:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dev Bir Çınar Gibi Devrildi İçimde Aşkın
Hasretiim
Dev bir çınar gibi devrildi içimde aşkın. Yavaş yavaş köklerini toprağımdan kopararak virgul.gif tarihe son selamını verdi. Bunca yıldır ne çok direnmişti oysa. Ama her şeyin sonu bir çatırdamayla başlıyor. Bu sevdanın da sonu geldi.

Çünkü sana günahımı çıkarttım yıllar ardından. Bir suyun molekülleri gibi ayrılmışken birbirimizden sana koca bir çölden seslendim o gün. Seni hala seviyorum dedim. Bunca yıldır hala seviyorum içim titreyerek…
Zaman bir eprimiş parşömen . Artık hışırtısını bile yitirmiş. Bitiyor çünkü artık ihanetler yükleniyor ruhuma. Bitiyor çünkü bugün bitmese her şeyi hissettiğinde bir çınarın devrilişinden fazlasını yaşayacak aşkımız.

Bu ihanet bedenlere yüklenen bir ihanet değil. Zaten yıllardır legal eşlerimizle aldatıyoruz birbirimizi sinsice. İçten içe teni törpüleyip duruyoruz. Oysa artık başka ruhları düşünmeye başladı ruhum. Başka rüzgarlarıvirgul.gif başka ormanları virgul.gifbaşka denizlerivirgul.gifbaşka mavilerivirgul.gif başka kelimeleri ve cümleleri fısıldayan ruhlara meğilleniyor sözlerim. Sonra o sözler acıtıyor içimi. Özlemimi o sana seslendiğim çölde nöbetçi bırakıyorum.

Ama bugün özlem artık bana koruyacağı bir şey kalmadığını söyledi. Boş ve büyük meydanlara kaçan ruhum vermiş ona bu emri. Bırak artık çölleri demiş.

İlk tanıştığımız gün anlamıştım seninle bazı yolları beraber geçeceğimizi. Seninle ilk seviştiğimiz gün saçlarımı usulca kenara çekip kulağıma fısıldadıkların ne kadar doğruymuş. “Kimilerinin bedeni kimilerinin ruhu demiştinvirgul.gif hiçbir yerde yaşayamaz. Sende bedeninle başladığın yolculuklarda ruhunla gezmeye başladığında beni bırakacaksın. Zamanını bende bilmiyorumvirgul.gif o zamanı sen bulacaksın”

Evet o zaman bu sabah uyandığımda gelmişti. Çok ağır geldi ruhum. Sanki bir mahzen çökmüştü üzerime. Kalktım duş aldım geçmedi. Sahile gittim denize yandım derdimi geçmedi. O anda anladım ki zamanı geldi.

Bunu yapan bensem de benim için de kolay değil elbette. Kalbimin en derinliklerine işlemiş bir çınar ağacını olduğu yerden sökmek ve ağır ağır devirmek kolay değil. Ama anlamanı istiyorum hatta anlayacağını biliyorum. Bu beraber yaşanmış bir evden ayrılırken anahtarı çöpe atıp gitmeye benzemiyor. Bunu yapabilmek içsel bir hesaplaşmavirgul.gif uzlaşma ve gönül rahatlığı istiyor.

Biten bir aşk dostça devam edemez bunu ikimizde biliyoruz. El sıkışarak ayrılmak diye bir şey yok aslında hayatta. Bu fünyesi çekilmiş bir yazıvirgul.gifher an ellerinde patlayabilir. Umarım birgün ne tenlerimiz nede ruhlarımız karşılaşmaz. Bu ikimizde çok yaralar. Hem de çok.

Şimdi devriliyor ulu çınar.
Dallarını ve yapraklarını gövdesinden ayırarak.
Köklerini topraktan kopararak.
Ağlayarak devriliyor virgul.gif
Ve ne tesadüf ki hava sağanak.
Hiç toz kalkmadan onurluca seriliyor.
Ütopya burada son buluyor.
Enkaz kendisini zamanla kaldıracak
Bunu çınarda biliyor.
Şimdilik içimdeki devasa bir boşlukta fırtınalar esiyor.
Sonra yavaş yavaş küçülecek
Bir tohum isteyecek belki birgün yeniden.
Ama şimdi dinlenme zamanı.
Şimdi dinleme zamanıvirgul.gif kopmuş köklerin sesini
Dinleme zamanı.
Ara
history
Bir suyun molekülleri gibi ayrılmışken birbirimizden sana koca bir çölden seslendim o gün. Seni hala seviyorum dedim.
Sende bedeninle başladığın yolculuklarda ruhunla gezmeye başladığında beni bırakacaksın. Zamanını bende bilmiyorumvirgul.gif o zamanı sen bulacaksın”
Güzeldi,teşekkürler..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kırık bir aşkın gece notları... levell 6 533 04-14-2022, Saat: 02:36 AM
Son Yorum: wildfang
  Aşkin 50 Işareti yaraliyureq 4 385 04-13-2022, Saat: 11:16 AM
  askın 50 işaretiii..... Gulguzeliii 3 351 04-12-2022, Saat: 11:13 PM
  ...askin Aci Hali... peri kızı 1 319 04-12-2022, Saat: 11:29 AM
  **Bir çocuk ağlar içimde susturamammmmm !!!** MasaL_perisi 4 402 04-12-2022, Saat: 03:18 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-13-2024, 12:41 AM