:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Veda Hikayesi
RoZa
Seni sevmeye niyet etmiştim. Çok niyetliydim. Çok istedim.
Mevlana hazretleri ne güzel söylemiş:

Ben dostlarımı ne kalbimlevirgs.gif ne de aklımla severim.
Olur ya kalp dururvirgs.gif akıl unutur.
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne dururvirgs.gif ne unutur.

Ama itiraf ediyorumvirgs.gif kimi zaman kalbimlevirgs.gif kimi zaman ruhumla ama bazen aklımla da sevdim seni. Tanımadığım bir modeldi erkekliğin. Gelenekselvirgs.gif sevimlivirgs.gif maçovirgs.gif umarsızvirgs.gif cüretkârvirgs.gif sert… Kimi zaman yakışıklı geldin dünyalar güzeli gibi… Kimi zaman çirkin… Ama hep istedimvirgs.gif bırakmadan sürdürmeyi…

Görmek istemedim hiçvirgs.gif “aleni” olanları ya da bizim durumumuzda “olmayanları”. Korkularımdan belki… Kendimi kandırmak güvenli geldi. Sanki son şansımdın. Mantığım uygun bulmuyordu senivirgs.gif ama kafamda yaratıvermiştim işte: Aslında sen olmayan bir seni.
Ne çok şey yaptınvirgs.gif yapmışsın… Ne hatalarvirgs.gif ne saygısızlıklarvirgs.gif ne yalanlar…

Şimdi ne hissediyorum? Üzülüyorum. Çok ve derinden. Bir o kadar da “aptal” hissediyorum kendimi. Ama “aptal” yerine konmuş olmak da öfkelendiriyor. Sana kızgınım. Kendime de kızgınım aynı oranda. Seni özlüyorum gibi de…Net değil. Net olan bir şey var ama: Özlem var isevirgs.gif kafamda yarattığımvirgs.gif “kurguladığım seni” özlediğim. Umutlandığım ilişkiyi özlediğim…

Şimdi ne hissediyorum? İstenmemişvirgs.gif tercih edilmemiş… Değer verilmemiş… Kırık kalbimvirgs.gif darmadağınık ruhum. Kafam ise karmakarışık. Ne yapacağım şimdi? Öfkeyle sana bağırıp çağırsam mı? Bir şey söylemeden çekip gitsem mi? Her ne yaparsam yapayımvirgs.gif kafam seninle meşgul. Yani benim bu halimden sorumlu adamla. Ama tek sorumlu sen misin acaba?

Kendimi bazı anlar zor tutuyorum. Zor durduruyorum. “Sabır” diyorum. “Bekle” diyorum. Gün sayıyorum. Aramanı bekliyorum yine. “Günaydın sevgilim”demeni. Seni terk ettim bu açık da… Terki terk edemedim ki.

Ne yapıyordun sen? Nedenvirgs.gif nedenvirgs.gif neden? Benimle dalga mı geçiyordun? Ben uğraşırken “sözde ilişkimiz” içinvirgs.gif beklerken senivirgs.gif sevmeye niyetliykenvirgs.gif ne yapıyordun sen? Ego’nu mu parlatıyordun? Bana söylemediğin neler var acaba daha? Büyük ihtimal ile çok şeyler… Aklına geliyor muydumvirgs.gif gece yastığa başını koyduğunda? Başka yumuşak yanakları öperken ya? Geliyor muydum aklına?
Kimse yaşamasın bu durumu. Kimse benim kadar yaşamasın bu hisleri. Çünkü kolay değil. Ama biliyorum ki çok kişi var bunu yaşayan. Yaşayanlar var da; yaşayanlar da benim kadar güçlü karşılasın o zaman. Benim kadar kendine ve hayatına sahip çıksın.

Kendime saygımdan bunu yapıyorum. Neyi mi? Kendimevirgs.gif seni kurguladığımı ve kendi kurguladığıma inandığımı itiraf ediyorum. Yasını tutuyor muyum? Senin mi? Belki… Belki de değil. Senin yasın değil bu. Kurguladığım ilişkininvirgs.gif umutlarımınvirgs.gif kırılmış hayallerimin yası aslında.

Suçlu musun? Belki… Belki de değil. Çok umut verdin. Çünkü umut etmek istedim. Hazırdım. Seni tanımadan açtım kendimi. Güvendim. “Güven en önemli duygu sevgide”dedim sana. Bana sağlam bir duvar gibi görünüyordun. Ama baktım ki yaslanıverince... Duvar çürük. Yanılsamamsınvirgs.gif halüsinasyonumsun.

Suçlu kim? Evet senvirgs.gif ama en çok da ben. Bunu biliyorum artık.

Şimdi ne yapıyorum? Kabul ediyorum. Her şeyivirgs.gif olduğu gibi… Ve kendimi affediyorum. Kendimi kandırdığım içinvirgs.gif kendimi affediyorum.
Seni de affediyorum. Yalanların içinvirgs.gif saygısızlığın içinvirgs.gif boş yere verdiğin umutlar için.

Biliyorum ki ikimiz de suçluyuz. Ama en çok ben. En çok da ben. “Mea culpa!”.

Şimdi sana veda ediyorum ve sana teşekkür ediyorum. Çünkü bana çok önemli bir şey öğrettin.

Ne öğrendim? Sevmeye ihtiyacım var evetvirgs.gif sevilmek kadar. İnanılmaz bir yeteneğim var benim bir de: İllüzyonistim ben. Görmek istediğim şekilde görebiliyorum her şeyivirgs.gif her kişiyi.

Evetvirgs.gif sevilmeye de değerimvirgs.gif sevmeye de. Hak ediyorum sevmeyi devirgs.gif sevilmeyi de. Ama şükürler olsun ki meleklerim var ve beni koruyorlar. Çıkarıverdiler kendimi yanılttığım gözlükleri gözlerimden. Yoksa bu kendimi kandırma durumumvirgs.gif daha ne kadar sürebilirdi? Olayların gerçek halinden çokvirgs.gif kurguladıklarımla ilgilendiğimi nasıl anlardım yoksa? Ne büyük bir öğreti oldu bu bana.

Yalnız değilim. Hiç değilim. Tek başıma olsam da… Yalnız hiç değilim. Sevgisizlik ne mümkün? Sadece teşekkür ediyorum olanlara ve bu veda ile yeniden yola çıkıyorum. Biraz yorgun ama daha farkındavirgs.gif daha güçlü. Yorgunluk dediğin ne ki? Dinlenirsin geçervirgs.gif değil mi?

(Kurguladıkları erkeklere âşık tüm kadınlara ithaf edilmiştir.)

Figen Bıyık
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Ne Bir Başlangiç Nede Bir Veda!!!! ÇiLeK 7 413 04-12-2022, Saat: 10:42 PM
Son Yorum: wildfang
  Dramatik Olmayan Bir Veda Stinq 6 332 04-10-2022, Saat: 09:49 PM
  Her veda ??kt??? kap?y? a??k b?rak?r Stinq 2 342 04-04-2022, Saat: 06:32 AM
  Yüreğimi eze eze veda ettim sana... Elfida 4 500 04-04-2022, Saat: 02:24 AM