:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Annemi öldürdüm
MaSaL
ANNEMİ ÖLDÜRDÜM

annemi-oldurdum.jpg Orjinal Adı: J’Ai Tue Ma Mere - I Killed My Mother

Yönetmen: Xavier Dolan
Oyuncular: Xavier Dolan, Anne Dorval, François Arnaud, Susanne Clement,

Senaryo: Xavier Dolan
Müzik: Nicholas Savard-L’Herbier
Görüntü Yönetmeni: Stephanie Weber-Biron
Kurgu: Helene Girard
Tür: Dram - Komedi
Süre: 100 dk.
Yapım: 2010, Kanada
Dağıtım: Adrenal Film

Gösterim tarihi: 24 Eylül 2010

Editörün Notu: Gay lise öğrencisi ve onun en yakınındaki, aynı zamanda da en uzağındaki insan ise annesi.

Konu: Yapmadığı ev ödevi yüzünden gereksiz büyüklükte bir yalan söyleyen Hubert, olayı duyup çılgına dönen annesi Chantale tarafından sınıf arkadaşlarının önünde azarlanır… Arkadaşı Antonin ile paylaşacağı bir evde daha özgür yaşamayı hayal eden Hubert, gördüğü kiralık daire üzerine konuyu annesine açar ve destek görür, ancak ertesi gün Chantale, yaşının küçük olduğunu ileri sürerek oğlunun taşınmasına izin vermez… O arada Antonin’in annesi Helene ile yaşadığı sevgi dolu ilişki Hubert’i geçmişe götürür, eski güzel günleri hatırlar ve annesini yeniden kazanabilmek için yemekten çamaşıra bütün ev işleriyle ilgilenir. İşten dönen Chantale, oğlunun yaptıklarına hayran kalır fakat bu durum fazla uzun sürmez; kadın, Helene ile karşılaşıp Hubert ile Antonin arasındaki ilişkiyi öğrenir ve şok geçirir… Vurdumduymaz babasının başbaşa görüşme talebini kabul eden Hubert, adamın evine gittiğinde tuzağa düşürülmüş hisseder; çünkü Chantale de oradadır ve ortak amaçları çocuğun yatılı okula yollanmasıdır.

[video=dailymotion;x9o8xk]http://www.dailymotion.com/video/x9o8xk_jyai-tue-ma-mere-bande-annonce-fr_shortfilms?start=0#from=embed[/video]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-20-2024, 04:29 PM