:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gitmenin Matemati?i
eRCi
Gitmek... Gitmek derim ya sonu yok bu yollar?n ??rendim art?k. Yinede bir gitmek var ?u sol yan?mda, bir gece kimseyle konu?madan, g?zlerim g?rmeden yollar?...
Kal?nmaz m?? Ya?anamayacak kadar zor olan nedir diye soruyorum kendime. Oysa biliyorum ki cevap veremeyecek kadar ?aresiz kal?r?m, kald?k?a ortas?nda kahkahalar?n.
C?l?z, sessiz; ama yakarak bir hayat? en g?zel an?nda, gitmek d??er art?k bana... Kalmak i?in hayatta ve daha kalm??sa ya?anacak bir ka? zaman benim i?in, ?imdi gitmek d??er bana... Acemi bir b?y?m??l?kle kararlar verdirir zaman ac?mas?z. Beklemez ki dinsin ya?murlar.

Bir s?f?r daha atmak rakam? kalmam??, matematiksiz, mant?ks?z bir hayata...

'Y?z?ne ?ark?lar ?arpar, y?z?ne ?iirler ?arpar a?lars?n...'

A?lamayaca??m desem hangi kelimeyi se?ece?imi bulamam kederime. Ezberlenmi? bir gidi? a?lamak, ta ki bulana kadar yeni bir hayat?.
G?nler erimekte g?zya?lar?mla, bu hayatta kalan zaman?m? yitiriyorum, g?zlerim g?re g?re ya?ar?yor, g?re g?re zaman?n bitti?ini, sonsuz olan o yerde...
Sessiz kalmal?, h?z?n vermeden a?a?lara, ?ylece gitmeli bir ya?amdan bir di?er ya?ama.
Al??kanl?klar ?aresiz art?k, bir evdi bildi?im bana ait, ya?ad???ma dair b?t?n anlar? duvarlar?nda ta??yan. Sesi yok bu h?zn?n, anlat desem susar kal?r.
Kimi ?ahit se?meliyim ya?ad???ma? ?imdi desem bir ailem vard?, g?ler ?ocuklu?um...
?nceleri ?? ki?iydik bu evde, d?nyam? dolduran koca bir ?ekirdek aile. Sonra azalmaya ba?lad? sesler, yank?lar dola?t? odalarda, duvarlar sustu.
Bir sahil vard? unutamad???m ve bir gidi? d?n??s?z olaca??n? anlayamad???m... Biri, bana de?erli, gidiyordu, unutuyordu ya?ad???m?. Ya?ad???m? duvarlar biliyordu, duvarlar sustu...
D?nyada bir tek kalm??t?m sanki, h??k?r?klar susmu?tu dingin bir y?re?in ya?l? ellerinde.
Yeni bir hayat ba?lam??t?, eksik ama t?kenmemi?li?iyle zaman?n. Duvarlar saati ta??yordu, ?iviyi ben ?ak?yordum bo?luklar?ma, doluyordu hayat yeniden, yeni sabahlarla.
Yeniden ba?layabilirmi? hayat, odalarda ses vard?. Sessizli?e al??m?? kulaklar?m? t?rmal?yordu yank?lar, sonra, sonras? yoktu! Yeniden ba?lam??t? zaman. Duvardaki saat d??m??t?, ?ivinin s?k?ld??? yerden kan ak?yordu. Kan bitti?inde yeni uyan?yordu g?ky?z?, yeni bir hayatla...
Duvarlarda kahkaha vard?, duvarlar sustu...
?imdi bir vakit yine zamans?z yerlerden, biliyorum yoldur zaman? olmayan tek ?izgi... Bense, zamana yenik bir ?aresiz, yolun ?st?ndeki...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sen Sewersen Bu Y?rek Havalan?r Bir ?ift Kanat Olur, Sen Gidersen G?zlerim Par?alan?r... Bana Hangi Taraf?m Kal?r... (sOru ?$aret?)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  söyle nedeni neydi gitmenin:( MaNeSiA 2 256 02-04-2008, Saat: 10:18 PM
Son Yorum: MaNeSiA

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 06:09 PM