:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gönlüm Cok Yorgun Benim . . . !
Hasretiim

Küçükken bir gün annem“gönlüm çok yorgun benim”demişti o zamanlar annemin ne demek istediğini anlayamıştım.ama çok merak etmiştim annemin gönlünün neden hergün yorulduğunu bilmek istedim...bıraz yürüyünce ayaklarımız yorulabılırdıvirgul.gifyada çok okuyunca kafamız yorulabılırdı ama insanın hergün gönlü nasıl yorulabilirdi?

annem bu lafı dedikçe bir köşeye çekilir annemin acısı ağrısı var sanıp ağlardım. .bişey yapamadığım için de üzülürdüm. gönül neydi annemin neresındeydı neden acıyordu ve yorgundu?

Okulda birgün yine derse dalmısvirgul.gif ögretmeninin anlattıklarını dinlerkenvirgul.gif sanki koluma igne batırılmıs gibivirgul.gif birden sıçradımvirgul.gif yerimde dogruldum ve gözlerimi devirgul.gif kulaklarımı da dört açarakvirgul.gif ögretmenimin anlattıklarını gözlerimi kırpmadan dinlemeye basladım.

Ögretmen dolaptanvirgul.gif boynundan beline degin ön bölümü açık bir insan maketi çıkarmısvirgul.gif masasının üstüne koymustu. Makete bakıldıgındavirgul.gif bir insanın boyun bölgesiyle bel bölgesi arasındaki tüm iç organları açık bir biçimde görülüyordu. Ögretmenvirgul.gif tüm organları tek tek tanıtıyor ve tanıttıgı organın insan bedenindeki islevini anlatıyordu.

Önce yemek ve soluk borusundan basladıvirgul.gif sonra akcigerlerevirgul.gif kalbe geçti. Onu anlattıktan sonra mideyivirgul.gif bagırsaklarıvirgul.gif karacigerivirgul.gif dalagıvirgul.gif en sonra da kaburgaları tanıttı ve anlattı.

merakla ve heyecanlavirgul.gif sıranın “gönül”e ne zaman gelecegini bekliyordum. Ögretmen “gönül”ün hangi organımız oldugunu da anlattıktan sonra o da annemi sürekli üzen bu organı hem görecekvirgul.gif hem de onun insan bedeninin neresinde oldugunu ögrenecektim.

Ögretmen tüm organları anlattı ama bıtürlü gönülden bahsetmiyordu merak ve heyecanımı daha fazla önleyemedimvirgul.gif parmagını kaldırıp ögretmenine sordu:

“Ögretmenimvirgul.gif gönül hangi organımızdır ve bedenimizin neresindedir?” dedim.

Tüm arkadaslarım bu soru karsısında sasırdılar ve kimileri “Gerçektenvirgul.gif gönlümüz nerededir?” diyevirgul.gif kimileri “Gönlümüz nasıl bir organdır?” diye birbirlerine sormaya basladılar.

Ögretmenimzvirgul.gif hem sınıftaki ögrencilerin hem de benim bu sorum karsısında dayanamadıvirgul.gif gülmeye basladı. Sonra bana döndü ve sorumu yanıtladı:

“Gönül diye bir organımız yokturvirgul.gif evladım” dedi.

o gün derstevirgul.gif üç seyi anlayamamıstım. Öncevirgul.gif “Gönül organımız neremizdedir?” sorusuna ögretmeninin neden güldügünü anlayamamıstım. Sonra onunvirgul.gif “Gönül diye bir organımız yoktur” yanıtını anlayamamıstım. Son olarak davirgul.gif “olmayan bir organının yoruldugunu” hemen her gün söyleyen annesiminvirgul.gif bunu neden söyledigini anlayamamıstım.

O gün eve gelincevirgul.gif okulda ögretmenime sordugum soruyu ve ögretmenimin bana verdigi yanıtı anlattıgımda annemin neden güldügünü de anlayamamıstımvirgul.gif

“gönül”ün ne oldugunu ve nerede oldugunu galiba ancakvirgul.gif büyüdüğüm de anlayabilecektim...

ve işte büyüdüm ve ne yazık ki gönlüm çok yorgun benim.......
Ara
history
ve işte büyüdüm ve ne yazık ki gönlüm çok yorgun benim.......
tahmin edilemiycek kadar yorgun...güzeldi teşekkürler.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Benim Hikayem Yok Firari Fırtına 10 885 09-30-2008, Saat: 01:08 AM
Son Yorum: Firari Fırtına
  sen benım gozlerıme hıc bakmadın kı Gulguzeliii 3 637 09-14-2007, Saat: 11:29 AM
Son Yorum: TutkuM
  Benim Kalemimden '' O Gün '' CaNaT 11 1,034 08-02-2007, Saat: 07:10 PM
Son Yorum: pum'um
  benim hayatımdaki en güsel hikaye......AŞK VE DELİLİK.. GCLRNFNS 12 879 07-09-2007, Saat: 10:26 AM
Son Yorum: dj_cansel53
  Sen Onun Değil Benim Ilkimsin!!! ciklet.manileri 0 565 05-25-2007, Saat: 09:51 AM
Son Yorum: ciklet.manileri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 05:18 AM