:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruhumun Düşlerine Uzat Ellerini
Hasretiim

Mutlu bir düş/ünce/sin yüreğimdevirgul.gif asmalar sevişiyor gönlümde Aşkın günlüklerini yırtıyor bir kadınvirgul.gif hüzzam şarkılar var dilinde
Kendi iç sesini dinliyor bir adamvirgul.gif
şiirler birikiyor mahzenlerinde
Kayıp bir rastlantı yaşamakvirgul.gif
dertleşiyorum yokluğunda gölgemle

Sen gidince buralardan yine dönecek altında cirit attığımız küre.
Yine avuçlarımızdaki mevsim terlerini uzatacağız birilerine ve sıvayacağız gönlümüzdeki meçhul sevilere.
Ölümsüz bir yakarının kırık nadaslarıyla mevsim türküleri olacak hayat benliğimizdevirgul.gif kırık düşler tarlalarından boy atacak
aşk kendimizden bile gizlenerek ağladığımız gecelerde.

Fakat ne olursa olsunvirgul.gif hangi oyun sahnede olursa olsun bitmeyecek adına umut dediğimiz feryat.
Yangın vakitlerinin ipini çekince mutlu bir gülümseme bekler yürekvirgul.gif o içimizin argın dualarını es geçerek.
Ay içimizi gösteren bir ışık, yıldızlar göğsümüzü ısıtan alev olur.
Her düş kendi içinde yuvarlanan bir rastlantının belki ilkvirgul.gif belki de son sözü olur.
Her daire kendi gezegenini inşa eden ve içindeki bizleri iç sesimizle baş başa bırakan bir düş yapısıdır.
Sığ nehirler yaşama birikir ve bir gün denizlerimize dolarak bizi içinde gezdirir.
Ne mutlu bir düştür ki, en çok yaşanılası anlarla bir ömrün içinde gölgesini büyütür.
Bir sevmenin bin ölmelerine değiyorsa yüreğin, in yorgun bir gönlün derin mahzenlerine.
Ruhunun pişmanlık ezgilerini sil karalamalı günlüklerinden ve yırt bir ömrün kangren ağrılarını.
Bir
şarkı dola dudaklarına ve haykır, gölgelerin dansına karışan o dizelerindeki kaçak aşk yolcularına.
Fark aradığımız bir hüzün limanında usumuzun yalnızlık dalgalarına direnerek hayata ole demek çok zor değil.
Yaşadıklarımızın sermayesini cebimizden çıkararak martılara fırlatmakvirgul.gif bu gökyüzü altındaki
aşk sağanağında ölümsüz düşleri bir ölümlü gibi asil ve dingin kucaklamak senin işin değil.
Yorgun bir sancı bıraktın yüreğimevirgul.gif ellerinin gölgesini içime hapsedemeden.
Gözlerinin kıymıklarına düştü gölgenvirgul.gif ben kırık bir
aşkın destelerini sevginin ovalarından henüz toplayamadan.
Aşkın firarilerini çevirmiş zaptiyelervirgul.gif yüreklerini çalmış eşkıyalar dağlarda ve umutlarını zincirlemişler bu uğurda.

Çırpınışlarla kendi sesimizi biriktirdiğimiz bir avluda kalabalık düşleri ağırlarızvirgul.gif o içimizdeki korkak sebeplerin kıymıklarını sivriltirken.
Can kırığı denenmiş yollar geçer bir film karesindenvirgul.gif 'ölüm' deriz sebebi malum düşüncelerimize ve bir ömür içinden dünler ve yarınlar gelip geçervirgul.gif ne yaşamışsak karımız dervirgul.gif ne yaşayacaksak 'eyvah'ların satır aralarına gizleniriz.
En derinine sarkıtılan
aşk ipine tutunarak ulaştım sanavirgul.gif bu yüzden bırakmam imkânsız.
Sensizliği işaret etme banavirgul.gif en koyu gecelerde yurdumun varsıllığınıvirgul.gif en deli özlemlerin sularını geçtimvirgul.gif sensizliğin resimlerini asma sevda odama.
Ben yağlı urganlarla sarıldım yaşanası yüreğine gülüm.
Çürük umutların sınama kartlarıyla yapışma yakamavirgul.gif ben bu kürede bir seni sevdim.
Ruhunun özlemine tutunarak yaşamak bile ödüldür bu
aşk adamına.
Ne zaman seninle bir düşün içinden sıyrılarak tekrar karşına gelsemvirgul.gif bir düşünüş rahlesinde buluyorum kendimi.
El açıp göklerevirgul.gif tanrıya yalvaran binlerce insan oluveriyorum özlemin yüreğimi yakıpvirgul.gif yıkıp talan ettiği anlarda.
Dudaklarımızdan zoraki ayırdığımız sözcüklerimizle ve içimizdeki zorunlu tükenmişliklerle nereye gitsemvirgul.gif nerede seni düşünsem ve nerelerde varlığını içime çeksemvirgul.gif kocaman bir yumruk gelip oturuveriyor göğsüme.
Sevda aradığımız o yaşam dağının zirvelerinde eksiltilerimizdeki dimağsal düşünüşlerle bir düşün içinden geçeriz yıllar yılı bizvirgul.gif ruhumuzun kıyılarında yürümek varken.
En azgın deniz yüreğimizdir aslındavirgul.gif huzur aradığımız o uzak iklimlerde ve macera sandığımız güneş yanığı derinliklerde bir başınalığımızın resmini yaparız kimselere göstermeden.
Elde var hüzün/dür.
Onunla kalakalırvirgul.gif onunla bir boşluğun içinde çığlıklarımıza sarılırız.
Hayat/dır adı.
Hayatın içinde ne kadar kaldığımız değilvirgul.gif onun içinden geçerken ne yazdığımızvirgul.gif ne anlattığımız belki de ne anladığımızdır özet.
Oysa kılı kırk yararak ve mevsimleri elimizden geldiğince oyalayarak bir kangren yara düşürürüz göğsümüzün siperine.
Alnımızdaki
aşk yanıkları içimize işlervirgul.gif çok sevdiğimizi sandığımız değerler bir gün bir bir bizden giderler.
Bizlervirgul.gif o öfkeli yalnızlıkların kaldırımlarından sarı denizlere ulaşınca gök üzerimizdeki entari olurvirgul.gif dilimizdeki
şarkilar yoldaşımız olurvirgul.gif küle gömülmüş bir yangın içlenişiyle.
Bizlervirgul.gif o engin yüreğimizin ellerinden tutarak harlı mevsimlere ulaşınca sevinç içimizdeki sevda olurvirgul.gif gönlümüzdeki yaşanmışlıklar sırdaşımız olurvirgul.gif güle bürünmüş bir gülüş selamıyla.
Bizlervirgul.gif hayatın yaman kıskaçlarından geceyi çalarız kimivirgul.gif yorgun bir gün artığı sızar işte böylesi anlarda odamıza ve biz
aşkın sözcüklerini o yaşam ağacına asarızvirgul.gif yüreğimizdeki sevgi apoletleriyle.
Yanık bir ten olup kapattı kadın yüzüne ellerini.
Yaslı gülüşlerini gizledi herkestenvirgul.gif güneşi özlerken ruhuvirgul.gif yalım ateşlere atıvermişti bir zaman cümlelerini.
Sızdı hayatavirgul.gif fısıldadı hüznün emanet resitallerinivirgul.gif gülümsedi içinin çocuk kâkülleri.
Yıldızlar üşüşüyordu soğuk göğüme ben sana türetilmiş sözler dizerken soğuk bir kayanın üzerinde.
Hayatın kırık kahkahalarının esiriyken sen ve yaşanası gözlerindeki bekleyiş notlarını dinlerken ben gözlerime fer arıyordum yaslı bir ayın şavkında.
Dağ kendi rüzgârını alıp çekilmişti yalnızlığın koynuna ve ikimiz de ıslak bulutların dansını izliyorduk bir menzilde.

