:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiralık evin şartları.... :D
PaPaTYa_PReNSeS
[COLOR="Red"](Kap? vurulur.)
K?RACI:- Kimse yok mu?

EV SAH?B?:- Kim o?

K?RACI:- Ben Recep.

EV SAH?B?: - Buyrun, kimi istediniz?

K?RACI:- Han?mefendi , ben kiral?k ev i?in gelmi?tim. Kiral?k bir eviniz varm?? da.

EV SAH?B?: - ?f be! Tam da gelecek zaman? buldun. Evimi kiraya ??kard???ma pi?man oldum. Ne kap? duruyor, ne telefon. B?kt?m ayol.

K?RACI:- Evin kiras? ne kadar efendim?

EV SAH?B?: - 150 dolar.

K?RACI:- (Hayretle) Neeee! 150 Dolar m?! Dolar da ne demek oluyor? T?rk paras?n?n suyu mu ??kt?? Hem de 150 dolar ha!

EV AH?B?:- Ne o? ?ok mu buldun? Sen hi? hayat?nda b?yle bir ev yapt?n m??

K?RACI:- Yapsayd?m, kiral?k ev arar m?yd?m?

EV SAH?B?:- Eeeee?

K?RACI:- Han?mefendi, hi? Mudurnu gibi yerde ev kiras? Dolarla olur mu?

EV SAH?B?:- Neden olmazm??? Ankara?da, ?stanbul?da, ?zmir?de oluyor da, Mudurnu?da neden olmuyor? Bizim kafam?z kel mi?

K?RACI:- Oralar b?y?k ?ehir. Ankara veya ?stanbul?la Mudurnu bir mi?

EV SAH?B?:- Ne fark? varm??? Tabi bir. Oradaki evlerin de bir sahibi ve kirac?s? var, buradakilerin de.

K?RACI: -Ama ?ok pahal?. 150 Dolar ?ok fazla.

EV SAH?B?:- Beyefendi ben de ?oluk-?ocuk besliyorum. Biz gazete k???d? yemiyoruz . Bir ev ge?indiriyorum ben, ?u dul halimle.

K?RACI:- Ev ka? oda?

EV SAH?B?:- ?ki oda, bir mutfak.

K?RACI: - Biraz k???k de?il mi?

EV SAH?B?:- Ne olacakt?? At m? oynatacaks?n? Yoksa ??renci yurdu mu yapacaks?n? B?y?k evin b?y?k i?i olur....Sana yeter de artar bile.

K?RACI:- Mutfak, banyo durumu nas?l?

EV SAH?B?:- Sat?n m? alacaks?n? Nas?l olacak, basbaya?? bir mutfa?? ve banyosu var. Mutfa?a bir musluk, banyoya bir termosifon koydun mu , tamam.

K?RACI:- Demek, eksikleri var evin.

EV SAH?B?:- Can?m, bunlar eksiklik mi? ?stersen banyoya termosifon takma. Ev hamama yak?n nas?l olsa.

K?RACI:- Ne yapsam bilmem ki! ?ki ayd?r ev bulamad?m. ?oluk-?ocuk bir tan?d???n yan?nda kal?yoruz. Utan?yorum art?k....Ama, kiray? ?ok istediniz.150 Dolar ?ok fazla. ?stelik Dolar da devaml? y?kseliyor.

EV SAH?B?: -Bana ne y?kseliyorsa! Borsay? ben y?kseltmiyorum ya.

K?RACI:- Ba?ka ?arem yok, tutay?m bari.

EV SAH?B?:- Dur bakam dur, daha ?artlar? konu?mad?k.

K?RACI:- ?artlar?n?z m? var bir de?

EV SAH?B?:- Olacak tabi. ?yle tan?mad???m, bilmedi?im ki?ilere ev vermem ben. ?oluk-?ocuk var m??

K?RACI:- Var efendim, iki k?z?m var.

EV SAH?B?:- ??te bu olmad?.

