:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşk durdu boğazıma!
acemhe
79865238yo7.jpg

Çıkar beni kendinden kalansız olsun bu ayrılık! /

Adı yalnızlık.

Adı hüzün.

Adım adında başka bir şey.

Kül rengi bir şiir yazıyorum sana. Hiçbir dize birbirine uymuyor. Yüreksizimvirgs.gifvirgs.gif yanlış işaretlediklerin senden.

Öznesi gizlivirgs.gif yüklemi ağır cümleler peşindeyim. İsmine vuran harfleri cümleleştirmeye kalksa kalemimvirgs.gif satırlar dar gelir alır başımı çeker giderim. Geri dönüşü olmayan gidişler tutturmak isterdim. Arkamda kalan kimse olmasın. Trene hep beraber binelimvirgs.gif garda el sallayan kalmasın. Ve kimseye kalkmasın ellerim.
sensizim. Dört yanlışla birlikte işaretlenmiş bir doğru gibiyim. Her şekilde düşüyorum gönlünden. Götürüyor beni

Sükûtuma lâdes cümleler peşindeyim.

Kalem kalbime değiyorvirgs.gif acıyorum en kanayan yerimden. Tuz basmalı bu yaraya diyorlarvirgs.gif dağlamalı en kör yerinden. Kendinden geçene kadar ağlatmalı.

Gözyaşına sürülmüş üç harftim ben. Konuştun da düştüm dilinden. Suçüstü yakalıyorum gözlerini. Sus bana en konuşkan hecelerinle.

Utangaç bakışların hala ilk gün ki gibi. Rahleme koyduğun gözlerini Kıraat ediyorum nicedir. Gönlünü hatmetmeye geliyor bu yürek! Çevirdiğin sayfalarımı ezberine çek! Kutsal bir kitap niyetine hıfz ediyorum seni.

Sensizlikten biçtiğim yalnızlık kumaşını yamıyorum yüreğime. Bu yalnızlık nereye götürür benivirgs.gif daha kaç nefes aldırır sensiz böyle.

Hâlbuki ruhumla hissetmek istemiştim seni cümle cümle. Tüm satırlarda sana varmak istemişti her kelime. Menzilimi sana ayarlamıştı bu yürek vurgusu. Artık yürek yanılgıları da mı beni buldu? Aklımı kalbime mukayyet eyle! Şifa niyetine değilvirgs.gif aşk niyetine gel kapıma! İyileşirim sen olmadan da ben. Gelirim kendime yine. En deli yerimi aklıma satıpvirgs.gif kalbime dem vururum yine! Gelmevirgs.gif sakın gelme! Korkarım ki gelirsenvirgs.gif yine beşerde kalır cümlelerimvirgs.gif ilahiye ne zaman ulaşır temennilerim?

İki düğüm arası bir yalnızlık.

Hangi tarafa yönelse kalbimvirgs.gif çıkış yokvirgs.gif 'mahkûmiyetin kimsesiz bir yalnızlık' diye zılgıt çekiyor kör olası düğümler. En çözülesi yerlerinden körleşiyorlar bana. Düğümlerlevirgs.gif hele ki çözümlerle aram yok bu ara! Gelmesin kimsevirgs.gif

Ölüm iyiliği çökmüş üzerine yavirgs.gif arkana bakmak gelmiyor aklına. Gönlünde çıkardığın hangi isyan tahtımı yerinden oynatır ola? Şerefivirgs.gif yerlerde sürünen bu kenti kaldırmıyor kalbim daha fazla. Taş bas bağrınavirgs.gif taş basta anla beni biraz da! Hangi taş yamanır kalbine ola? Katran karası bir aşk yaşadın sen ne de olsa!

Şimdivirgs.gif sözün ağıtında bekler cümlelerim. Gözyaşımı silecek bir mendil arar kelimelerim. Hâlbuki gözyaşım kadar bile kıymet biçmemişti sana sözlerim. Kalemimvirgs.gif 'bitti' yazar çeker giderim. Silinmek istiyor bütün yazdıklarımvirgs.gif firar etmek istiyor kalemime takılan tümceler.

Eteklerini topla gönlümdenvirgs.gif ziller takıp saçlarına savur yarınlara. Sesine aşina kulaklarım seni bulur nerde olsan da. İçime batıyor bu sevdavirgs.gif çıkaracak yok mu seni içimden? Öyle bir cümle yazılsın ki senin adınavirgs.gif bir gölge gibi süzülüp içimdenvirgs.gif ak başka diyarlara.

Şimdi geriye dönüp bakma zamanıvirgs.gif hep ilerisini görenlere inatvirgs.gif geriye dönmeli tüm cümleler. Eskiye ait ne varsa yeniden yazılmalı. Yanlış yazmışım ben bu aşkı. Tekrarlamanın ne manası var diyenlere inatvirgs.gif nakaratlara düşürmeli bu aşkı. Yirmi dokuz harfe dar gelipvirgs.gif üç harfle genişleyen gönlümüze inatvirgs.gif unutmalı beşeri tüm aşkları. Ama olmuyor işte! İnadına genzimi yakıyor bu aşkvirgs.gif içimi kavuruyor. Vahası kaybolmuş çöller düşüyor payıma yine.

Güçlüydüm ya hani benvirgs.gif heybetli duruşum erirdi ya gözlerinde! Sustun bana en derindenvirgs.gif konuşturmadı seni hiçbir kelime. Yaşanılan bir sessizlik senfonisidir şimdi. Sen sükûtu kıt çığlıklara aldanma sakın! Ölüm artığı sessiz düşlerin pençesine düşmesin gözlerin. Kan çanağı olurvirgs.gif ağlamaktan yüreğin.

Kendine benim için gülümse bugünvirgs.gif sitemle zehirlesem de sözlerivirgs.gif aldırma sen bana.
gelmesin yanıma. Tek kişilik yalnızlık çekmeye alıştım ne de olsa! Arkana saklıyorum düş artığı yalnızlığımı.

Kalemin ağırlığı altında ezildiğindendir yüreğim.

Dur gitme ama! Sana söyleyeceklerim bitmedi daha.

Sadecevirgs.gif aşk durdu boğazıma!
Ara
sıla
teşekkürler Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boğazıma “sen” tıkandın.. acemhe 0 356 12-15-2010, Saat: 07:37 PM
Son Yorum: acemhe
  Az Önce Saâtim Durdu .. Samsun55 0 293 12-30-2009, Saat: 07:56 PM
Son Yorum: Samsun55
  Aşk Durdu Boğazıma.. Yorgun Yürek 7 601 06-10-2009, Saat: 09:31 PM