Asalaklarla kendini tartıya alanların hengâmeli duruşmasına tanıktır hayatvirgul.gif üç-aşağının beş yukarıyla hesaplanamadığı bu çelişkiler sahnesinde.
Kırık yüreklerimizin sızılı kürekleriyle denizler aşarız hesapsızvirgul.gif gökyüzünün rengini unutmaktanvirgul.gif suların berraklığını izleyememekten ve yaşamın kirli sokaklarında birbirimizi unutmaktan geldik biz.
Senvirgul.gif fısıltılı bir sarılışın ve sen içimdeki öfkeleri bir başına bırakışın failisin aslında.
Seni böyle hayal ediyorum ve içimdeki varlığına her sarıldığımda neden hep yaşayamadıklarımızı değil devirgul.gif yaşadıklarını düşünüyorum.
Seni yaşamak isterken engin akan ırmaklarcavirgul.gif sana ulaşmak isterken deli nehirlercevirgul.gif neden denizlerine ulaşamaz özlemli sularım.
Neden bir yok olup ve tükeniş bataklığına dökülür
şiirlerim.

Ah sevdiğimvirgul.gif ah gönlümün sularına göğsünü açanım.
Ruhumdaki deli kısrağımvirgul.gif beni ateşler içinde yıllardır sarıp sarmalayanım.
Biliriz kivirgul.gif bilmeliyiz kivirgul.gif her
aşk bir gün boyun eğer hayatın güçlü rüzgârlarına.
Sağanaklar basar gönlümüzün kımıltılı gölgeliklerini.
Susar içimizde
şarkılarvirgul.gif kesilir ruhumuzdaki düşlerin önü ve düşer gövdemizin yanına çaresiz başımız.
Sevişmesiz geçen gecelerin boş raylarında el ele yürür gölgemiz ve bir menzile ulaşır sonunda gövdemiz.
Sonsuz bir yaşam felsefesiyle ve derin derin birbirimize akan sevgimizin gücüyle bir başıma kaldığımda bunları düşündüm işte.
Yokluğuna da alışırım derkenvirgul.gif yine düştün içime ve gülümsedin her zamanki gibi gözlerime.
Sensizlik dallarından yorgun bir günün artığı sızıyordu ve uzandım kendi yapayalnızlığımın yer yatağına ve sarıldım yeniden anıların sıcacık yorganına.

Islatsın bedenimi yağmur umurumda değilvirgul.gif senin hayalinin olduğu her yer mutluluğun adresi olur.

Selahattin Yetgin
Ara
YasSmin
Mutlu bir düşünceydin bende
Ta ki sen gözümden düş/ün/ce..

Güzel paylaşım teşekkürler
Ara
ZencefiL
Biliriz kivirgul.gif bilmeliyiz kivirgul.gif her aşk bir gün boyun eğer hayatın güçlü rüzgârlarına.

güzeldii çok teşkkrLerr
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  hadi uzat ellerini...(: PaPaTYa_PReNSeS 3 383 04-08-2022, Saat: 11:26 AM
Son Yorum: wildfang
  ben senin en ?ok ellerini sevmi?tim ama art?k sevmiyorum bilgeis 1 316 04-07-2022, Saat: 04:49 AM
  G?zlerim hep ellerini ar?yor.. eRCi 9 609 04-05-2022, Saat: 06:42 AM
  ?ek Ellerini Yakamdan ?stanbul MasaL_perisi 15 669 04-04-2022, Saat: 08:52 AM
  ya can?m ellerini tutmak isterse... :( eRCi 13 592 04-02-2022, Saat: 05:07 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 06:37 PM