K?RACI:-Neden?

EV SAH?B?:- Neden olacak, belki o?lan olur diye, Allah bilir bir ?ocuk daha yapars?n?z siz. O da k?z olursa bir daha, eder d?rt ?ocuk. D?rt ?ocu?un g?r?lt?s?n?, pat?rt?s?n? ?ekmez benim evim.

K?RACI:- Ev o kadar m? ??r?k?

EV SAH?B?:- ??r?k de ne demek oluyor! Saray gibi ev, saray. Ah?ap ev. Safranbolu?da b?yle evleri m?ze olarak kullan?yorlar.Ge?en televizyonda g?rd?m, ayyyn? bizim ev..... Mudurnu?da k?ymetini bilen yok, yoksa.....Ha Dolmabah?e Saray? ha benim ah?ap evim.......Ah?ap evler ?imdi ?ok k?ymetli....Deprem olsa, bana m?s?n demez. Betonarme evler y?k?l?r, ah?ap evler direk gibi kal?r.Yaaaaaaa!

K?RACI:- Han?mefendi, bir maa?la d?rt ?ocu?a bak?l?r m??

EV SAH?B?:- O senin sorunun.

K?RACI:- ?ki ?ocuk bize yeter. E?im de ben de ba?ka ?ocuk istemiyoruz.

EV SAH?B?:- Anan, baban, akrabalar?n falan var m??

K?RACI:- Var ama ?ok uzaktalar. Kalabal?k bir aileyiz biz. Epeydir g?r??m?yoruz.

EV SAH?B?:- Bak bu da olmad?.

K?RACI:- Allah Allah! Neden?

EV SAH?B?:- Anan, baban, akrabalar?n ikide bir ??k?p gelecekler sana. Dolu?acaklar evime o?ul-u?ak, sirke- yav?ak. Kahve mi evim, yoksa otel mi? O kadar kalabal??? ?ekmez benim evim.

K?RACI:- Han?mefendi, size s?z veriyorum. Hi? biri gelmeyecek akrabalar?m?n, hi? biri.

EV SAH?B?: - ?yi........Hangi tak?m? tutuyorsunuz?

K?RACI:- Galatasaray, ya siz?

EV SAH?B?:- Ben de Galatasarayl?y?m. Ah ah! Rahmetli de Galatasaray? tutard?...Ama Galatasaray??n UEF kupas?n? ald???n? g?remedi.

K?RACI: - Demek ayn? tak?m? tutuyoruz, g?zel! Bak?n ?imdi anla?t?k.

EV SAH?B?:-Ya ?ocuklar? Onlar hangi tak?m? tutuyorlar?

K?RACI:- Sormay?n; ?ocuklar?n biri Cimbomlu, biri Fenerli, han?m da Be?ikta?l?.

EV SAH?B?:- Bak?n bu da olmad?.

K?RACI:- Neden?

EV SAH?B?:-Her tak?m?n bir ma?? var her hafta. Her biriniz bir tak?m? tutuyorsunuz. Her ma?ta kavga- g?r?lt? k?tler sizin evde. Yok hakem bizim tak?ma haks?z yere kart g?sterdi. Yok sizin lehinize haks?z penalt? verdi. Yok sizin att???n?z gol ofsaytt?. Birbirinize girin de ma? y?z?nden, o saray gibi evimi y?k?n.

K?RACI:- Han?mefendi bizim tak?m tutmam?z ?ylesine. Fanatik de?iliz. Hani birisi ?Hangi tak?m? tutuyorsunuz?? diye sorarsa, ?Biz tak?m tutmuyoruz.? dememek i?in.

EV SAH?B?:- E?in ev han?m? m?, ?al???yor mu?

K?RACI:-Ev han?m?.

EV SAH?B?:- Hi?bir ?eyde anla?am?yoruz can?m. Ben han?m? ?al??mayana ev vermem.

K?RACI: - Neden?

