:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ac?yI A?kA YamA Yapt?M
eRCi
Bitiyor zaman. T?m saatler kum saatinin i?inde birbiri ?st?ne y???l?yor. Sahte mutluluklar giyiniyor s?zc?kler. Sen-ben sava??nda imtiyazs?z yar?nlara bug?nden a??yorum g?zlerimi. Sava?acak kadar bile yak?n olmay???m?z? bilirim. Bilirim, ac? veri?indir bu kadar s?zc?k dizdiren. ?mr?m? ?mr?n?n ard?nda s?r?yen…

Aynalar? k?r?ld? mutlulu?umun. S?z dinlemeyen yan?m? art?k ?ok iyi tan?yorum. Aya??m tak?l?yor bir ac?ya ve yoklu?unun ?st?ne d???yorum.
Hala ???yorum…
??ne deli?inden ge?iriyorum sevday?. Sen oluyor nak???m?n ad?. Bir an sen oluyorum anlay??s?z, vurdumduymaz… Sonra bana d?n?yorum. Bak hala a?l?yorum… Harf harf i?lerken kelimelerimi, ?imdiden yerle?tiriyorum ac?lar?m? parmaklar?m?n ucuna. Son d??en cemreyi de ay?r?yorum pay?ma.

Kapat?yorum g?zlerimi. Hadi git y?r, geldi?in gibi. Ac?tt???n yerden t?m ac?lar?m? da topla git hadi.
Anlamad?m y?r
Sen mi y?r olmad?n yoksa ben mi yarenlikten uzakt?m? Hangi k?y?ya vurmu?tu aram?zdaki eksik o ta?? Hangi ?ark?da yar?m kalm??t? notam?z? Hangi sat?r i?ine s??d?rabilmi?ti de seni; sen bulunmaz?m olmu?tun?
Ah y?r sana ba?lamazsam s?zc?klerimi, hep anlams?zl?k oluyor y?re?imin dili. Sana ba?land???nda da g?zya??na paralel oluyor. Yok mu ?n?mde senden gayri gidecek bir yol?
??im yine ayn? m?sra?lar? tekrarl?yor

Yama?lar?mda senli g?zel d??lerim var
Ama d??lerime damlayan zehir de sensin y?r

Bulamad?m y?r. Seni bu kadar ararken kendime bir mutlulu?u da bulamad?m. Zamandan bir bir ?al?p saatleri s?zlayan yanlar?ma katt?m. Ben ac?y? a?ka yama yapt?m. Hafife almad?m duyular?. Kuytu k??elerde ?l?m?ne besledim sevday?. Ac?yd? bildi?im a?k?n ?n ad?.

Hi?bir ?ehre s??mad? y?re?im. ?stanbul sen de y?re?imi ayaklar?na dolad?n. Ve sen d??t?n ben kanad?m. Ezildim, yarama yine koskoca bir kenti bast?m.

B?y?k bir uykudan ibaret sand?m sat?rlarda ya?amay?. Kelimeleri vurdum kumsallara. Can?m? a?r?tt?m ard?nda. Ve bir ta? daha att?m i?imin karanl?k dehlizine. H?z?n meskenine kilitli a?k hangi makam? kabul ediyordu ki s?zlerine? Hangi yaram d??lerimi sana vurdu?umda ac? damlatm?yordu?

Ger?e?imde olmayan y?r g?nl?mden git!
Hadi git!
Ben sars?lan bir ?ehrin enkaz? olmaya raz?y?m. Ben, yine k?buslar saklar?m yatak ba?lar?mda. Ve sana ?iirler biriktirmekten vazge?erim. Sessizli?imin sesini dinlerim bir sonbahar sabah?nda.

Hadi git y?r!
Daha fazla sen y?klenemiyor kalbim.
Daha derin d??leri kald?ram?yor bedenim. Kalmad? l?gatimde i?imi yakmayan bir s?z. Bendeki resmini saklad???m sand?k; bir ?ift g?z…

Y?r! ekseni de?i?ti art?k d?nyam?n. Ne geceleri uykuya teslim ediyorum d???ncelerimi. Ne de sabahlar? g?ndo?umlar?yla yeni bir yelken a?abiliyorum kurtulu?uma. Her benle ba?lay?p senle devam etmek zorunda olan g?n, dikenli bir dal oluyor bana.

