:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayrılıyoruz tamam !
acemhe
Ayrılıyoruz tamam.

Bu vedanın ruhuna aykırı gelecek olsa da konuşacakların konuş son kez. Bir anıya daha prim verecek olsa da söyle söyleyeceklerini. Çok çok yeniden yakınlaşma sürecinde yeniden çarpıtacağız aşkı o kadar. Sen benim gündemimden düşeceksin büyük bir gürültüyle ben senin. Herşey o anda kalacak o kadar. Yaşamak uykusuz bir türkü gibi dudağıma yapışacak. Bütün oda içi üşümüş bir karanfil kokacak ve sevmek yalancı bir mektuba malzeme olacak. En önemlisi de bu şiir yarım kalacak.

O yüzden bırak bu şiiri dudaklarında bitireyim sonra git.

BESTE01.jpg

Son kez ihlal edeyim gözlerindeki birinci derecede girilmez bölgeleri.

Tenindeki yasemin kokusunu kurutup mısralarımın arasına kapatayım. Payıma düşen ne varsa yüzündeki ifadeden yükleneyim. Gururlu bir vurgun yiyeyim bırak da.

Ne yakaladıysam bu gidişten doldurayım bavuluma bir ayakizi aynadaki yüz izin loş bir Akdeniz ağrısı hâlâ babasına ağlayan büyümeyecek bir çocuk aksi bir kış derdi ve en yokuş yerinde yaşarmış bir şair hali. Ne bulduysam toplayayım. Neden gittiğini anlamayayım. Ağladıkça açılacaktı bu aşk deyip notasız şarkı sözlerilar çağırayım.

Pazardı ve tüm kuşlar o gün korkaktı. Doğaldı kavgalı olmamız barışa aç olmamız normal. Kalabalık vardı aramızda evet. Yoğunduk isimsiz birşeylere. Alışkanlıklarımız terketme kararlılığının çok gerisinde buralarda bir yerlerdeydi. Ve biz sevdanın yolları bozuk bir köyündeydik.

Birbirinden hiç haberi olmadan biten bir hikayedeki silik iki karakterdik. Konuşma çizgisinin en gerilerinde bitmez susma nöbetlerindeydik.

Ah herşey konuşamıyorum diye. Şu an söylediklerim söylemeyi düşündüklerimin hiçkimsesi değil aslında. Herşey sen gidiyorsun diye. Gördüklerin kalanlarımın hiçbir kederi değil aslında. Herşey sen geldin diye.

Seni özlemeyi özleyeceğim günler gelsin çabucak. Çabucak serçe parmağımdan düşsün tırnağın. Bu hazandan torpilli iklim biran önce bahara varsın. Pılımı pırtımı toplamışken bir rüzgar saçlarımdan tutup uçursun buralardan ve bu an gurbetin yanında sırıtan bir uzaklık gibi kalsın.

Seni hatırlamayacağım günler gelsin çabucak.

Çabucak gitsin pencerelerimi zorlayan anılar. Babam bıraksın dövmeyi dizlerini gelsin beni dövsün ya da dizelerimi. *Şair meçhule giden gemiye bindirsin beni çabucak.

Derdim kendim değil. Olsa derdim. Ama bu şiir yarım kalacak bu şiir az kalacak. Sonu eksik olacak. Duvaksız gelin isimsiz sokak sesli harfi ölmüş hece gibi kalacak.

Ayrılıyoruz tamam.

Konuşma sus hatta söyletme içini. Tanımamayı dile beni. Ama bırak dudaklarında bitireyim bu şiiri. Bitireyim dudaklarını dudakların diye şiiri. Bu sitemi bu derdi bu kederi bitireyim.

Bu geceyi bu cümleyi bu çığlığı küçülteyim. Sonra da büyüyeyim ve bir daha sevemeyeyim bırak.
Ara
asi_ve_mai
aslında her şiir biraz yarım değilmidir...
özellikle ayrılık anında yazılmışsa kesin yarım kalmıştır o şiir...
eğer aşka şiir diye bakarsak hangi biri sona ulaşmıştır hangi şiir tamdır...
ama insanın içini acıtan hep yarım kalmışlıklar...
yine çok hoş paylaşım funda.. bunları nerden buluyorsun bilmiyorum...
ama ben her paylaşımda biraz ben bulabiliyorum...
Ara
RoZa
Ayrılık herşeyi yarım bırakır
Sözleri
Yaşanmışları ve yüreği yarım bırakır.................

Teşekürler çok güzel bir paylaşımdı
Ara
Hasretiim
Yüregine Saglik Canim (:
Ara
acemhe
asi_ve_mai Adlı Kullanıcıdan Alıntı:aslında her şiir biraz yarım değilmidir...
özellikle ayrılık anında yazılmışsa kesin yarım kalmıştır o şiir...
eğer aşka şiir diye bakarsak hangi biri sona ulaşmıştır hangi şiir tamdır...
ama insanın içini acıtan hep yarım kalmışlıklar...
yine çok hoş paylaşım funda.. bunları nerden buluyorsun bilmiyorum...
ama ben her paylaşımda biraz ben bulabiliyorum...

Yarım kalmak öyle zor ki, yazılan herşey yar'ım kalır Mehmet..
Çok sevindim beğenmene, okuyan gözlerine sağlık..
Dilerim yar'ını tamamlamak için elinden geleni ardına koymazsın (:
Ara
acemhe
RoZa Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ayrılık herşeyi yarım bırakır
Sözleri
Yaşanmışları ve yüreği yarım bırakır.................

Teşekürler çok güzel bir paylaşımdı

Teşekkür ederim... Okuyan gözlerinize sağlık... Hoşgeldiniz (:

Alıntı:Yüregine Saglik Canim (:

Okuyan gözlerine sağlık canım (:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tamam Gidiyorum.. MaSaL 5 555 04-05-2010, Saat: 08:27 PM
Son Yorum: Qetesh
  SeN muTLu ol TaMam Mı? acemhe 16 859 02-06-2010, Saat: 06:29 PM
Son Yorum: Aşksı@z
  Vakit Tamam ...Onca Sevmeden Sonra Kilit Vaktidir Yüreğimde ... acemhe 0 386 07-06-2009, Saat: 09:52 PM
Son Yorum: acemhe
  Vakit Tamam bidely 6 546 07-10-2008, Saat: 06:11 PM
Son Yorum: bidely
  Vakit Tamam, Seni Terk Ediyorum! boniboon 4 437 07-27-2007, Saat: 03:18 PM
Son Yorum: laneth

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 12:39 AM