EV SAH?B?:- ?al??mayan han?mlar? bilirim ben. Ne sabah kahveleri biter, ne oturmalar?, ne g?nleri. Yok alt?n g?n?, yok dolar g?n?. O kadar kad?n g?n var diye dolu?acaklar evime; bir kad?n ortalama 70-80 kilo gelse..... Yirmi ki?iden eder birbu?uk tona yak?n a??rl?k. Ben evimi y?kamam. Ne zorluklarla tamir ettirdim ben o evi. Bir i??inin y?vmiyesi ka?a, haberin var m? senin? Do?ru d?r?st ?al??salar i?ciler, neyse. Bir g?n gelir iki ?ivi ?akar, giderler. Bir hafta kaybolur adamlar. Gelir bir g?n daha ?al???rlar, onbe? g?n gene yoklar. Bekle ki gelsinler. Heriflerin g?nl? olacak da, gelip ?al??acaklar.?lme e?e?im ?lme...... O evi tamir ettirinceye kadar, neler ?ektim ben. G?be?im ?atlad?; sa?lar?m a?ard? sa?lar?m. H?rs?z- polis oynad?m i??ilerle. Haram olsun verdi?im paralar. Allah , ald?klar? paray? zehir z?kk?m etsin. Doktor paras? olsun in????allah!

K?RACI: - Benim e?im g?ne falan giremez. Zavall? ben ona ?yle z?rt- p?rt g?n paras? m? verebilirim?

EV SAH?B?:- Kar?s?na g?n paras? veremeyen adam, benim kiram? nas?l verecek?

K?RACI:- Han?mefendi size s?z veriyorum. Maa??m? ald???m g?n, iki elim kanda bile olsa gelip kiran?z? verece?im.

EV SAH?B?:- Niye iki elin kanda oluyormu?? Sen kabaday? m?s?n , h????? Hapse falan da m? girdin yoksa? Eli kanl? kirac? istemem ben.

K?RACI:- Ne m?nasebet han?mefendi! O l?f?n geli?i.

EV SAH?B?:- Beyefendi, ?ocuklar?n?z?n arkada?lar? var m??

K?RACI:- Var tabi. ?kisi de ?ok giri?ken. Bir?ok arkada? edindiler Mudurnu?ya gelir gelmez.

EV SAHAB?:- ??te bu da olmad?. Menemme (galiba)anla?amayaca??z.

EV SAHAB?:- ?ocuklar?n?z?n arkada?lar? gelip evime dolu?acaklar. Ko?tur bakal?m ko?tur evin i?inde. ?imdiki ?ocuklar canavar gibi be! Evimi y?karlar alimallah.

K?RACI:- Han?mefendi, bu eve ?ok ihtiyac?m var. ?ocuklar arkada?lar?n? eve getirmezler, s?z veriyorum. Bu evi de tutamazsam, depremzedeler gibi ?ad?r kurup oturaca??m. Ba?ka ?arem kalmad? ??nk?.

EV SAH?B?:- Tamam tamam.... Peki, ?ama??r makineniz var m??

K?RACI:- Var, hem de otomatik. Taksitle ald?k. ?deyinceye kadar g?be?im ?atlad?.

EV SAH?B?:- Yani nerden baksan dert. Ben evime otomatik ?ama??r makinesi takt?rtmam.

EV SAH?B?:- O makineler ?ama??r? s?karken, evi temelinden sars?yor cereyana tutulmu? gibi. ?ok da g?r?lt? yap?yor. Ye evimi tutmazs?n?z, ya da tutarsan?z ?ama??r makinesini kurmazs?n?z. Evimi temelinden oynat?r otomatik ?ama??r makinesi. Eskiden otomatik makine mi vard?? Elinde y?kas?n han?m?n?z. Elleri armut toplam?yor ya. Aaaaaah! Aaaaah! Biz gen?li?imizde, ?ocuklar?n boklu bezlerini derede y?kard?k, buz gibi suyla. Bizim can?m?z yok muydu?........?imdiki kad?nlar pek nazik. K?r?l? m? verirler, ellerinde ?ama??r y?karlarsa?...Otomatik makine kurdurtmam evime.

