:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fırat Üniversitesi’nde YÖK protestosu
Hasretiim
ELAZIÄž Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerivirgs.gif YÖK’ünvirgs.gif ‘Tezsiz yüksek lisans’ eğitimini kaldırılması yönündeki kararını protesto etti. İlahiyat Fakültesi’nden bekledikleri desteği göremeyen öğrenciler burada da protestolarını sürdürerekvirgs.gif ‘İlahiyat dışarı’ sloganları attı.

Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde öğrenim gören 1500 öğrencivirgs.gif YÖK’ünvirgs.gif eğitim fakültesi dışında bir fakülteyi bitirenlerin öğretmen olabilmeleri için aldıkları ‘tezsiz yüksek lisans’ eğitimini kaldırması yönündeki kararını protesto etti. Fakülte önünde toplanan öğrencilervirgs.gif ‘Formasyon bizi teğet geçti’virgs.gif ‘YÖK dershane mi kurdu’virgs.gif ‘YÖK ananı da al git’ yazılı dövizler açtı. Davul zurna eşliğinde halaylar çekipvirgs.gif sloganlar atan öğrencilervirgs.gif ıslık çalarak YÖK’ü protesto etti.

Öğrenciler adına konuşan Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi Taner Takısvirgs.gif YÖK'ün kararını durdurmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Sertifika almak için öğrenim sürelerini uzatan öğrencilerin mağduriyetlerinin gözler önünde olduğunu söyleyen Takısvirgs.gif “Pedagojik formasyon eğitimi ücretlerinin maksimum düzeyde belirlenmesi eğitim kurumlarının ticari bir mekanizmaya dönüştürüldüğünün göstergesidir. Kapitalist bir zihniyetin eğitim sistemine uygulanması bizleri derinden üzmektedir. Biz dördüncü sınıf öğrencileri olarak böyle bir mantığın taraftarı değiliz. Hakkımız olan pedagojik formasyon eğitim derslerini almak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve bu konunun takipçisi olacağız. Kesinlikle geri adım atmayacağız” dedi.

Takısvirgs.gif eylemlerinin bir ay boyunca devam edeceğinivirgs.gif her gün 09.00-11.30 saatleri arasında fakülte önünde eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NE TEPKİ

Açıklamanın ardındanvirgs.gif fakülte içinde yürüyüşe geçen öğrencilervirgs.gif İlahiyat Fakültesi’nin yanındaki cami önüne giderekvirgs.gif dua ettiler. İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden de destek isteyen eylemcilervirgs.gif istedikleri ilgiyi göremeyincevirgs.gif ‘İlahiyat dışarı’virgs.gif ‘Öğrenci uyuma hakkına sahip çık’ diye sloganlar atarakvirgs.gif protestolarını sürdürdü.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  'Organları boşaltılıp, Fırat Nehrine attılar' Hasretiim 0 337 10-02-2010, Saat: 10:33 PM
Son Yorum: Hasretiim
  MSN'de PKK protestosu. . . DarkLady 9 739 08-02-2007, Saat: 12:17 AM
Son Yorum: moby

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 01:50 AM