:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ilk aşklar 1995-2007
gamsev
İnsan beyni ilk aşkı asla unutmuyor. İlk aşka ait hatırlananlar insan beynine kazınıyor. Silip atılmıyor...
ilk aşk'tan sonra bir daha aşık olunması zordur..ondan sonra yaşanan ilişkilerinse adı konamaz, ilk aşk kadar açık bir tanım yapılamaz..ilk aşk bu yüzden güzeldir..iç çekerek hatırlanır..herhangi bir yerde tekrar karşılaşıldığında ise raslantı yalanları kaçınılmazdır..
İlk aşkı 13 yaşında yaşadım.Ve şimdi bu duygularımı yaşadığım kişi yıllar sonra eşim oldu ve o kadar mutluyumki bu duyguyu anlatıcak bir yazı beyan etmek istiyorum...

>>>İlkerin unutulmadığını hepimiz biliyoruz. En azından söylenti o yönde. Unutulup unutulmayacağı tartışma konusu olsa da ilklerin insan hayatında önemli bir yere sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.İlkokul günü, ilk öğretmen, okuma öğrendikten sonra okunan ilk metin, ilk maaş alınan gün... Ve en önemlisi ilk aşk... İlk kelimesini duyar duymaz insana ilk aşkı çağrıştırıyor otomatikman zaten.
Bilinçaltımıza o kadar yerleşmiş ki ilk aşkın unutulamayacı. Bir çok kişi unutamıyor. Ama bu bilimsel olarak da kanıtlanmış artık.Bilim adamlarına göre insanın ilk aşkına dair anılar, tüm uyuşturuculardan daha fazla bağımlılık yapıyor.
Hafızadan silinmemek üzere zihne kazınan ilk aşka dair anılar, yıllar sonra depreştiğinde, en sağlam evlilikler bile çatırdıyabiliyor. ABD'nin California Eyalet Üniversitesi psikologlarından Nancy Kalish'in 14 yıllık araştırmasına göre, ilk aşklar hiç kimse için "sıradan birer yaşantı" değil. Kalish, yıllar sonra okullarının mezunlar toplantılarında yeniden bir araya gelen ilk aşkların birçoğunun tekrar ilişki yaşadığını gözlemlediğini belirtti. 1600 çifti izleyen psikolog Kalish, mevcut evlilikleri pahasına ilk aşklarıyla yeniden bir araya gelen insanların, ergenlik dönemine mahsus bir hormon salgıladığını belirledi. Kalish, bu durumu "Uyuşturucu baağımlılığından beter" diye tanımlıyor.
İnsan hayatında ilklerin yerini hiçbir şey tutamıyor. Ne ikinci bir öğretmen doldurabilir eskisinin yerini, ne de daha yüksek bir maaş ilk alınan maaşın heyecanını unutturabilir. Bunun en geçerli örnekleri ise ilk aşk da yaşanıyor.
Hem kim unutabilir ki karnında uçan kelebekleri, kim ilk göz yaşlarını. Hiç kimsenin unuttuğunu, ya da ufak bir düşünmeyle hatırlamakta zorlanacağını sanmıyorum.

İlk kez hissettiği şeyler sonunda "aşık oldum" diyebilen bir insan dünyanın en şanslı insanıdır. Nefes aldığı sürece her şeyi unutabilir ama o aşkını asla. Belki başkasını daha çok sevebilir, başkası ile daha güzel günler geçirebilir. Ama ilk aşk asla hatırlamak istemiyeceği kadar kötü olmaz...ve ben cok mutluyum ilk aşkım la evlendım ve mutluyum 1995 yılından berı beraberız gulumsemelerımız ağlayıslarımız kısacası heryerede heryere beraber ulaştık onla ben ilklerı yaşadım yıl 2007 dunya evıne gırdık 3 yıldır evlıyız cok mutluyum ıyıkı ilk aşkımla evlendımmişim iyiki tanımısım şu var ilerde coocuklarımıza anlatacagımız cok guzel hıkayelerımız var öyle değilmi
Ara
riukeen
ilk ilk denmişte ben ilk tuvalete gittiğimde altımı annem temizledi bu durumda hocam her tuvalete gittiğimde bana birşeyler olması gerekiyor. ben pek katılmıyorum sayfanın tamamını dünden doldurmak gibi birşey mantıklı gelmiyor hadi doldurdun diyelim dün bütün sayfayı ama o sayfaya hergün bir satır eklenir. kıçında başında neyin ne olduğu çokta önemli değil önemli olan birşey varsa oda şu andır.
Ara
acemhe
Konu alıntıdır...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 05:16 PM