:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öldüren lakap
MaSaL
Şanlıurfa'da, kekeme olduğu için kendisine lakap takan arkadaşlarının alay etmesine dayanamayan ilköğretim öğrencisi, kendini 3'üncü kattaki sınıf penceresinden attı.

olduren-lakab.jpg
Olay, saat 10.00 sıralarında Hayati Harrani Mahallesi'nde bulunan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Okulun 8-D sınıfında eğitim gören Mustafa Çobanyıldız, teneffüs sırasında açık olan sınıf penceresinden kendisini boşluğa bıraktı. Arkadaşlarının korkulu bakışları arasında yere çakılan öğrenci, gürültü üzerine bahçeye koşan öğretmenlerin çağırdığı ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Çobanyıldız, acil serviste yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

İNTİHAR NOTUNU ELİNE YAPIŞTIRMIŞ

Arkadaşlarının gözleri önünde 3'üncü kattan atlayarak canına kıyan Mustafa Çobanyıldız'ın elinde bantla yapıştırılmış not bulundu. Küçük not kağıdında; "Bu dünyada cehennemi yaşadım. Bu notu okuduğunuz sırada ben ölmüş olacağım. Bu dünyaya niye kekeme olarak geldim. Böyle yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. Benim ölümümden kimse üzülmesin, ben diğer taraftan sizleri izleyeceğim" yazılı olduğu belirtildi.

KEKEME OLDUÄžU İÇİN ARKADAŞLARI ALAY EDİYORMUŞ

Olayı duyan çok sayıda veli, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'na gelip çocuklarını alarak evlerine döndü. Eğitime ara verilmeyen okulda, Çobanyıldız'ın intiharını gören ve duyan öğrenciler de büyük şok yaşadı. Çobanyıldız'ın kekeme olduğunu, bu nedenle sınıf arkadaşlarının kendisiyle alay ettiğini söyleyen öğrenciler, "Mustafa, kekeme olduğu kendisine 'Kekeç Çoban' lakabını takmışlardı. Bu lakabı ve sürekli alay edildiği için kimseyle konuşmuyor, okula bile çoğu zaman gelmiyordu. Bugün not yazıp, eline bantla yapıştırdıktan sonra intihar etmiş. Duyunca şoke olduk" dediler.
YAKINLARI GÖZYAŞINA BOÄžULDU

Ölüm haberi üzerine Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgu önüne akın eden Çobanyıldız'ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. 5 çocuk babası aynı zamanda BDP İl Saymanı olan baba İsmail Çobanyıldız'ı, olayı duyarak hastaneye gelen Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin teselli etmeye çalıştı. Mustafa Çobanyıldız'ın cenazesi yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından teslim alındı. Çobanyıldız'ın cenazesinin ikindi vakti kılınacak namazın ardından Yeni Mezarlık'ta defnedileceği bildirildi.

Olayın meydana geldiği ve yaklaşık 3 bin öğrencinin eğitim gördüğü Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu'nun birinci katının pencerelerinde hırsızlık olaylarına karşı demir korkuluklarının bulunduğu görülürken, 2 ve 3'ncü katında ise korkuluk bulunmadığı belirlendi.

mynet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Babasını öldüren şahıs tutuklandı ÐŽeşaren 0 325 11-12-2008, Saat: 09:19 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  Bebeğini öldüren Anneye Ağırlaştırılmış Ömürboyu Hapis ÐŽeşaren 0 349 07-14-2008, Saat: 06:41 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 02:49 AM