:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşk Neyin Kısaltması
acemhe
Allah'ın Şaşkınları Kulübü
Aşık olduğum zaman kendimi düpedüz 'şaşkın'Nokta.gif 'sarsak' ve 'aptal' hissediyorum. Bunu bir başkasından duysam canımın çok sıkılacağı açık; amaNokta.gif söz konusu aşk olunca şaşkın olmak üzmüyor beni. Kalbimde denetleyemediğim bir çarpıntı başlıyorNokta.gif elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum. Sözcüklerle aram genelde iyi olmasına rağmen ağzımdan çıkacak her söz yersiz geliyor bana. Dünyaya bakışımın yavaş yavaş değiştiğini hissediyorum. Aklım gazete okurken bile tuhaf çalışmaya başlıyor. Siyasa haberleriyle magazin sayfalarınaNokta.gif felsefe yazılarıyla 'Güzin Abla' köşesine aynı dikkat ve ilgiyle yaklaşırken yakalıyorum kendimi. Bu da içimdeki şaşkınlığı biraz daha besliyor ve kahkaha atmak geliyor içimden. Dünyanın bütün karanlığını örtmek isteyen dev bir kahkaha. Aşkın getirdiği şaşkınlığın kahkahası. Bir patladı mı kulübümüzün duvarlarında sonsuza kadar yankılanmaya aday.
Arabesk Şairler Krallığı
Aşkın içimdeki şairi uyandırdığı da bir gerçek. Ama bir uyandı mı öyle çok saçmalıyor ki o şairNokta.gif yeniden uyutana kadar akla karayı seçiyorum. Durduk yerde kafiyeli sözler söyletiyor insanaNokta.gif hece ölçüsüyle şiirler yazdırıyor. Sonra yavaş yavaş hayata şiirin tül örtüsünün ardından baktığımı fark ediyorumBaşka zaman olsa içime baygınlık verecek çiçekli böcekli şiirlerNokta.gif en acılı şarkılara karışarak günlerimi işgal ediyor. Okuduğum şiir ne kadar bayağıysaNokta.gif içimde uyandırdığı sapıkça zevk de o kadar büyük oluyor. Hatta kendim de yazmaya başlıyorum o şiirlerden. Parmaklarımla hece sayıyorNokta.gif kalemimin arkasını dişleyerek ciddi ciddi kafiye düşünüyorum. Artık sevgilinin adına yazılmış akrostişler mi istersinizNokta.gif sakız manisi tadında şiir kırıntıları mı... Rezilliğin bini bir para!
Alaturka Şarkılar Korosu
Ben İstanbul dışında hiç aşık olmadım. Herhalde bu yüzdenNokta.gif ömrü kaç yıl olursa olsun 'sahih' aşklarNokta.gif ancak İstanbul'da başlarmış gibi geliyor bana. Arka planda mutlaka boğaz görünecek. Aşıboyalı bir ev geçmiş günlerin dalgınlığıyla tatlı tatlı gülümseyecek. Tek başımızayken bize yüz vermeyen vapurlarNokta.gif önümüzden düdüklerini çalıp selamlayarak geçecek. Tahtakale'de pazarlık yapan delikanlılarNokta.gif Laleli'de cep telefonuyla konuşan Rus kızlarNokta.gif Yeniköy'deki köhne bir konağın penceresindeNokta.gif belki de hiç gelmeyecek evladını bekleyen o yaşlı ve unutulmuş teyze tanıklık edecek aşkımıza. Sevgilimiz her göründüğündeNokta.gif uzaklardan bir fasıl duyulacak. Sonra yavaş yavaş yaklaşacak o fasıl. Utla kanun birbirine karışırNokta.gif varlığımızı ipince bir sultaniyegâh doldururkenNokta.gif konağın ahşabından gönlümüze doğru bir sarmaşık uzanacak. 'Sarmaşık' ile 'aşk'ın aynı kökten geldiğini bize hatırlatmak ister gibi.
Aşkı Şehvetle Karıştıranlar
Bu konuda masum olduğumu söyleyemem. Aşkın kendisi şehvetle karışmaya o kadar teşne kiNokta.gif benim özel bir şey yapmama gerek kalmıyor. Sevgililerin uzaktan bakıştığıNokta.gif birbirlerine dokunmaya utandıkları 'temiz' bir aşk var mıydı gerçektenNokta.gif ondan bile emin değilim. Hem aşkın 'kirli' olanı bence daha makbul.Ayakkabılarını çıkarıp toprakta koşmuş bir genç kızın ayaklarının altı gibi pis ve sınırsız olmalı. Temizliği deterjan reklamlarıyla beyaz dizilere bırakmışNokta.gif hayatın çamuruyla yoğrulmaya hazır... Aşkın nerede bittiğiniNokta.gif şehvetin nerede başladığını asla bilememeli insan. En ummadığı anda şehvete dönüşmeli duyguları ve tenlerle kokuların birbirine karıştığı o inanılmaz burgaçta ruhu yitip gitmeli. Yitip gitmenin tadını çıkarmalı insan.
Akşamı Şarapla Karşılamak
Şarabın kırmızı olması. Radyodan odaya akan cızırtılı bir keman. Önce yanaklarımızıNokta.gif sonra da akşamı pembeleştiren bahar sarhoşluğunun iki insanı birbirine iten suçlu meltemi. O meltemi bahane edip sevgilinin tenine biraz daha yaklaşmak. Onun bizi mahsusçuktan iter gibi yapması. Bizim küsmüş gibi yapmamız. Bütün bu yapmacık davranışlarınNokta.gif çocuksu oyunların altında yatıp geceye asıl gerçekliğini katan vanilyaNokta.gif çilekNokta.gif hindistancevizi kokuları. Burundeliklerimizin egemenliğine giren ruhumuzunNokta.gif tek bir nefes daha çekebilmek için her şeyi göze almış olması. Akşamın ve şarabın sevgilimizin teniyle karışarak adım adım bir bağımlılığa dönüşmesi. Akşamın geceyeNokta.gif şarabın sarhoşluğaNokta.gif aşkın iki bedeni sabaha kadar savuracak bir fırtınaya dönüşmesi. Şarapla karşıladığımız akşamınNokta.gif veda ederken ruhumuzdan bir anı koparması. Kimi zaman bir dokunuş; sonsuza doğru kıvrılan bir saç telinin bölük pörçük görüntüsü ya da...
TUNA KİREMİTÇİ
Ara
history
Aşk,acının ve gözyaşının kısaltmasıdır...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aydınlık neyin oluyor senin? x) _NaSuaDa_ 0 380 03-05-2010, Saat: 06:50 PM
Son Yorum: _NaSuaDa_

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 01:34 PM