:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşkın adı ümittir artık ümidin adı aşk...
Hasretiim
Aşk nasıl akar bir yürekten diğer bir yüreğe? “İlk bakışta aşık oldum” der kimisi... Hiç yaşamadım bilemem. Doğrusu inanmam da... Kim böyle söylese ya da nerede okusam bu cümleyivirgs.gif olsa olsa etkilenmektir bunun adıvirgs.gif aşk değil diye düşünürüm. Böyle bir cümleden sonra şartlanılmış bir aşk yaşanır ve biter. Anıldığında geçici bir hevesmiş aslında diye düşünülür belki de... Neyse asıl konumuz bu değil. Düşsel bir aşkın hikayesi anlatacağım ben sizevirgs.gif ya da isterseniz yaşanmış bir aşk deyin siz bu aşka... Bu hikayedevirgs.gif ilk bakışta aşk yokvirgs.gif arkadaşlıktan aşka dönüşen bir hikaye de değil bu! Bir yasak aşk öyküsü hiç değil! İçinde biraz hüzünvirgs.gif biraz mutluluk gözyaşıvirgs.gif birkaç şiir ve şarkıvirgs.gif yaralı iki yürekvirgs.gif kaygılar ve tabii ki uykusuz saatler var. Bu hikayenin içinde en çok ümit var. Merkezde ise aşk...

Birbirine uzak iki şehir... Biri taş binalarla çevrilmişvirgs.gif sokaklarında asık yüzlü insanların dolaştığıvirgs.gif kuru ayazların kol gezdiği bir şehir... Diğeri deniz kokusu iliklerine kadar sinen... Bu birbirinden çok farklı iki ayrı şehirdevirgs.gif birbirine çok benzeyen iki insan... Birbirlerinden habersizkenvirgs.gif aynı gecede aynı yıldızlara bakıp aynı dileği tutuyorlar belki bir gün... Sonrasına siz masal deyinvirgs.gif ben hikaye... ya da bir düş... Dedim ya hikayede en çok ümit var diye; bir ümitle başlıyor işte her şey...

Aşka en çok bahar yakışır değil mi? Oysa bir kış mevsiminde başlıyor bu düşsel aşk. Dışarıda kışvirgs.gif yüreklerde bahar... Kırlar yerinevirgs.gif yüreklerde açıyor papatyalar... Dışarısı soğukmuşvirgs.gif buz gibiymişvirgs.gif ne gam? Yüreklerde güneş...

Kadın taş binalıvirgs.gif kuru ayazlı şehirde yaşıyor. Sahteliklerdenvirgs.gif yalanlardan bıkmışlığıyla bir uçurumun kenarındaykenvirgs.gif bir ümit tutuyor elinden... Yani deniz kokan kentten gelen adam! Onun ne işi vardı o uçurumun başında diye soracaksınız şimdi? O da aynı sebeple oradaydı. Belki adam çevresindeki tüm sahteliklerin ve yalan sevdaların içinde adamlığından utanmıştı da virgs.gif onu uçurumdan atıp rahatlamak istiyordu. Yüreğini de fırlatıp atacaktı; böylece kimse acıtamayacaktı onu bir daha... Ama karşılaşmayı hiç beklemediği o yer de kadınla karşılaşmıştı işte... Adam ve kadın elele verip vazgeçtiler yüreklerini atmaktan... Ne de olsa bir ümit vardı içlerinde hala... Aslında onların yürekleri elele tutuştu... O ikisi birbirlerinin gözüne kaşına değilvirgs.gif boyuna posuna değilvirgs.gif yüreklerine aşık oldular... Ve ilk sözleri “Yüreğine aşığım” oldu aşka ilk adımı atarken. En çok kelimeler yardım etti onlaravirgs.gif birbirlerinin yüreğine dokunmaları için.
Bir gece vaktinde kadın adamı düşünürken güncesine şöyle yazdı:

“ Aşk nasıl akar bir yürekten diğer bir yüreğe? Belki bir şarkıylavirgs.gif belki bir şiirle gelir. Belki de bir yıldız olarak düşer avucunuzavirgs.gif dilek tuttuğunuz bir gecede... Uzak bir kentte bir yürek şiirler yazar adınıza... Her dizede onu bulursunuzvirgs.gif her dizede kendinizi... 160 karaktere sığdırmaya çalışırsınız içinizden taşan her duyguyu... Sığdıramazsınız... Sonra beceremeseniz de şiir yazmayı onun kadar güzelvirgs.gif bir şiir dökülür kaleminizden...

