:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Söylesem Tesiri Yok.. Sussam Gönül Razı Değil..
mavisben
sustmhi6.jpg

Sustum… Öylesine… Bir nefeste… Aheste… Varsın güller açılmasın bundan sonra… Varsın olsun! Eksik olsun… Çoklar aza anlar hiçliğe canlar ecele devrile dursun… Koygar şahinler uçurmam bundan gayrı turna kanadıyla yaralanmış göklerimde… Kıyılmış ne varsa beyhudedir bundan böyle… Sustum… Dertli kalem… Artık sen söyle!

(_Söylesem Tesiri Yok.. Sussam Gönül Razı Değil..!! _)

Sustum… Bu vakte kadar söz kalesinin burçlarında niçin mahpustum? Viran olmanın noksan kıldığı bir tutam acıyla mürekkep renginde içimi kustum… Siyahın üstüne renk tanımakla yapılan hatayı saçımda an be an artan aklardan öğrendim… Ve öğrendim susmayı akıtmaya kıyamadığım sağanaklardan… Uyan ey zaman! Bedel iste bitirdiğim yarınlardan…

Sustum… Kelamın koridorlarında infilak eden sedamı yunmuş yıkanmış kızıllıklara yar eyledim… Sustum ve nihayet kar eyledim… İncecikten bir sızıyla inlerken neyler son sözümü sona ermeden evvel suskunluk alfabesiyle söyledim… Evet! Belkide bir zamanlar meyustum… Ama korkmayın artık… Sustum… Sustum…

Sustum… Cana canana zamana mekana zekana korkana yürek burkana gökten sarkana yerle bir olan arkana… Tuş oluşunu gördüm sustum… Yaratık mesabesine indirgenmişlerin haliyle sustum! Tersine açan bir çiçek gibi topladım yapraklarımı gün ışığından goncamın içine pustum… Sustum… Sustum…

Sustum… Olmayan saygının kaygısını çekerek… Bağrımdaki çorak toprağa Mecnun’un efkarını ekerek… Bir ceylanın toynaklarıyla ezildim geçip gitti sekerek… Ormanlar uğuldadı gözümdeki son billuru da dökerek… Hıçkırmak istedim olmadı sendeledim olduğum yere çökerek… Harman vakti bir başak kesildim biçmekten imtina etmeyen kader adlı orağın önünde boyun bükerek… Sustum…

Sustum… Konuş deseler de… Söz gümüşünü biriktiririm artık yamalı keselerde… Özüm her ne kadar kavrulsa da Leyla menşeli vesveselerde… Veya… Kısıtlamış hülyalarım açı ortayını yitirse de lüzumsuz hendeselerde… Söz dedim ya… Hani ağlamaklı baktığında kelam kesilen mevzu… İşte o artık bundan böyle sözü geçmez köselerde… Sustum… Hakikatte susmak dil çeliğini örseler de… Neyse… Sustum…

Sustum… Gemiler kalkıyordu limandan… Fora yelkenlerin kirlettiği simandan bir hüzün aksetti sonra… Küçük bir çocuk çehresiyle kanadı ufkun derinlikleri… İçimdeki ateşler terk ederken o ıtri serinlikleri… Yaseminler de bivefa kokmayınca bu bahar! Hanımeli saltanatını devirince Akdeniz’in rutubet kokan nefesi… Ansızın yıkılınca zincirlere hükmeden aslanların kafesi… Sustum…

Sustum… Sebepsiz yere… Ruhum yara bere…

Eyvahları yollamadan mutebere…

Biliyor musun ah aziz dostum… Ben sustum!

alıntıdır
Ara
ZencefiL
teşkkrLer cnm .. yüreğine sağlık
Ara
mavisben
ricalar canımmm Wink
Ara
YasSmin
Çok güzel olmuş yüreğin dert görmesin cnm
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  **Duy Diye Değil** MasaL_perisi 14 628 04-13-2022, Saat: 07:16 PM
Son Yorum: wildfang
  Sevmeye Engel Değil Mesafeler....(s&s) >As!_M€L€q< 18 757 04-13-2022, Saat: 11:01 AM
  VedaLarım değiL...ELveda!!! €BeRimSin 8 406 04-13-2022, Saat: 06:16 AM
  Sevmeye Engel Değil Mesafeler.... ROSE 5 480 04-12-2022, Saat: 04:05 AM
  Giderken Beni Degil,yuregimi Dinle... >As!_M€L€q< 11 588 04-09-2022, Saat: 10:13 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-23-2024, 11:58 PM