:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her Yalnizlikta B?r <<ke?ke>> Wardir ...
Tam1_MaynaK
[COLOR="DarkRed"]Uzak bir ?ehirdi, kendine bile uzak. Sanki b?t?n yak?nl?klar ba?ka diyarlara g??m?? ve b?t?n uzakl?klar kente b?rak?lm??t?. Kalesi yaln?zl?k abidesi gibi dururdu koynunda. Ortas?ndan ge?en nehir ?ehri ikiye b?lse de ?ehrin iki yakas? kendi yaln?zl???n? ya?ard? ve sanki iki farkl? ?ehir gibi birbirine uzakt?. ??te hikaye bu ?ehirde ya?and?.

Kalabal?k meydanlar, ko?u?turan insanlar ve o insanlar aras?nda fark edilmeyi hak edenler yada etmeyeler. Gen? adam ya?ad??? a?k ac?s?n? yeni yeni k?llendirmeye ba?lam??t?. Uzun zaman olmu?tu ger?i. Her sabah yata??ndan kalkar ?nce y?z?n? y?kar sonra bir sigara yakar ve daha a??lmam?? ci?erine duman? ?ekerdi. Ortal?k birden dumanlan?r ve ard? arkas? kesilmeyen ?ks?r?kle bo?ulurdu gen? adam. Sonra bir ?ay i?er kendine gelir ?zerine aylard?r y?kamad??? tak?m elbisesini giyer yola koyulurdu. Herg?n bu rutinleri sanki ya?amak zorundaym?? gibi ya?ard?…

Gen? adam yata??ndan do?ruldu o g?n ,aya?a kalkt? ve y?z?n? y?kamak i?in lavaboya gitti. ?nce aynaya bakt?,sakallar? epey uzam??t?. Art?k aynada kendini tan?yam?yordu. O kadar de?i?mi?ti ki. Oysa birka? y?l evvel ne kadar da mutlu bir hayat? vard?. Her ?ey o kadar g?zeldi ki…

Mutlu hayat?nda bir ?eylerin eksikli?ini hissetmeye ba?lam??t?.onunda be?enilmeye, sevilmeye, ba??n? omzuna koyabilece?i bir bedene, beraber g?l?p beraber a?layaca?? insano?lunun ilk var oldu?undan beri hayat? onla payla?acak birine ihtiyac? oldu?unu fark etti.Sonra kalabal?klar i?inde onca kad?n aras?ndan birine ?yle bir ?arp?ld? ki; ?? yerine yeni gelmi?ti gen? k?z.tan??mam??lard? ya da tan??amam??lard?.Onu ilk fark etti?inde i? d?nyas?n?n en karanl?k taraflar?n? ayd?nlatt???na inanmaya ba?lad?. Bu y?zden onu bir y?ld?za benzetiyordu. Ne bir sokak lambas? ne bir ate? alevi ne de bir deniz feneriydi. Hay?r y?ld?zd? k?z onun i?in. ??nk? sokak lambas? sabah s?ner, ate? k?llenir,deniz feneri sadece denizi ayd?nlatabilirdi. Y?ld?z o kadar uzakt? ki gen? adama ;uzakl??? ?rk?t?yordu onu. ??nk? ona eri?ebilmenin imkans?zl?klar?n toplam? kendisininse k?r kuyular?n ?aresiz sakini oldu?unu d???n?yordu. Evet art?k mutlu bir hayat? yoktu. Onca y?ld?r akl?na bile gelmeyen yaln?zl??? ilk kez bu kadar y?prat?yor ve en savunmas?z yanlar?na a??r darbeler indiriyordu. K?r kuyular?n yaln?z sakiniydi art?k.

Kuyuydu bu; karanl?k derin ve merdivensizdi. I??k s?zmeleri bir yere kadar ayd?nlat?yordu.yetmiyordu derin ve karanl?kt?.

Kuyuydu bu; geceden geceye sar?labiliyordu y?ld?z?n?n yakamozuna.aynas? oluyordu.derinden a?larken g?l?yordu y?z?ne onun.

Bir el bekliyordu sadece bir el . Bazen bedenin a??rl???n? hissediyordu ruhu,gitmek istiyordu. Ama yaz?s? yaz?lm??t? aln?na ve b?rak?p gitmek olmazd? bedeni kurda ku?a. D?rt mevsim; hazanda, k??ta,yazda, baharda hep bakard? g?k y?z?ne. Zaman cellat gibi keserken g?nlerin ba??n?, kan damlard? onun y?re?ine.

Tan??t?lar sonunda . Her g?n ??le yemeklerini birlikte yediler. ?? ??k??? gezmeye ba?lad?lar. Ama konu?muyordu gen? adam, konu?am?yordu. ??ini d?kemiyordu ona. Kulaklar? diline bu kadar yak?nken ‘seni seviyorum’ diyemiyordu. Konu?amad? da hi?bir zaman .

Yine bir sabah i?yerine geldi?inde g?remedi onu. Ge? kald? zannetti,gelir diye d???nd?. Ama vakit ge?iyor o gelmiyordu. Dayanamay?p sordu birilerine.

-‘Biliyor musunuz ,G?l han?m nerede ?’

- ‘Ha o mu unuttuk s?ylemeyi sana ayr?lm?? i?ten,nedenini s?ylemedi.Sabah erkenden gelip vedala?t? herkesle. Sen i g?remeyince de ka??da bir ?eyler yaz?p ?ekmecene koydu’.

Gen? adam tela?l? bir ?ekilde ?ekmeceyi a?t?. Kalbi yerinden f?rlayacak gibiydi. Ka??d? buldu, a??p okumaya ba?lad?. Neden sonra g?zleri doldu, tutamad? a?lad?. Ka??tta ne mi yaz?yordu?

‘Seni ?ok sevdim. Ama yapt???m onca ?irinli?e ra?men g?remedin sevgimi. Anlayamad?n ya da. O kadar ?ok bekledim ki senden ruhumu ok?ayacak birka? kelime s?ylemeni. Olmad?. Ne ben s?yleyebildim sana a?k?m?, ne de sen anlayabildin. B?t?n bunlar ac? vermeye ba?lad? art?k. Senle bu kadar i? i?eyken sensizli?i ya?amay? g?t?rmedi y?re?im. Ayr?lmaya karar verdim .Ka? kez s?ylemeyi denedim ama s?yleyemedim . ??te ?imdi s?yl?yorum. SEN? ?OK SEV?YORUM. Ama KE?KE y?z?ne s?yleyebilseydim. Gen? adam ka??d? okuduktan sonra alt?na kocaman harflerle ke?ke ben yapabilseydim yazd?.

Gen? adam aynada kendini iyice s?zd?.sonra odaya ge?ip bir sigara yakt?.ve ?ks?r?kten bo?ularak ke?ke dedi,ke?ke yapabilseydik.??nk? hi?bir ?ey ke?ke demek kadar ac? vermiyor insana.
[/COLOR]
Ara
Firari Fırtına
Keşke çok büyük bir zarardır ...
Tam1_MaynaK
eet bn her zaman
KEŞKE DİYECEİM ŞEYLERİ YAPMAM, YAPTIIM ŞEYLER SONUNDA KEŞKE DEMEM ! diodm ama keşke de dedim maalesef ..Sad
Ara
Firari Fırtına
Oluyor bazen mecburen hepimiz diyoruz ama keşke demesek ...
tatlı_cadı
güzelmiş jnm..
ellerine sağlık..
Ara
Tam1_MaynaK
saol cnm Smile
Ara
Firari Fırtına
Keşke daha önce yazsaydınız bunu ... !!! Keşkee Smile Smile
Tam1_MaynaK
keşke ... Smile Smile
Ara