:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hakan Şükür, ilk mitingini yaptı
MaSaL
10206.jpg
Hakan Şükür, ilk mitingini yaptı
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından seçim startı Bağcılar Meydanında verildi.
23 Nisan 2011 / 03:02

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, geçen yıl yaklaşık 1 milyon 317 bin insana iş imkanı sağladıklarını belirterek, ''Önümüzdeki dönemde de işsizlikle, yoksullukla en iyi mücadeleyi biz yapacağız'' dedi.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından seçim startının verilmesi dolayısıyla Bağcılar Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Dinçer, AK Parti'nin 2002 ve 2007 yıllarında verdiği sözleri yerine getirdiğini, halkın güvenini sarsacak herhangi bir davranışta bulunmadığını, halkı aldatmadığını söyledi.
Muhalefetin özellikle yoksulluk ve istihdamla ilgili sorunlar için gerçek çözüm önerilerini sunmadığını ifade eden Dinçer, şunları kaydetti:
''8 yıllık iktidarımızın yaptığı yardımları bile bir sadaka kültürü olarak yorumlayanlar, sosyal yardım projesiyle insanların karşısına çıktılar. 8 yıllık süre içinde bizim istihdamla ilgili yaptıklarımızı, sosyal yardım ve yoksullukla ilgili yaptıklarımızı görmezden gelenler, sanki yeni bir şey söylüyormuş gibi karşımıza geliyorlar. Biz sizin karşınıza yoksula yardım fikriyle gelmiyoruz. Biz, yoksullukla mücadele fikriyle geliyoruz. Eğer siz yoksula yardım ederken sanki yoksulluğu onun kaderiymiş gibi davranırsanız, yaptığınız çalışmanın ne manası kalır. Yoksulluk geçici bir durumdur. Yoksulluk insanların kaderi değildir. Biz o insanları yoksulluktan kurtaracak tedbirler almalıyız.''

-''TÜRKİYE'DE YOKSULLUÄžU AZALTACAÄžIZ''-

Ekonomik büyümeyi nasıl sağlayacağını söyleyemeyenlerin yoksullukla mücadele edemeyeceğini vurgulayan Dinçer, yoksullukla mücadelenin en önemli ayağının ekonomik büyümenin sağlanmasından geçtiğini belirtti.
AK Parti'nin 8 yıllık süreç içinde her yıl ortalama yüzde 5 civarında büyüme sağladığını dile getiren Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:
''2009 yılı dışında neredeyse yaklaşık yüzde 6'ya yakın büyüdük. Her büyümede binlerce insanımıza istihdam sağladık. Ekonomik büyümeyi nasıl sağlayacağını bilmeyenlerin, 'Ben daha fazla para yardımı yapacağım' demekten başka hiçbir şeyi olmaz. Eğitimi, istihdamı nasıl çözeceğini söyleyemeyenlerin, yoksullukla mücadele etmeleri mümkün değil. Türkiye'de yoksulluğu azaltacağız. Türkiye'de 2002'de 19 milyon yoksul vardı. 8 yıllık süre içinde yoksullukla yaptığımız mücadele kapsamında bu sayı 12 milyon 700 bine düştü. Bu ülkede 100 hanenin 22.4'ü yoksul haneydi. Bugün bu oran yüzde 14'e düştü. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1 milyon 317 bin insanımıza iş sağladık. 2011 yılında 400 bin kişiye meslek kazandıracağız. Bunların en az yüzde 50-60'ını işe yerleştireceğiz. Bütün dünyada istihdam azalırken, istihdam sağlamayı başardık ve 83 bin kişiye istihdam sağladık. Önümüzdeki dönemde de işsizlikle, yoksullukla en iyi mücadeleyi biz yapacağız.''
Dinçer, insanları yoksulluktan kurtaracaklarını, yoksul insanlara yardımı son çare olarak gördüklerini kaydederek, ''Aile destek programlarıyla, her yoksul ailenin bir uzmanı olacak. Uzmanın yardımıyla çocukları okula göndereceğiz, durumu yoksa destek sağlayacağız. Çalışabilir insanları istihdama yönlendireceğiz'' diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ise bugün seçim startını verdiklerini, halkın huzuruna sadece adlarının akı ile değil, alınlarının akı ile çıktıklarını vurguladı.
AK Parti'nin ilhamını milletten aldığını, halk için çalıştığını dile getiren Aksu, ''Eski dönemlerde halkın içine girmeye dahi cesaret edemiyorlardı, ama biz buradayız. Halkı hiçbir zaman aldatmadık. 2002'de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Bizden 3 yıl hiçbir şey beklemeyin, ama 3 yıl sonunda yapacaklarımızı göreceksiniz' dedi. Milletimiz bize inandı, güvendi. Bu, seçime girenlere ders olmalı. O kadar uçuk vaatlerde bulunuyorlar ki... Ama biz gerçekçi olduk, milletimiz bunun için bize güveniyor'' dedi.
AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hakan Şükür de halkın ilgisi karşısında heyecanlandığını kaydederek, ''Biz futbol oynadığımız dönemde zorluklardan çok büyük başarılar çıkardık. AK Parti de halkın arasından doğan bir parti. Ben bunu gördüğüm için buradayım. Onlarla beraber olmak için, sosyal olmak için böyle bir şeyi tercih ettim. Umarım memleketimiz için hayırlı olur'' diye konuştu.
Daha sonra Bakan Dinçer, Genel Başkan Yardımcısı Aksu, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu ve bazı AK Parti İstanbul milletvekili adayları, Sancaktepe Caddesinde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlara karanfil dağıttı.

ekoayrıntı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  13 yaşındaki kız doğum yaptı!.. Av.bey 18 1,385 04-13-2012, Saat: 08:58 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Parmağını kesti öğle yemeği yaptı history 1 467 04-18-2011, Saat: 12:04 AM
Son Yorum: YasSmin
  14 yaşında doğum yaptı Hasretiim 0 504 11-13-2010, Saat: 11:50 AM
Son Yorum: Hasretiim
  O Erkek İkinci Kez Doğum Yaptı PesmisT GirL 8 656 06-11-2009, Saat: 08:20 PM
Son Yorum: deli-kı@z
  Bakanlık evlilik yaşı ile ilgili açıklama yaptı ÐŽeşaren 0 356 10-19-2008, Saat: 02:56 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-26-2024, 01:59 AM