:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne Basit Şeyleri Özlüyor Yürek…
MaSaL
Çoğu insanın elinin tersiyle ittiğismiliv.gif sıradan saydığısmiliv.gif umursamadığısmiliv.gif kıymetini bilmediği ufacık şeylere hasret duyuyorsun.

Bizim çöpe attığımız yiyeceklersmiliv.gif nasıl Afrika’da açlıktan ölenler için hazineyse; bir ilişkinin yoksulluğu da öyle servet oluyor bazen gönüllere!

Benim hiç büyük hayallerim olmadısmiliv.gif yeterince büyük yaşanmışlıklarım vardı. Maddi hayallerim de olmadı. Başımı sokacak bir evsmiliv.gif sağlık ve kimseye muhtaç olmayacak kadar geçim kaynağına şükür ederim.

Yatlarsmiliv.gif katlarsmiliv.gif ünsmiliv.gif şöhret ve para… Bunlar bana ait olmayan bir dünyanın illüzyonudur. Oysa ne kadar dibinde duruyorum! Trajikomik!

Bazen yaşlılığımızı düşünürüz ya; ben hep Şile’ desmiliv.gif bahçe içindesmiliv.gif şirin bir evde görmek isterim kendimi. Daktilo sesine benzeyen klavye tuşlarının sesinin geceyi yırttığını düşlerim. Bir kitabın orta yerindesmiliv.gif bir türlü içime sinmeyen o cümleyi arar dururum.
Sonra ara veririm çalışmayasmiliv.gif kalkıp bir kahve yaparım en telvelisinden ama iki kişilik! Benim adam bahçede kitap okurken üşümüştür diyesmiliv.gif bir de hırka alırım elimesmiliv.gif kahve tepsisinin yanında.

Çıkar iki sohbet ederimsmiliv.gif yazdığım hikayenin neden bir türlü yürümediğini tartışırız. Osmiliv.gif okuduğu kitaptan bir cümle söylersmiliv.gif gülümseriz. Mutlu biter benim hayat yolculuğum hayalimde. Sevdiğim bir yerdesmiliv.gif sevdiğim bir adamla birlikte yaşlanıp sona ereriz.
Bu hayal geleceğe dair ama şimdi de bitmiyor insanın hasretleri. Ne basit şeylere sızlıyor burnun direği. Battaniyenin altında ayaklarını birbirine değerek ısıtırken film seyretmek gibi… Akşam eve döneceğini bildiğin birine yemek hazırlamak gibi… Bilmediğin bir adresi ararken sormamakta inat eden sevgilinle kavga etmek gibi… Birlikte uyumaksmiliv.gif gerçekten sevişebilmek gibi…

Ne basit şeyleri özlüyor yürek.. Kimilerinin üstünde yük saydıklarısmiliv.gif zor gelensmiliv.gif eziyet olansmiliv.gif mutsuz eden şeylere gıpta ediyor insan. Ve hayatsmiliv.gif ne basit şeylerin üstüne kurulu oysa; anlayabilene…

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yürek yanıyor yar can çok acıyor.. mscxcs 4 523 04-11-2022, Saat: 02:57 AM
Son Yorum: wildfang
  Susmayi ögreniyor Bu Yürek.. ÇiLeK 5 279 04-08-2022, Saat: 09:37 PM
Son Yorum: wildfang
  Basit biri değilim! suskun prince 6 900 04-11-2011, Saat: 11:41 AM
Son Yorum: suskun prince
  Yürek olmadan aşk oluyorsa öğret bana sana dair ne varsa... MaSaL 2 513 04-09-2011, Saat: 12:39 PM
Son Yorum: sıla
  Off (Kapalı bu yürek) Qetesh 2 474 12-31-2010, Saat: 01:18 PM
Son Yorum: Qetesh

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 04:05 PM