir ve birle?tirece?iniz par?alar art?k kendi i?lerinde de par?aland??? i?in un ufak olmu?tur. O y?re?i ac?tan yaln?zl?k ile a?layan ama kimsenin fark edemedi?i g?zel g?zl? k?z k???kt?r ?imdi hem de eskisinden daha da k???kt?r. Kendiyle ba? ba?ad?r. Ne bir ad?m ileri ne bir ad?m geri. Bir ?ark?n ortas?nda de?i?en insanlar ve mekanlar. K???k k?z hep sordu durdu; "NERDE HATA YAPTIM?" diye. Sevgiydi istedi?i t?m adlar?yla ya?amak ve hissetmek ve hissettirmek ki. Kendi veriyordu ko?ulsuz her anlamda bildi?i sevgileri ??nk?. Ama y?re?ini KIRDILAR. Sonra m? Duvarlar koydu hayat?na. Korkmu?tu art?k. Yanaklar?ndan akan g?zya?lar?n? kimseler hissedemese de.. Sevginin bildi?i di?er anlamlar?yla yetindi. Belki do?ayd?, belki g?ne?, belki dost, belki arkada?t? bunun ad?. Zaman i?inde kendi yaln?zl???n? bile sevdi. Ge?mi?in izlerini silmek ad?na ekstra ne sevgi arad? ne sevgili. A?layan g?zlerini g?ren bir y?rek hissetme olas?l??? bile yoktu. Sadece zamana ra?men o k???k sar? sa?l? k?z g?zel ama a?layan g?zl? k?z b?y?yemedi. Hep ?ocuk kald?. Zaman ge?iyordu ve tek de?i?en belki de de?i?meyen ?ey buydu. Bir g?n bir yaz?, bir ses, bir y?rek tebess?m ettirebildi ?ok ama ?ok uzaklardan, bir ???lt? bir g?? verdi. Belki duvarlar?n ard?ndan de?il, onlar olmadan da bakabilirsin d?nyaya art?k demek istercesine... Dedim ya yaln?zl?k bu i?te zor zanaat. ?imdi o k???k ama tatl?,g?zel fakat a?layan g?zleri olan k?z? bulursan?z getirin bana,

- Belki karde? olarak ihtiyac? vard?r sevilmeye Kucaklamak istiyorum can?ms?n diye.

- Belki anne sevgisine ihtiyac? vard?r. ?ektiklerini anlayabiliyorum dert etme derken sa?lar?n? ok?amak istiyorum.

- Belki dost sevgisine ihtiyac? vard?r. S?rda??n?m payla? benimle seni deyip, oturup kahve i?mek istiyorum.

- Belki bir sevgiliye ihtiyac? vard?r. Elini tutup, ba??n? omuzu'ma koyup, y?re?imi de veriyorum sana, herkesle payla?t???n y?re?inle hayat? birlikte ya?as?nlar, bilmedi?imiz sevgi adlar?n? beraberce ke?fetsinler deyip s?cac?k ama s?k?ca kucaklamak korkma art?k ben var?m demek istiyorum.

E?er bir g?n bir yerlerde o k???k k?z? bulursan?z getirin bana. Yaln?zl???n? payla?mak istiyorum. Ad? ne olursa olsun sevgiyi her manada ona anlatmay? istiyorum. Bir var?z bir bakm??s?n?z yokuz. Uzat?n ellerinizle beraber y?re?inizi ad? ne olursa olsun sevginizin. Tutun birbirinizi hissettirin ve hissedin. Ne ev, ne araba, ne para. E?er ille de bir ?ey al?p satacaksan?z EN ba?ta SEVG? ALIP-SATIN birbirinize. E?er g?zel ama a?layan g?zler bulmak istemiyorsan?z etraf?n?zda."
[/COLOR]
Ara
Firari Fırtına
Yeni İmza yakışmış Smile
Tam1_MaynaK
tşkkr eedrm Smile
Ara
Firari Fırtına
Rica Ederim ...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 01:52 AM