:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pazar notları: Çay bardağındaki hayat!* Haşmet Babaoğlu.
acemhe
Sabah evden çıktım. Merdivenlerden inip otoparkın bulunduğu yere yürüdüm. Aman Allahım! Bu nasıl bir renk cümbüşüydü! Her yer hazan yapraklarıyla doluydu. Yeşili sarıyaNokta.gif sarısı kızıla çalmış yapraklar rüzgârla bir o yana bir bu yana savruluyordu. Bu küçücük yaprakların betondanNokta.gif arabalardan ve çöp konteynırlarından oluşan bir alanı Yahya Kemal'in "hazan bahçeleri"nden birine dönüştürmesi mucize gibiydi. Durup eğildim. Yapraklardan birini aldım. ÇıtNokta.gif diye kırılıverdi elimde. KurumuşNokta.gif çoktan içindeki can suyunu kaybetmişti. RengiNokta.gif ateşte unutulmuş limon kabuğunu andırıyordu. Ve çok güzeldi. Güzelliği ölümünden kaynaklanıyordu.

Batı düşüncesi ve yaşam tarzı bütün halkların zihnine egemen olmaya başladığından beri bize bir noktayı ısrarla unutturmaya çalışıyor. Ama doğa her sonbahar bunu hatırlatmaya çalışıyor. Ne mi o? BitişinNokta.gif ayrılışınNokta.gif ölümün de kendine göre bir güzelliği var.
Bir çay bardağını tutmak... bazen "tutunmak" gibi. Hayata tutunmak gibi!
Pespaye alaycılığı mizah olarak kabul etmemi istiyorlar. Kendimi kastığımı sanıyorlar. Mizah duygumun zayıflığından söz ediyorlar. Oysa kimin hakkında olursa olsunNokta.gif o tür alaycılıkla karşılaştığımda orada mizahı değilNokta.gif başka bir şeyi görüyorum. Hani Albert Camus der ya... "AlaycılıkNokta.gif başkasında da olabileceğini akıl edemediğimiz içimizdeki derin bir acıdan kaynaklanır."
AşkNokta.gif cinsellikle iç içedir. Ama aşk ne zaman gün ışığına çıkmakNokta.gif çevre tarafından onaylanmak istese cinsellik direnir. Araları o zaman bozulur işte! Çünkü cinsellik karanlıktan beslenir.
Hakaret veya küfürü kötü söz sayıyoruz! Öyle öğrenmişiz. Oysa alttan alta bunların olsa olsa çirkin söz olduklarını biliriz. Çünkü gerçekten kötü söz sinsidirNokta.gif hatta bazen güler yüzlüdür. Ya itiraf süsü verilmiş iftira ya da anlayış havasındaki alçaltış olarak ortaya çıkar.
Çok şık bir kahvaltı sofrasında iri yeşil zeytinler... Onların topraksı güzellikleri insan eliyle oluşturulan bütün "şıklık"ları anlamsızlaştırıyor. Her zeytin tanesini tek tek öpmek istiyorum.
En güçlü uyarıcı: Endişe! En güçlü uyuşturucu: Kayıtsızlık.

24 Ekim2010
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Tas Corba Gibidir Hayat Bazen... * Candan Ünal acemhe 3 475 01-06-2014, Saat: 03:33 PM
Son Yorum: history
  Pazar notları: Babalar ve çocukları! * Haşmet Babaoğlu acemhe 0 432 06-19-2011, Saat: 11:44 PM
Son Yorum: acemhe
  Kadın söz, erkek gramer!*Haşmet Babaoğlu acemhe 2 706 12-17-2010, Saat: 02:17 PM
  Haşmet Babaoğlu* Ne gördün çocuk ? acemhe 2 794 12-01-2010, Saat: 12:15 AM
  Hayat... Bir otelde konaklamak!*Haşmet Babaoğlu acemhe 1 560 11-19-2010, Saat: 01:21 AM
Son Yorum: Masal_yuzLu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 12:12 PM