K?RACI:- Demek makine de kullanamayaca??z.

EV SAH?B?:-Asla!....... Beyefendi, televizyonunuz, radyonuz, teybiniz var m??

K?RACI:- Var tabi. Bu devirde televizyonsuz, radyosuz ev kald? m??

EV SAH?B?:- ??te bu da olmad?. Hi?bir konuda anla?am?yoruz sizinle.

EV SAH?B?:- ?ocuklar a?acaklar televizyonun, radyonun ya da teybin sesini dibine kadar..... ?ocuklar, gen?ler g?r?lt?l? m?zi?i seviyorlar. Bang?r bang?r ba??rtt?r?yorlar. Sizinkilerin de yapaca?? bu. Sonra kom?ular ?ik?yete gelecekler. Sizin y?z?n?zden konu kom?umla kavga edemem. Onun i?in siz o televizyonu da teybi de sat?n en iyisi. Kitap okusunlar ?ocuklar. Ne var sanki televizyonlarda? Televole izlemezlerse k?yamet kopmaz ya. Haberleri de gazeteden okursunuz. Demokrasilerde ?areler t?kenmezmi?.

K?RACI:- Tamam efendim tamam. Televizyonu da, teybi de kullanmayaca??z. S?z veriyorum. E?er inanmazsan?z, onlar? sizin eve b?rak?r?m. Tayinim ??k?p giderken al?r?m sizden. B?ylece i?i garantiye alm?? oluruz. B?t?n ?artlar?n?z? kabul ediyorum.

?ocuklar eve arkada? getirmeyecek.
Akrabalar?m?z gelmeyecek.
Evde ma? seyredilmeyecek.
Han?m g?n yapmayacak.
Misafir kabul etmeyece?iz.
Radyo, teyp ?almayaca??z.
Otomatik ?ama??r makinesi de kullanmayaca??z.........Yeter ki siz evi verin. Tahtalar eskimesin diye, evde terlik bile giymeyiz . E?er siz isterseniz, evde g?r?lt? olmas?n diye amuda kalkar, ellerimizin ?st?nde y?r?r?z.

EV SAH?B?:- Demek tutuyorsun evi.

K?RACI:- Mecburen....Kiral?k ev mi var Mudurnu?da! Hemen gidip e?yalar?m? getireyim.

EV SAH?B?:- Beyefendi bir ?ey unutmad?n?z m??

K?RACI:- Pardon, anlamad?m. Neyi unutmu? olabilirim?

EV SAH?B?: - Neyi olacak, 8 ayl?k pe?inat?. Kap?daki yaz?y? okumad?n?z m??.......Ayda 150 Dolardan 1200Dolar pe?inat isterim. Benim evim misafirhane de?il. Kiraya isteyenler neredeyse kuyrukta. Elimi sallasam kiral?k ev isteyene ?arpacak. Bir y?ll?k pe?inat istesem verecekler. Herkes sizin gibi cimri de?il...Ama , benim vicdan?m el vermiyor bir y?ll?k pe?inat istemeye. Allah?dan korkuyorum. Getirin 8 ayl?k kiray?, yeter. ??te o zaman tutars?n?z evimi.

K?RACI:- Tamam tamam getiririm. Sonra da ?oluk ?ocuk 8 ay oru? tutar?z. Biz devlet memurlar? al?????z zaten yar? a?- yar? tok gezmeye.[/COLOR]
Ara
ѕqρα кJмя
:yikildim::yikildim: iyi bari tutabiLmish Big Grin
Ara
MaTRaKiNG
muhahahaha brawo yaws Big Grin thank you
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
Reca atar?m ne dimek! Big Grin
Ara
?i?ek
:ÇOK GÜZEL EMEĞİNE SAĞLIK Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin