:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saçkıran bitkisel tedavisi
Hasretiim
Saçkıran tedavisinde sarmısak tavsiyesi
Yemek ve soslara tat kattığı gibi, bazı ilaçların yapımında da kullanılan sarmısağın, saçkıran hastalığının tedavisinde de başarılı sonuçlar verdiği ileri sürüldü.

Aydın'ın Çine ilçesinde saçkıran olan hastaları bu metotla ücret almadan tedavi etiğini söyleyen Hüsamettin Yılmaz, şöyle konuştu: "Halk arasında 'saçkıran' olarak bilinen, derideki saç ve sakalın dökülmesi şeklinde görülen hastalığın tedavisinde yöremiz halkı, eskiden beri sarmısak kullanır. Bu tedavi şeklini göçer yörüklerden öğrendiklerini, dedem bana anlatırdı. Bir hafta süren sarmısak tedavisi, kelliği önlemektedir. Tedavi için, saç veya sakalın döküldüğü bölge yünlü bir kumaşla iyice temizlenir. Daha sonra bir diş sarmısak ortadan ikiye bölünerek bu bölgeye sürülür. Bu, yaklaşık bir hafta süre ile günde bir veya iki defa yapılır. Bir hafta sonra sarmısak sürülen bölgede saç veya sakal çıkmaya başlar."

Çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilere göre, saçkıran, saçlı ve kıllı deride mantarlardan ileri gelen kuru ya da irinli deri hastalığı olarak tanımlanıyor. Saçkıranın "kuru" ve "irinli" olmak üzere iki çeşidi bulunuyor.

Sarmısak karbonhidrat, (A), (B) ve © vitaminleri, kükürtlü maddeler içeriyor. Sarmısağın eski çağlardan beri salgın hastalıklarla mücadelede ve idrar sökücü, kurt düşürücü, iştah açıcı, tansiyon düşürücü olarak kullanıldığı biliniyor.

Saçlarım döküldü, bir daha çıkmadı
şu anda askerliğimi tamamlamak üzereyim, bir yıl kadar önce saçlarım dökülmeye başladı. Dayanamadım ve bir doktora göründüm. O bana ‘‘bu bir cilt hastalığıdır, mantar türü bir hastalık dökülen saçların artık geri gelmez. Keşke daha önce tedavi olsaydın’’ dedi. Bana ilaçlar verdi. Gerçekten de dökülme durdu. Ama dökülen saçlarım bir daha çıkmadı. Şimdi çok üzülüyorum. Bunun bir tedavisi yok mudur? Yalnız saç ekme olabilir diyorlar. Ancak bundan da çok korkuyorum. Çünkü bir arkadaşım bana bu saç ekme sonunda cinsel gücün azaldığını söylemişti. Acaba bu doğru mudur?

Doktor doğru söylemiş. Sanırım saçların bir tür mantar olan ve halk arasında 'saçkıran' denen hastalık nedeniyle dökülmüş. Askerdeyken ihmal etmeyip hemen baktırsaydın. Ya da hiç değilse, sarmısak tedavisi uygulaydın. Bulaşıcı olduğu için bunu askerdeyken kapmış olmalısın. Artık yapılacak bir şey yok. Ama dediğin gibi saç ekme işleminden çok yarar sağlayabilirsin. Ve boş yere üzüldüğünü anlarsın. Sana kim bu saçmalıkları söylemişse yanılıyor. Anlaşılan o arkadaşın senin aklını karıştırmak istemiş. Yan etkisi konusunda hiçbir şey duymadım. Ve böyle bir şey olabileceğini de ihmal veremiyorum. Erkeklik gücüyle saç ektirmenin ne alakası olabilir? Bana kalırsa zaman kaybetmeden saç ektirip o dökülen yerlerin dolmasını sağlayabilirsin. Böylece huzur bulur mutlu olursun. Ne diye çaresi olan bir sorun yüzünden hayatını karartacaksın ki? Üstelik şimdi teknik çok ilerledi. Bildiğim kadarıyla, artık acı vermeyen yöntemlerle saç ekiyorlar. smiley.gif smiley.gif
Kadınlar Saçkıran bitkisel tedavisi hakkinda aciklamalar Saçkıran bitkisel tedavisi konusunda bilgiler.

Anahtar Kelimeler: Saçkıran bitkisel tedavisi, Saçkıran Hastalığının Tedavisi ,saçkıranın bitkisel tedavisi, saçkıran hastalığı tedavisi, saçkıran doğal tedavisi

Ara
YasSmin
Sözde vampirler gibi saç kıranıda mı sarımsak kaçırıomuş... Sarımsağı kaşları çıkmayanlara sürdüryorlardı besleyip çıkarıo kaş küsmesini önlüo die ilk defa bunu duydum saolasın
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaşlı Çiftler Önce Tüp Bebek Tedavisi Denemeli saglikyasam 0 623 05-30-2014, Saat: 11:55 AM
Son Yorum: saglikyasam
  Bel spazmının nedenleri ve tedavisi Hasretiim 1 432 06-15-2011, Saat: 05:24 PM
Son Yorum: YasSmin
  İnternet ve televizyon üzerinden bitkisel ilaç alırken Dikkat MaSaL 0 401 02-18-2011, Saat: 03:57 PM
Son Yorum: MaSaL
  Bitkisel ilaçlara yasak geliyor MaSaL 0 402 02-18-2011, Saat: 03:56 PM
  Bitkisel ürünlerin zararları ve tüketirken dikkat edilmesi gerekenler MaSaL 0 547 02-18-2011, Saat: 03:50 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 12:57 PM