:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yusuf Güney / Röportaj
ÐŽeşaren
Rafet El Roman’ın keşfi Yusuf Güneyvirgul.gif Londra’da aşçılık yaparken nasıl şarkı sözleri olduğunu berber muhabbetinde Şükrü Dudu’ya anlattı Şarkıcı Yusuf Güneyvirgul.gif hayata genç yaşta atılmış biri. 14 yaşında kebapçıda çalışmaya başlamış. Bir sürü iş denemiş. Rafet El Roman’ın kulisine eli boş gitmemek için yaptığı beste onu sahnelere taşımış.
İşte Güney’in ilginç hayat hikâyesi.

Ortaokul sıralarında İngiltere’ye gitmişsiniz...
Babam aşçıvirgul.gif onun işi dolayısıyla 14 yaşında Londra’ya gittim. Oraya alışmakta çok zorluk çektim. Kursta dil öğrenemeyince bıraktım. İlk işim kebapçılıktı. Sonra baklavacılıktan garsonluğa kadar birçok iş yaptım ve aşçı oldum.

Rafet El Roman’la tanışmadan müzikle ilgileniyor muydunuz?
Hiç alakam yoktu. 2005 Londra konserinde Rafet El Roman’la tanışmak istedim. Elimiz boş gitmeyelimvirgul.gif “bir beste yapalım” dedik. O da “Ben almayayım şarkı sözleriyı sen söyle” dedi.

Aileniz nerede yaşıyor?
Onlar hâlâ Londra’da.

Kaç besteniz var?
25 kadar... Bitmeyenlerle sayıları yüzlerceyi buldu. Çalışırken mırıldanıyorum. Hit parçalarımdan “Aşkım Aşklarından Bulasın” ve “Heder Oldum”u kebapçıda çalışırken yaptım.

Eski işinizi özlüyor musunuz?
Ara sıra dayımın yanına gidince baklavacılık yapıyorum.

En çok ne dinlersiniz?
Klasikten arabeske her şeyi dinlerim. Yeter ki emek verilmiş olsun.

Rafet El Roman’la ilginç anılarınız var mı?
Tanışma anımız... Beni kulise almadıkları için kameraman kılığına girmiş; basın kartı takmıştım.

Unutamadığınız bir konseriniz var mı?
Kahramanmaraş konserine 90 bin kişi gelmişti. Arka sıralar sahneden bile görünmüyordu.

Dizide oynar mısınız?
Şarkıcının dizide oynamaması gerekir bence. Tüm zamanını dizi alırsa ne zaman beste yapıp ne zaman stüdyoya gireceksin?

Hayalinizde ne var?
Bir uçak almak istiyorum. Pilotluk kursuna gidiyorum. 20 dönüm bir araziye bir ev, bir de pist yapmayı hayal ediyorum.

İsminiz birçok ünlü kadınla anıldı.
Geçici onların hepsi.

Şu an hayatınızda biri var mı?
Yok ama âşık olmak istiyorum. Hep hüzünlü şarkı sözleri yazmayalım.

Çok aşk acısı çektiniz mi?
Çok çektim. Şimdi içimde kalan hüzünle yapıyorum o şarkı sözleri.

Nasıl biri olmalı?
Kesinlikle mütevazı, iyi huylu, aile terbiyesi almış biri olmalı. Yerine göre davranması çok önemli.

Örnek bir isim verebilir misiniz?
Megan Fox.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 11:24 AM