:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Volkan'ı da, Gökhan'ı da Satabiliriz!"
YasSmin
Yıldırım, F.Bahçe'nin şampiyonluğa giden yoldaki macerasını anlattı! Kocaman'ın Alex'te hata yaptığını söyledi...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, zaferin öyküsünü tüm detaylarıyla Lig TV'de anlatıyor! Melih Şendil ve Sinan Engin'in sorularını yanıtlayan Yıldırım'a asbaşkan Şekip Mosturoğlu da eşlik ediyor...

İŞTE AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI...

Aziz Yıldırım sözlerine Emenike transferi sonrası yapılan spekülasyonlara değinerek girdi ve Nijeryalı oyuncunun Karabük-Fenerbahçe maçında oynamamasının sakatlıktan kaynaklandığını belirtti...

Aziz Yıldırım ayrıca Selçuk İnan için de "Biz sezon bitmeden kendisiyle görüşme yapmayacağımızı söylemiştik. Selçuk o arada Galatasaray ile anlaşmış. Hayırlı olsun" dedi...

"SELÇUK ÖNCE BİZE GELDİ"

"Niang sakatlandı bir şey yok dediler. 3 hafta oynayamadı. Emenike'ye biz dedik(!) "Fenerbahçe maçında oynama diye..." Böyle bir şey olabilir mi?..

Yobo kiralık pozisyonda gözüküyor. Onun yerine Emenike'yi aldık, Yobo'yu da alacağız. Olmazda daha iyisini aldık. Selçuk'la ilgilendik. Devre arasında mukavele yapalım dediler. Kabul etmedik. Trabzonlular bilsin. Sezon sonu konuştuk, Galatasaray'a söz verdim dedi. Hayırlı olsun Galatasaray'a... Emenike'yle Galatasaray'ın da ilgilendiği yönünde duyum aldık."

"SATILMAYACAK OYUNCU YOKTUR"

"Satılmayacak oyuncu yoktur, buna Volkan ve Gökhan da dahildir. Değerleri bulunursa satılır... Transferlerimiz sürecek. Biz artık gruptan çıkıp bir üst düzeyde mücadele edecek bir kadro kurmak için mücadele ediyoruz. Bir kadroda banko oynayacak oyuncular olacak bir de geleceğe yönelik oynayacak oyuncular olacak. Yedeği yoktur yedeği bulunacak. Bazı oyuncular hem banko oynayacak bazen de yedek olması gerekecek. Onun yolunda ilerlemeye çalışıyoruz. Gençtir ama iki sene sonra iyi yere gelecektir alınır.

"ZAFER İNANANLARINDIR"

Zafer inananlarındır. İnandığın zaman mutlaka mutlu sona ulaşırsınız ya da o noktaya gidersiniz. Bizim takım iyi bir futbol takımı Türkiye şartlarında. En iyi kadro bizde. Geçen sene kaçan şampiyonluktan sonra motive olmak zor. Bu duruma gelip sonrasında küme düşen takımlar var Avrupa'da. Bunlar bir travmadır. Bunları atlatmak kolay değil. Bunu atlatmak için tüm camianın birlikte mücadele etmesi gerek. Biz bunu başardık.

"AYKUT BİZİM ÇOCUÄžUMUZ"

"Biz Aykut bizim çocuğumuzdur bununla devam edeceğiz dedik. Arkasında olacağız dedik. İlk maçta onun ortaya koyduğu düşüncelerle bizim takım uyuşmadı. Sonrasında iki tarafta hatalarından arınınca yoluna girdi. Biz de destek olduk. Yapılacak bir organizasyon varsa yaptık kırgınlık varsa onu giderdik. Hoca da idare etme görevini yerine getirdi. Futbolcular da kazanmanın hem kendilerine hem bize faydası olduğunu görünce iş yoluna girdi. Herkesin bir araya gelmesi ve taraftarın da inanarak bu takıma destek vermesiyle bu günlere geldik.