Sesini hiç duymadığımvirgs.gif
Hiç dokunmadığım ellerinevirgs.gif
Bir şaire vurgunum şimdi.
Ben hiç oldumvirgs.gif o herşey!
Yaşadığı kenttevirgs.gif
Bir gece olsun uyumadımvirgs.gif
Gezmedim sokaklarındavirgs.gif
Duymadım o kentin gürültüsünü
Ve koklamadım denizinin kokusunu...
Ben onun avucundaki yıldız oldumvirgs.gif
O benim içimde ümit..
İşte bu yüzden;
Aşkın adı ümittir artıkvirgs.gif ümidin adı aşk! ”

Adamsa bir hikaye yazdı ve anlattı bir aşkın başlangıcını... Sordu: “ Bir ümit üzerine aşk yazılabilir mi? ” diye. Kimi onaylayarak ümit üzerine aşk yazılır dedivirgs.gif kimi vazgeç dedi aşkın aleviyle kırmızıya dönmekten... Bir başkası bu hikayenin sonu sadece hüsran diyerek ümitleri kırdı ve bir dost destek verdivirgs.gif kadın ve adamın mutluluğuna katılarak... Sonu ne olur? Ne kadın biliyorvirgs.gif ne adamvirgs.gif ne de diğerleri... Tek bilen var sonunun ne olacağınıvirgs.gif gözle görülmeyen varlığı en derinde hissedilen tek bilen...

Şimdi iki ayrı kenttevirgs.gif birbirlerinin yaralarını kelimelerle sarmaya çalışanvirgs.gif iki yaralı yürek avuç içlerinde bir yıldız tutarakvirgs.gif birbirlerini düşünüyorlar. Ağlamanın ne kadar güzel olduğunu keşfediyorlar yeniden... Büyük bir mutlulukla yaşarken aşkıvirgs.gif hatta mutluluğu içlerine daha fazla çakmak için uykularını feda ederken hep ‘bir ümit’ içlerinde... Ve bir taraftan kaygılanıyorlarvirgs.gif korkuyorlar gün gelir bu büyü bozulur diye...Kelimelerevirgs.gif şiirlerevirgs.gif şarkılara sığınıyorlar birbirlerini daha çok hissetmek için... Sonuç olarak düşsel bir aşka ‘merhaba’ diyen iki ayrı yürekvirgs.gif tek yürek olup açtılar kapılarını mutluluğa... Ve göze aldılar ne zaman geleceği meçhul olan hüznü... yani bir ümidin üstüne aşk yazıldıvirgs.gif ve daha bitmedi hikaye... İçinizden geliyorsa devam edin hadi yazmaya ve bir isim daha verin aşka...

[SIZE=4]Aşkın adı ümittir artıkvirgs.gif ümidin adı aşk...
[/SIZE]
Ara
history
Alıntı:Aslında onların yürekleri elele tutuştu... O ikisi birbirlerinin gözüne kaşına değilvirgs.gif boyuna posuna değilvirgs.gif yüreklerine aşık oldular... Ve ilk sözleri “Yüreğine aşığım” oldu aşka ilk adımı atarken.
Birbirine uzak iki şehir...

Çok güzeldi teşekkürler...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sessiz çiğliklarim....sesinizi Duyurun Artik CeYDa HaNDe KeSiM 4 394 04-14-2022, Saat: 11:01 PM
Son Yorum: wildfang
  Artik aldanmak istemiyorum... CeYceYY 3 527 04-14-2022, Saat: 12:28 PM
  Elveda Artık Bende Yokum [!] DarkLady 5 594 04-14-2022, Saat: 03:02 AM
  kırık bir aşkın gece notları... levell 6 533 04-14-2022, Saat: 02:36 AM
  O Küçük Kız Çocugu Değilsin Artık ...! ROSE 15 774 04-13-2022, Saat: 07:13 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 11:00 AM