:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masa başındaki risk: felç
sıla
[SIZE="4"][COLOR="Navy"]Daha çok büro çalışanlarında görülen boyun fıtığı, erken tedavi edilmezse, felce kadar varabilen ağır hastalıklara neden olabiliyor… Felcin habercisi olabilecek boyun, omurga, kol ve bacaktaki ağrılar dikkate alınmazsa; kötü son kaçınılmaz olur.
Boyun fıtığı hastalığı, omurga arasındaki dokunun geriye kayıp, sinir ve omuriliğe basması ile ortaya çıkıyor. Hastalık kendisini başta boyun olmak üzere, vücudun birçok bölgesinde ağrılarla belli ediyor.
Boyun, omurga, kol ve bacaklarda ağrısı olanlar, bu belirtileri ciddiye almıyorlar ve “İyileşirim” düşüncesiyle tedaviden çekiniyorlar. Ancak, boyun ağrısı ile kendisini belli eden boyun fıtığı, erken tedavi edilmediğinde, felçlere kadar varan tehlikeli rahatsızlıklara neden olabiliyor.
Uzmanlar, özellikle masa başında çalışanların, sık aralarla egzersiz yaparak kaslarını gevşetmelerini tavsiye ediyor.[/COLOR][/SIZE]
Ara
sıla
bunlara ek olarak + sinir ve stres ayyyyy Allah korusun hepimizi...
Ara
YasSmin
Ben şten çıkıorum direk doktora gidiorum neyim var yoksa öğreniorum korkmaya başladım ya :S

Teşekkürler Smile
Ara
sıla
rica ederim canım
valla ya korkulmıcak gibi değil ama dikkatli olmamız için uyarıyolar işte bence biyerde de iyi böyle haberlerin olması Smile
Ara
YasSmin
Tabi ki iyi insan ona göre ölçüyo kendini ama herbişey var bende korktum işte Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Her gün 3 bardak çay için felç olmaya karşı önleminiz olsun MaSaL 0 393 09-11-2010, Saat: 01:54 PM
Son Yorum: MaSaL
  YükseK tansiyon FeLc HaberCisi MaSaL 0 327 08-27-2010, Saat: 04:13 PM
Son Yorum: MaSaL
  3 bardak çay felç riskini azaltıyor _AL0n3_ 0 334 07-30-2009, Saat: 09:30 PM
Son Yorum: _AL0n3_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 02:51 PM