"ALEX'İN OYNAMASI GEREKTİÄžİNİ SÖYLEDİK"

Aykut hocanın şansı şu Konya'da Malatya'da hocalık yaptı. Tecrübe kazandı. Hataları kabul etmek erdemdir. Kendisine hatalarını söyleyince baktık ki dinliyor. Bazen kendi hatasını da söylüyordu.

Alex konusunda hatalı olduğunu söyledik. Oynaması gerektiğini her sohbette belirttik. O da zaman içinde gördü. Birbirlerini tanıdılar.

"DEVRE SONUNDA SÖYLEMİŞTİM"

"Birinci devrenin sonunda Topuk Yaylasına gittiğimizde de Erzurum'da da şampiyon olacağımız söylemiştim. Çünkü takımdaki birlik beraberliğe güveniyordum. Hakem hataları kalkar, hatalarımızı yüzde 50 azaltırsak şampiyon oluruz diyordum. Ben Trabzon'un daha çok puan kaybetmesini bekliyordum. Yeri gelmişken onları da tebrik ediyorum."

"BİZ ŞAMPİYON OLAMAYINCA..."

"Geçen sene Türkiye Kupası'nı Trabzon karşısında kaybettik. Protokolde tüm futbolcuları, hocalarını tek tek tebrik ettik. Ligde içerde 1-1 berabere kaldık maçtan sonra sahamız yandı tek kelime etmedik. Bursa şampiyon oldu yine bir tek kelime konuşmadık. Ondan önce Bursasporlu yöneticiler ligin temiz olmadığını söylüyordu şampiyon oldular hiçbir şey söylemediler. Fenerbahçe şampiyon olmayınca lig temiz oldu."

"Başbakanımızdan Alex'i övdüğü için randevu aldık 15 gün sonra verdi. Teşekkür ettik kendisine Türkiye'de olay oldu. Benden sonra diğer başkanlar gitti hiçbir şey olmadı. Biz spor kulübüyüz siyasetin içinde olmak istemiyoruz. Bizim gidişimizle Sayın Başbakan yıpratılmaya çalışılıyor kimse bu olayı oralara çekmesin."

"ÜNAL AYSAL ARAYIP TEBRİK ETTİ"

"Beni arayıp tebrik edenler oldu. Galatasaray başkanı beni aradı tebrik etti. Ben de onu başkan olduktan sonra aramıştım. Anadolu kulüplerinin başkanları da aradı hepsine teşekkür ediyoruz."

"G.SARAY KÖTÜ OLURSA BİZ DE KÖTÜ OLURUZ"

"Fenerbahçe bu ligdeki 18 takımdan ayrılmaz. Ayrıca 2. ve 3. Ligler hepsinin bir arada olması gerek. Fenerbahçe'nin ayrışması olmaz. Beşiktaş'ın Galatasaray'ın yukarıda olması Fenerbahçe'yi de yukarı çeker. Bugün Beşiktaş, Galatasaray aşağı gitti biz de aşağıdayız. Onlar kötü olsun nasıl olur mücadele olur onlar kazanmasın ben kazanayım olur. 20-30 puan fark olunca bu Lig TV'ye de zarar verir kulüplere de zarar verir izleyenlere de zarar verir. Anadolu Kulüpleri güçlenmeli. Gerektiğinde şampiyonluğa oynamalıdır ama borçlanarak değil. Genç oyuncularını yetiştirerek. Şampiyonluk mücadelesi verdiklerinde iyi oyuncularını da elden çıkartarak kendilerine kaynak yaratmalılar. Eğer sen şampiyonluğa oynayacaksın diye pompalanırlarsa o zaman kaynak kaybederler."

Ara
history
Emenike'ye biz dedik(!) "Fenerbahçe maçında oynama diye..." Böyle bir şey olabilir mi?..
Bu Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım ise kesinlikle olur..
Ara
YasSmin
Bilemiorum yorum yok
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Volkan Demirel dünya evine girdi MaSaL 0 528 09-22-2010, Saat: 11:13 AM
Son Yorum: MaSaL
  yine volkan... nry8 11 1,051 09-15-2008, Saat: 12:43 AM
Son Yorum: *AnGeL_GirL*

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi