:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Murat Yılmazyıldırım ~ İksir İçtim Değiştim / 2o11
MaSaL
1001qi.jpg
2002zy.jpg

Murat YILMAZYILDIRIM sözleri, müzikleri ve bütün düzenlemeleri kendisine ait olan ve yine eşsiz yorumuyla seslendirip çok sayıda enstrümanı da kullandığı ‘’İKSİR İÇTİM DEÄžİŞTİM’’adındaki yeni albümünde, şimdiye kadar çıkardığı albümlerden çok daha farklı bir anlatım ve müzikal anlamda doyumsuz bir doygunluğu da beraberinde getiriyor. Tinsel ve dünyevi felsefenin tam ortasında durduğu ve insanları nasıl bir aşka, nasıl bir yola ve nasıl bir rüzgâra çağırdığını yaldızlı ve derin sözcüklerle dile getirdiği üç CD’den oluşan bu albüm, sanatçıyı bugüne kadar onu fark etmeyen müzik severleri de koltuklarından kaldıracağa benziyor.Elit ve sadık bir kitleye sahip olan ve yıllar geçtikçe değerini yitirmeyen Murat YILMAZYILDIRIM, yeni albümünde konuk olarak davet ettiği kişilerle de dikkat çekiyor. Bir müzisyen ve kendine has vokal tarzıyla ilgi uyandıran Cem ADRİAN, üç numaralı CD deki Cümbüş-ü Âlem isimli şarkıdaki ‘’Ziyaret Saati Ve Kader Ziyafetleri 1 ‘’isimli bölümde sanatçıyla düet yapmış. Bir müzik şöleni ve felsefik geçişler üzerine kurguladığı 79.30 dakika süren Cümbüş-ü Âlem adlı şarkının en can alıcı yerlerinden biri ve uyumlu, renkli, bir o kadar da başarılı bir beraberliğin göz alıcı örneği olmuş olan bu düet, şüpheniz olmasın ki, kulaklarınıza kazınacak cinsten.Yine üç numaralı CD de olan Cümbüş-ü Âlem’de konuk konuşmacılardan biri olarak yer alan şov ve sanat dünyasının önemli bir ismi olan Okan BAYÜLGEN’ inde, repliklerdeki başarılı vurgulamaları ve sanatçının büyülü müziğiyle sağladığı uyum insanı çok etkiliyor.Ve yine Cümbüş-ü Âlem’e konuk olarak katılan tiyatro dünyasının eskimeyen ve en değerli isimlerinden biri olan Köksal ENGÜR’ de konuşma metinlerinde ki usta ve benzersiz yorumu ve başarılı performansıyla dikkatleri üzerine topluyor.İnsan, 1.CD ve 2.CD’nin olağanüstü havasının etkisinden kurtulamazken 3.CD’nin gizemli atmosferinde başka bir dünyaya doğru kaybolup gidiyor adeta. Gerçekten de ilk iki CD sanki üçüncü CD’nin bir habercisi olarak önceden, hem müziğiyle hem sözleriyle sinyaller veriyor düşündürdükçe düşündüren.Albümdeki enstrümanlar bir kaçı dışında tamamıyla akustik olup insanı derin bir düş dünyasına doğru sürüklüyor. Tuşlu çalgılar, elektrik ve basgitar, çeşitli ses efektlerinin dışında, akustik gitar, perdesiz gitar, e-bow, yaylı tambur, rebap, santur, piyano, kontrbas, keman, klarnet, saksafon, vurmalı aletler ve davul albümde kullanılan enstrümanlar olarak göze çarpıyor. Albümde ayrıca Murat YILMAZYILDIRIM’ın babası Rusuhi YILMAZYILDIRIM ve yeğeni Ecem MİNAR’ da sanatçıya vokal yaparak albümdeki farkın daha da belirginleşmesine ortak olmuşlar. Sanatçıya müzisyen olarak Mustafa SÜDER keman, klarnet ve saksafon’da, Utku ÜNAL davul’da, Ali SARAN klasik perdesiz gitar, elektrik perdesiz gitar, rebap, e-bow ve yaylı tamburda, Sezgin ALKAN piyanoda ve Neyzen ÖZSARI kontrbasta eşlik etmişler.

DISC / 1

1. Kabir ve Gül

2. Duman Duman

3. Ben Sana Ölüyorum

4. Saatlerin Tam Ortasındayız Artık

5. Bulmaca

6. Mahzun Yüzlü Güzele

7. İkimizin Arasında

8. Geçmişi Anar Oldu Şu Gönlümüz

9. Özleyiş ve Aşk Üzerine

DISC / 2

1. Derin Şarkı

2. Hicran Ateşi

3. Oynadığım Oyunlar

4. Ümmet

5. Menekşeler Ormanı

6. Neşeli Yaramaz

7. Ebedi Beşik

8. Nimet Aşkına Değiştirdim Herşeyi

9. Murat Taşlamaları

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MURAT SAKARYALI ( My Violin ) CReATuRE 1 639 04-13-2022, Saat: 05:09 AM
Son Yorum: wildfang
  Murat Boz'dan yeni albüm: "Maximum" ciciKIS 3 565 04-10-2022, Saat: 02:32 PM
  Bendeniz-değiştim ciciKIS 3 937 04-09-2022, Saat: 10:48 PM
  ...::: Nesrin Ersipahi ~ Özlenen Şarkılar / 2o11 :::... MaSaL 1 988 06-16-2015, Saat: 11:51 PM
Son Yorum: LecherGadFather
  Murat Gökdemir: Hoçvanlım 2011 Hasretiim 0 446 04-10-2011, Saat: 02:36 PM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 04:42 PM