:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden Gidemiyorum?*Candan Ünal...
acemhe
[INDENT][INDENT]10504B214CE56A8BF8846EEED727A6.jpg
[/INDENT]

Bu şehre aşığımNokta.gif bu şehri seviyorum ama ben hiç başka şehirlerde yaşamadık ki! Ya daha güzel hayatlar kurmak mümkünse? Korkuyor muyum?
İnsan yaşlandıkça neden gitmeye daha fazla gönüllü oluyor? Bir gün temelli gitmeye yapılan prova mıNokta.gif ömrün bir yerinde değiştirmek isteği?
İçten içe uzun yıllardır istiyorum gitmeyi ama ortada bir yerlere. Bu şehirden tamamen uzak yaşayamam. Gerçekten yaşayamam mı?
YenilikNokta.gif değişim! Bazı insanların bağlılıkları yoktur. Ben onlardan değilim sanırım. Sırtına çantayı vurupNokta.gif tüm dünyayı dolaşanlarNokta.gif benden daha mı özgür? Yoksa asıl esaret onların içinde mi?
Şöyle bir göz attım geçmişime ve gördüm ki; ne zaman aşka düşmüşsemNokta.gif ne zaman aşktan yara almışsamNokta.gif o zaman değiştirmişim yaşadığım yerleri. Sabitliğimi bozan tek şeyNokta.gif aşk olmuş.
Tüm alışkanlıklarımdanNokta.gif güvendiklerimdenNokta.gif zar zor kurduğum o hayatlardanNokta.gif sadece aşk yüzünden vazgeçmişim. Onda bile başka bir ülkeye ya da şehre gitmemişim. Sadece yer değiştirmişim. Büyük bir bahçede oynadığın alanı değiştirmek gibi… Bu değişim midir?
Beş yıl daha diyorum kendimeNokta.gif beş yıl sonra gideceğim. Acaba bu cümleyi ne kadar zam
andır kuruyorum? Beş yıl oldu mu?

Neden şimdi değil? DüşersemNokta.gif kalkamam bilmediğim yerlerde diye mi? Para biriktirmek ve başka güvenceleri beklemek bahane mi?
Gitmeyi istediğim o kasabada yaşayan bir adama şimdi aşık olsamNokta.gif hayat bu ya? Gidecek miyim?
Neden gidemiyorum? Ne farkı olacak orada bir yaşam kurmanın? Asıl soru belki de şudur: Neden gitmek istiyorum?[/INDENT]
Ara
YasSmin
Çok güzeldii yazı... Teşekkürler...,

Bazen tüm bağları koparıp gitme cesaretini buluyorum kendimde. İşte o an, keşke nereye gideceğimi bilsem ! Giderim herhalde"[P.Auster]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hiçbir rüyada sana rastlamıyorum * Candan Ünal acemhe 2 1,697 04-14-2021, Saat: 02:22 AM
Son Yorum: badelie
  Kimi Bekliyorum? * Candan Ünal acemhe 7 2,038 06-20-2016, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: acemhe
  Topal Savcı Ünal Arık'ın Rezilliği - Ayşe Arık Şžiranlı@ 0 591 06-20-2016, Saat: 09:53 AM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Öleceğim Diye Korkudan Altıma Kaçırıyorum - Ünal Arık Şžiranlı@ 1 1,185 06-20-2016, Saat: 09:52 AM
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Emekli Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 561 06-20-2016, Saat: 09:51 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-19-2024, 06:53 PM