:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zone Alarm KuruLumu ( Resimli )
agirdelikanli
Confusedmiley37: Windows XP ile her bir a? ba?lant?s?nda(dial-up veya yerel a?) tan?mlayabilece?iniz haz?r Firewall ?zelli?i gelmektedir. Ancak ?ok basit yap?daki bu firewall sizin ihtiya?lar?n?z? kar??lam?yorsa, farkl? bir ??z?m? deneyebilirsiniz. Ki?isel kullan?m i?in veya k???k ?l?ekli a?larda kullanabilece?iniz ZoneAlarm program?n? inceleyelim.

zonealarm8yx.gif

Download Linkimiz:
http://www.zonelabs.com/store/content/home.jsp

Program? indirip internetten indirin. Ancak kurmadan ?nce windows'un firewall'?n? kapatman?z gerekiyor.

wxpzna016sh.gif

Her bir a? ba?lant?n?z?n ?zelliklerinde Advanced tab?nda Protect my computer... yaz?s?n?n yan?ndaki kutuyu bo?altman?z gerekiyor.

wxpzna027cy.gif

Yes

?imdi ZoneAlarm'? kurabilirsiniz.
ZoneAlarm'?n kullan?m?

wxpzna033eb.gif

Program g?rev ?ubu?una yerle?ecektir.
?imdi bu ikona ?ift t?klayarak ZoneAlarm ayarlar?na bir g?z atal?m.

tab : Alerts

wxpzna043xk.gif

Show Alert popup Window internet ?zerinden birisi sizin bilgisayar?n?zda gizli ba?lant? kurabilece?i a??k bir port var m? diye kontrol etti?inde, yani size port taramas? yapt???nda bir uyar? penceresi ile sizi uyar?r. ?lk defa firewall kullan?yorsan?z ilk ba?ta bunu a??k b?rak?n ve bu taraman?n ne kadar s?k ger?ekle?ti?ini g?r?n!! Ancak bir s?re sonra can s?k?c? hale gelince iptal edersiniz.

wxpzna056dc.gif

tab : Security

Yerel a??n?z (local) ve internet ba?lant?n?z i?in de?i?ik g?venlik seviyeleri tan?mlanm?? durumda.

Yerel a??n?z varsa Advanced d??mesi ile ayar yapman?z ?art, yoksa firewall yerel a??n?z?n d?zg?n ?al??mas?na mani olabilir.

wxpzna068hf.gif

Advanced

Bu ekranda yerel a?a ba?lant?n?z? sa?layan a? kart?n? se?meniz gerekiyor, aksi halde ZoneAlarm yerel a? ?zerinden gelen ba?lant?lar?da engelleyecek ve a?da kimse sizi g?remeyecektir.

wxpzna071km.gif

?nternete ba?lanal?m.

Ba?lant?dan k?sa bir s?re sonra ilk uyar? geliyor. XP'nin bir servisi internete ba?lanmak istiyormu??? Ne oldu?u belli de?il. Bu ekranda Yes ile onaylayabilir, No ile engelleyebilirsiniz. Remember... kutusunu i?aratlarseniz de, bu programla ilgili se?imizi hat?rlayacak ve sizi bununla ilgili bir daha uyarmayacakt?r.

Ancak burada can s?k?c? bir durum var, i?letim sisteminin bir ?ok mod?l? sizin isteminiz d???nda internete ba?lan?yor, bunlar? engellemek belki ileride baz? servislerin ?al??mamas?na yol a?acak, belki de hi?bir?ey olmayacak. Karar sizin. Benim tavsiyem, ba?lanmak isteyen program?n windows'un bir par?as? oldu?undan eminseniz, onaylay?n. Bir s?re sonra zaten bu tip t?m mod?ller onaylanm?? olaca??ndan sizi rahats?z etmezler.

wxpzna031kr.gif

Evet, tabii ki, Internet Explorer'? ?al??t?rd???mda internete ba?lanmaya ?al??mas? normal!!

wxpzna091kg.gif

?imdi de internet ?zerinden bilgisayara ba?lanmaya ?al??an birisinin engellendi?ini s?yl?yor.

Buradan More Info'ya basarsan?z, sizi ZoneAlarm'?n sitesine g?t?recek ve size ba?lanmaya ?al??an ki?inin IP adresinden konumunu(en az?ndan hangi ?lkenden oldu?unu) ??renebilirsiniz.

Di?er bir yolda bu IP adresine tracert yapmak..

wxpzna104se.gif

tab : Programs

Engelledi?imiz, izin verdi?imiz, sonu?ta ZoneAlarm'?n listesine girmi? programlar ve eri?im seviyeleri.

Ve Ayarlar ve Kullan?m? Bitirmi? Olduk Arkada?lar..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Pc Nasıl Toplanır.. ( Resimli Anlattım.. ) ZeNiTH 2 688 04-14-2022, Saat: 08:42 AM
Son Yorum: wildfang
  Adobe PhotoShop CS2 9.0(RESİMLİ ANLATIM)KAÇMAZ BU PAYLAŞIM:) experiance 3 1,400 04-10-2022, Saat: 03:47 PM
  Ad?m Ad?m Active Directory Kurulumu Stinq 1 650 04-05-2022, Saat: 10:40 AM
  Windows 7 Nasıl Kurulur - Windows 7 Resimli Anlatım MaSaL 0 1,342 01-24-2011, Saat: 11:59 PM
Son Yorum: MaSaL
  Adsl Bağlantısıyla Server Kurmak (Resimli Anlatım) MaSaL 0 1,271 10-01-2010, Saat: 03:04 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 02:28 AM