:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
●●● ѕöуℓєѕєηє..ѕєηιη ι&
acemhe
...tüm ışıklarını söndürdüm gözlerimde şehrin!

Siyahını çekmiştim üç-beş nöbetlerinin karşı kıyıya, hemen hemen her gece yaparım bunu. Günü teslim ettikçe dünevirgs.gif pembeleri solar çocukluğumun. Dibinde kırılganlıklarıyla birikirvirgs.gif yalnızlığımın cam askerleri.

Asılı kalır gözlerim yıldızlara... kaydıkça bilirim kivirgs.gif izinde yaldızlanıp dağılır bir çaresizin daha sessiz harfleri.

Büyüdükçevirgs.gif beyaz düşler bıraktı içimdeki çocuk. Açıldıkça saçlarının örgüsüvirgs.gif kör düğüm oldu heveslerim. Tüm inandıklarım soluksuz!

Kalpten yağmur damlaları ve isminle gökkuşağını çizmiştim beyaz kağıtlara! Toprağa düştükçe ıslak renklerivirgs.gif şiirler açardı yüreğimin arka bahçesinde.... rengarenk olurdu yaşam.

Oysa şimdi !

Katili oldum papatyaların. Her yaprağında ayrılığın kan izleri kirletti mavi düş tarlamı. Sular çekildi gözlerimden. Sere serpe ölü çiçekler.

Teninin ateşine daldırıp kirpiklerimivirgs.gif resmini çizerdim kızıl dokunuşlarının. Sen mi yanardın bendevirgs.gif yoksa ben mi kül olurdum teninde bilmiyorum. Renkleri yoktu bedenlerinvirgs.gif duvardaki sevişmelerde.

Öğrendim kivirgs.gif renk körüymüş aşk!

ne hayalleri beyazvirgs.gif
düşleri pembe..
ne umutları mavivirgs.gif
huzuru yeşil!
arzuları da kırmızı değilmiş ki!
beyazda başlayıp siyahta bitermiş aşk...
belki de bu yüzdendirvirgs.gif
anılardaki fotoğrafların çabuk solması...

Babamın kucağında oturduğum zamanlar ne olduğunu bilmediğim her şeye – “baba mu ne? mu ne? mu? mu? ...” ve hangi rengi sorarlarsa sorsunlarvirgs.gif hepsine – “layvicert” derdim. layvicert saçlı kızvirgs.gif layvicert ayakkabıvirgs.gif layvicert elma şekeri... tadını aldıkça kızardı dilimvirgs.gif ayaklarım tozlandıvirgs.gif layvicert saçlarını boyadım bebeklerimin banyo dolabındaki çamaşır suyuyla ve... bakıyorum da bilmediğim ne kadar az şey kalmış yaşanmışlıklarda.

Renklervirgs.gif bana bakın! büyüyorum siz iç içe girdikçe... alacanızda yine de tutunuyorum hayata.

Sezen’in sarı odalarında hüzün şarkılarını yakıyorum mum diplerinde... seni düşünüyorumvirgs.gif yine özledim!... yinevirgs.gif yinevirgs.gif yine!

Sen ki sakıncalı sevdamvirgs.gif sen ki yasaklım. Büyümemin en ağır cezasısın belki devirgs.gif... razıyım. Sus!
Çocuk ol yanımdavirgs.gif çığlıklarım zaten senden devirgs.gif benden de büyük. Haykırmayacağım adını. Dokuz boğum yutkunarak koklamalıyım tenindeki yasak çiçekleri ve uyumalıyım.

...uyumalıyım davirgs.gif
Kaçıncı uykusuzluğumdayımvirgs.gif bilmiyorum!

Karanlıkvirgs.gif eflatun şalını çıkarmaya başladı el ele dolaştığımız sahilde. Ardın sıra kırılan ışıkları topladı ellerim gümüş tepsiye. Yaldız yaldız yalnızlıkvirgs.gif yıldız yıldızdı gece... ve bittim.

Siyahla beyazın farkı olmadığı saatlerdevirgs.gif kırmızı kostümünü çıkarıp aşkınvirgs.gif efkarımı tütsülemek için yaktım karanlığı. Eski bir tangonun ritmiylevirgs.gif dört duvarın dipsiz köşelerinde ağını örüyorum yalnızlığın... An ile anılar arasındavirgs.gif her defasındavirgs.gif bir öncekini unutup başka sözler yazıyorum bu müziklere.... aşk şarkılarımvirgs.gif şiirlerim ve suskun hayalin kaldı bende.