Hadi g?nl?m
Defalarca d?? u?urumlardan, kan-revan ol. Ve bo?alt i?ini. Damarlar?ndan ans?z?n ge?en ve “yar”? anlaml? k?lan ezinci katlet. Bitir bu sonsuz ?iiri. Son bulsun a??t tad?ndaki sevgi s?ylemleri. Y?r y?re?imdeki ‘is’ini ba?ka bir yere sevk et hadi.

Ah y?r g?n g?n m?sralar d?kt?n i?ime. Y?re?imi sana dair s?ylenmi? m?sralar?mla y?kad?n. Ben hep sana uzakt?m. Yollarda kaybolsam sen ?n?me ??kan tuzakt?n. Ben, her gece g?zya?lar?mla y?kad???m masallar?m? sa?lar?na yollad?m. Sa?lar?ndan kulaklar?na musalla ta?? gibi bir so?uklukla inip, beni sana anlat?r sand?m.
Yan?ld?m…

Hicran ya?murlar?ndan s?yr?l?p ?telerde kendimi arad?m, bulamad?m…

Hayat?m?n gen?lik sat?rlar?nda ad? ge?en y?r.
S?rt?m? her d?nd???mde bir can yitirdim bu bahar…

?dama giderken hislerim, g?ne?im y?z?n? g?rmeyi bekledim hep. Kalemi k?r?k bir a?k? m?h?rledim y?re?ime. “unuttum” diye hayk?r?rken bile unutmad???m? ispatl?yordum kendime.

Yoruldum y?r
B?t?n kap?lar?m? kapatmaya haz?rlan?yorum g?nl?m?n. Kimli?imi hediye edip bu ?ehre, her bir ad?m?mda an?lar? s?r?kleyip ard?mdan ve rotam? da ekleyip nabz?ma gidiyorum… Mutlu g?nlerin gelmesini bekleyen ?ehremdeki ?izgileri siliyorum. Ceplerimi dolduruyorum yedekteki ac?larla. Her sabah y?z?m? y?kad???m tavana as?yorum hayallerimi. Ans?z?n i?ime d??t???n g?nden beri ayaklar? burkuldu ?mr?m?n. Ve ben her g?n bir daha ?lmek i?in uyan?r oldum uykumdan. Pasland? g?zlerim. Sen kendin i?in kal y?r ben senin i?in giderim. Bu defa s?rg?nlere giden y?re?ime bedenimi de eklerim. Ba?dat olurum y?k?l?r?m kur?unlara. Filistin olurum kal?r?m duvarlar aras?nda. Ama yine de ?stanbul’u saklar?m al?nyaz?mda.

Nerde olursam olay?m unutma y?r; yar?n yeni bir g?n ve her yeni g?nde oldu?u gibi senli ?l?me haz?rlan?yor g?nl?m…

i4aeej1mv7.jpg
w00w
Teşekkürler... Yüreğine sağlık...
Ara
p£r!k!z!
=( acıyı aşka yama yaptım =(
güzel tşkrler
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kalbimden Sana Ta? Mahal Yapt?m.. ROSE 11 859 04-01-2022, Saat: 01:23 PM
Son Yorum: wildfang
  baqın ne yapt! sizlere duygusuzlar;) by_kissme 6 489 07-10-2007, Saat: 04:41 PM
Son Yorum: by_kissme
  Bir A?k ??in Yap?lacak Her?eyi Yapt???na ?nan?osan eRCi 0 339 11-24-2006, Saat: 06:17 PM
Son Yorum: eRCi
  Yapt???m Bir ?al??may? Sizlerle Payla?mak ?stedim! RomantiK_Genç 5 657 10-01-2006, Saat: 09:17 AM
Son Yorum: >As!_M€L€q<
  a?K?n yapT?kLar? !! CeYceYY 2 516 09-11-2006, Saat: 02:51 PM
Son Yorum: CeYceYY

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 09:17 PM