:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pazarlama
acemhe
Bir profesörNokta.gif yüksek lisans öğrencilerine pazarlama kavramlarını anlatıyordu:

1.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz ve yanına giderek
'Çok zenginim. Evlen benimle!' dediniz.
BuNokta.gif doğrudan pazarlamadır.

2.Bir grup arkadaşınızla katıldığınız partide büyüleyici bir kız gördünüz. Arkadaşlarınızdan biri kızın yanına gitti ve sizi işaret ederek kıza
'O Çok zengin. Evlen onunla!' dedi.
BuNokta.gif reklamdır.

3.Katıldığınız partide büyüleyici bir kız gördünüz ve yanına gidip telefon numarasını aldınız. Ertesi gün arayıp 'Çok zenginim. Evlen benimle!' dediniz.
BuNokta.gif tele pazarlamadır.

4.Katıldığınız partide büyüleyici bir kız gördünüz. Kalkıp kravatınızı düzelttinizNokta.gif ona doğru yürüyüp içkisini tazeledinizNokta.gif arabanın kapısını açtınızNokta.gif çantasını düşürünce eğilip aldınızNokta.gif küçük bir gezinti teklif ettiniz ve sonra 'Bu arada ben Çok zenginim. Benimle evlenir misin?' dediniz.
BuNokta.gif halkla ilişkilerdir.

5.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanınıza geldi ve 'Duyduğuma göre Çok zenginmişsiniz. Benimle evlenir misiniz?' dedi.
BuNokta.gif marka bilinirliğidir.

6.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp 'Ben Çok zenginim . Evlen benimle!' dediniz. Suratınıza okkalı bir tokat yapıştırdı.
BuNokta.gif müşteri geribildirimidir.

7.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp 'Ben Çok zenginim. Evlen benimle!' dediniz. O da sizi kocasıyla tanıştırdı.
BuNokta.gif arz-talep uyuşmazlığıdır.

8.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına
yaklaştınızNokta.gif ama siz bir şey söyleyemeden önce biri gelip ona 'Ben Çok zenginim. Benimle evlenir misin?' dedi ve kız onunla gitti.
BuNokta.gif sizin pazar payınıza göz koyan rekabettir.

9.Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp 'Ben Çok zenginimNokta.gif evlen benimle!' diyecekken karınız geldi.
BuNokta.gif yeni pazarlara girememektir.
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
PCKoPaT
Hay katıldığım partide gördüğüm büyüleyici kıza :yikildim:

Harika bi yazydı Big Grin Çok iyi örneklendirmş Big GrinDDD
Âh be.
Ara
acemhe
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hay katıldığım partide gördüğüm büyüleyici kıza :yikildim:

Harika bi yazydı Big Grin Çok iyi örneklendirmş Big GrinDDD

Big Grin Aynen
"Ben senin devamın olmak istiyorum"...
Ara
history
Kızlar büyüleyici....süper,
Erkekler zengin....eeee burası bizi aşar..komikti,teşekkürler.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pazarlama kavramları üzerine...çok güzel anlatılmış:) kı@ymı@k=) 2 474 04-30-2010, Saat: 11:54 PM
Son Yorum: SUSKUN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 11:58 PM