:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gereksiz bilgiler
sıla
Matematikte niçin (-2) ile (-2) nin çarpımı (+4) tür? Haftanın beş günü işe otobüs ile gidip geldiğinizi varsayalım. Her sefer bir milyonluk bir biletle yapılıyor. On milyon tutarında on tane bilet aldınız. Hergün gidiş geliş kullandıkça iki tanesi eksiliyor. Bunun eşitlikteki yeri (-2) dir. Siz bu işi beş gün süresince yani 5 kez yaparsanız (-2)x(+5)= 10 olur. Diyelim ki bayram tatilinin iki günü o haftanın Perşembe ve Cuma günlerine geldi ve tatil. Bu kez yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz. İki günlük 4 bileti kullanmıyorsunuz. Bu hareket, yapmanız gerekene göre negatif yani ters yönde bir harekettir. Hergün bilet almak yerine iki gün süresince hiç bilet kullanmıyorsunuz.İki kere negatif hareketi “-2″ bilet üzerinde yapınca o hafta elinizde (-2)x(-2) =(+4) bilet kalıyor.

ben hiç bişey anlamadım boşuna :yikildim:
Ara
PCKoPaT
Hiç bu kdar gereksiz bi bilgi görmemştm Big Grin
Âh be.
Ara
sıla
bak ne düşünceliyim Big Grin görmedim demiyesin işte Big Grin
Ara
PCKoPaT
Gerçi sakin bi vakitte okuyayım bi belki gereklidir Big Grin

Şuan idrak edemeyecek kdar sinrlym
Âh be.
Ara
sıla
evet tabiii haftanın 5 günü otobüse biniyosan ve perşembe cuması bayram tatiline denk gelcekse gerekli bi bilgi olabilir :yikildim:
Ara
PCKoPaT
Saçmalıyorum kabul Big GrinDd
Âh be.
Ara
sıla
[SIZE="3"]Akıl ile zeka arasında fark nedir?

Akıl yalanla gerçeği, doğru ile yanlışı ayırabilme, bir konuda düşünce yürütebilme ve görüş bildirme yeteneğidir. İnsan olgunlaştıkça aklı gelişir. Zeka ise bir olayı önce anlama, ilişkileri kavrama, yargılama ve açıklayarak çözme yataneğidir. Genel olarak 12 yaşına kadar gelişir, 20 yaşına kadar sürer sonra sabit kalır. Zeka bir insanın her türlü olay karşısında aynı yeteneği gösterebileceği anlamına gelmez. Bir besteci müzik yapıtını aklıyla değil zekasıyla yaratır. Fakat en basit matematik problemini çözemeyebilir. Sonuç olarak zeka, ruhsal olaylara, algı ve hafıza yeteneğine, tutkulara, eğilimlere göre farlılıklar gösterir. Akıl somut olarak ölçülemez, zeka IQ denilen testle ölçülebilir.[/SIZE]
Ara
sıla
Binlerce yıl önce, cenaze törenine katılanlar, gömülecek ölünün hayaletinin orada bulunanlardan birinin bedenine girmek isteyeceğine inanıyorlardı ve hayaletten saklanmak için vücutlarını siyaha boyuyorlardı. Zamanla bu adet değişti ve cenazelerde siyah giyinme alışkanlığı olarak günümüze kadar geldi.
Ara
sıla
[SIZE="3"]Bir insan yaşamı boyunca iki yüzme havuzunu dolduracak kadar tükürük
salgılar.
[/SIZE]

ne yani bunu da mı denemişler.. :yikildim:
Ara
PCKoPaT
Ben görüyorum dışarda bir de salgıladım diye kanıtlamaya çalşyolar Big Grin

Doğru valla toplasan 2 havuz doldurur :yikildim:
Âh be.
Ara