мüℓтєÂ¢ι кαмρıη∂αкι öℓüмℓє özgüяℓüк αяαѕı çιzgι∂є ѕıкışαη∂αη ƒαякıм уσк αѕℓıη∂α. çιzgιуι gєçєяѕє öℓüмvirgs.gif gєçєяѕєм ѕєηѕιzℓιк... кαℓıяѕα ιşкєη¢єvirgs.gif кαℓıяѕαм ∂α ѕєηѕιzℓιк. ιкιѕι ∂є öℓüм вє... уσкℓυğυη öℓüм.

...uzak ülkelerde olmak isterdim şimdivirgs.gif hiç bilmediğim insanlar arasındavirgs.gif avazım çıktığı kadar bağırmak seni sevdiğimi... kimsenin anlamadığı dilde. Sonra hırsız bir rüzgar yürütmeli sesimivirgs.gif sabaha karşı pencerenden içeri bırakmalı... unuttuğun ninnileri mırıldanmalıyım sana güneşin sızlayan ışığında. Bugün göğsümde uyanır mısın? saçlarımdan toplar mısın yıldızları ?

Ne çok şey sığdırdım ismine. Ne çok sevdavirgs.gif özlem ve onca kavga. Her şey sensin aslında. Ah bu şehirvirgs.gif bu sahil... her parmağının dokunuşu dipsiz kuyular açar da atar beni maviye. Saçlarımın dalgasında havalanır beyaz kelebekler. Tutvirgs.gif tut ki bahar sende kalsınvirgs.gif ben sende.

Sabaha çıkıyorum düşlerin yorgun renkleriyle. Yine yarım kalmış şiirler var yarınavirgs.gif yine sen dolu yaprakları dökecek zaman. Birikeceksin bende.

Karanlık gibi sarsam seni. Serilsemvirgs.gif sarılsamvirgs.gif sevişsem dizelerlevirgs.gif öyle bir şiir yazsam kivirgs.gif hani o herkesin yazıp da yetmediği seni seviyorum’lar var yavirgs.gif o bile şaşırsın. O kadar çok kullandık ki aslındavirgs.gif ondan mı yetmiyor sanki?

Kirpik altındaki kimsesiz sahillere bırakıyorum yaşlarımı. Esen onca mavisin bendevirgs.gif onca umut. Ah! bir de çıkmaza gitmese yollar. Hani akan suların toplansa coğrafyamın bakir kuyularında... konuşamıyorum!

Yorgunum!

Tüm sesleri kesildivirgs.gif sesini kulağımda hissettiğimde.
Bak! bir geldin arapsaçına döndü düşlerim. Ben alışkın değilim ki -seni seviyorum- diyen adamların gerçekliğine! Sen gerçeğimsin! belki de burada yanıltıyor beni aşk.

Hafıza kaydımda ne varsa sildimvirgs.gif kim varsa zaten kendini sildi gittiğinde. Şimdi kaydını tutuyorum öpüşlerinin ve fısıldadığın şiirlerin. Söndürdün şehrin tüm ışıklarınıvirgs.gif göz kapaklarımda! ...İşte şimdi yanımdasın. Bakvirgs.gif çekilirken gecevirgs.gif portakal çiçekleri koktu güneş. Duyuyor musun?

[SIZE=5]
[/SIZE]
яєηкℓєяιмvirgs.gif ∂üşℓєяιм уσяgυη
Beyazdan çaldım gecemi
ѕöуℓєѕєηєvirgs.gif ѕєηιη ιѕмιη ηє яєηктι؟..
тüм ışıкℓαяıηı ѕöη∂üя∂üм gözℓєяιм∂є şєняιη!

●●●кαяαηℓıктαуıм●●●
Ara
MeLeksi
Emeğine yüreğine sağlık
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  уıL∂ızLαя∂αη ѕєηιη ѕυяєт& My_LiFe 0 250 05-12-2009, Saat: 10:15 AM
Son Yorum: My_LiFe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 05:29 PM