:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namaz Kilmayandan Hayvan Bile Kaçar
MaSaL
Peygamberimiz bir gün çölde abdest alırken bir devenin kendisine doğru koşarak korkuyla geldiğini görür.Arkasından da bir adam deveyi kovalamaktadır. Peygamberimiz deveyi durdurur. Devenin sahibi gelir. Peygamberimiz adama deveyi neden kovaladığını sorar.
Adam;
Efendimizsmiliv.gif bu deve hep huysuzluk etmekte sabaha kadar ahırda tepinip durmakta. Bende huysuz olduğu için onu kesmek istedim.O da kaçtı.
Efendimiz (s.a.v);
Birde deveyi dinleyelim bakalım. der
Bunun üzerine deve dile gelir ve konuşur;
Efendimizsmiliv.gif sahibim ve ev halkı her gece yatsı namazını kılmadan yatıyorlar.Ben bundan çok rahatsız oluyorum.Çünkü ALLAH'ın azabına uğramaktan korkarım.Şeytan secde etmediği için ALLAH'ın azabına uğramış ve cehennemin ateşinde yanacaktır.Sahibim yatsı namazını kılmadığı için bende bundan korkarım.
Bunun üzerine devenin sahibi çok şaşırmış.Peygamberimiz (s.a.v)smiliv.gif bunlar doğrumu diye adama sormuş.Adam hemen tevbe ederek bundan sonra yatsı namazını kılmaya söz vermiş.NAMAZLARIMIZI KILALIM KILMAYA ÖZEN GÖSTERELİM.BİR HAYVAN BİLE BUNUN ÖNEMİNİ BİLMEKTE.HUŞU İÇİNDE NAMAZ KILANLARA NE MUTLU.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Namaz Hiç Bu Vakte Bırkalır mı? Hasretiim 0 677 09-20-2010, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: Hasretiim
  namaz kıLanLarLa iftar _? aMyLee 4 565 09-24-2007, Saat: 10:53 AM
Son Yorum: aMyLee
  namaz kılmamak bir kötülük değil bin kötülüktür TutkuM 34 1,859 08-19-2007, Saat: 02:39 PM
Son Yorum: TutkuM
  Savaş ve Namaz CariSmaBoY 3 570 04-26-2007, Saat: 10:44 AM
Son Yorum: >As!_M€L€q<

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 10:11 AM