:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kör Olsun Asiga Meydan Okuyan Daglar ...
Hasretiim
[SIZE=4]Gözlerin için yazılmış bir masaldır ömrüm. Kaldır gözlerindeki demir perdeyi açılsın susamvirgs.gif açılsın haramilerden arta kalan taneler gibi göz bebeklerinvirgs.gif üç intihar sözüvirgs.gif üç kadın sevdimvirgs.gif üç kez ağrıdı gözümvirgs.gif yağma biraz benim de hakkımvirgs.gif üç gün üç gecevirgs.gif kırk gün kırk gece şölenler toylar gördümvirgs.gif görmedim gözlerinden daha zengin bir sofra.

Azığım yok "aşka adanmış sözler"den başka. Açılsın hayatın sırlı kitabı; duvardakilervirgs.gif sandıktakilervirgs.gif En'** cüzlerivirgs.gif karabaşlarvirgs.gif nedense Yuhanna tercihim dört İncil'den ziyanı yok o da açılsınvirgs.gif aşktan ve gözlerinden başkası değil okuduğum tüm satırlarda. Brecht meselavirgs.gif Bertolt Brecht okudum yenivirgs.gif tüm kitaptan bir tek satır aklımda; " Bana bir iyilik yap ve çok sevme beni."

Kendi peygamberini rahminde gizleyen çölvirgs.gif Yusuf'a gebe Hacer Yusuf kendi yüreği zindanından söylesin ne söyleyecekse. Züleyha'nın hikayesi ve yırtılan gömleğinvirgs.gif gözlerin hikayesi miladı değilse nedir ve sonu aşkla bitmektedir. Gözle başlar ve aşkla biter tüm hikayeler. Yakub'un gözlerini açanvirgs.gif göz değmiş gömlekten başkası değil de nedir? Şeyh Sanan sonravirgs.gif bir çeşmi siyahvirgs.gif dilberi Rum'dur gözlerinden şeyhin yüreğine düşen ateşin harı.

İşte böyle Sevgili! Kaldır gözlerinden demir perdeyi; ansızınvirgs.gif usulcavirgs.gif hoyratça gürültüyle ya da nasıl istersen gündüz gece farketmezvirgs.gif öyle gir masalıma. Gözlerinde girsinler.

Ne çok yasinvirgs.gif ne çok inşirahvirgs.gif ne çok çarmıhta İsavirgs.gif ne çok üstü çizik kahkaha birikmiş kumbaramda. Kulağımda hiç modası geçmeyen Taleal Bedru annemden dinlediğimvirgs.gif babam altı delik çarıkların hikayesini anlatmaktan usanmadı hiçbir zaman.

Yüzgörümlüğü selamıvirgs.gif gözlerin alır ancak müntehir bir şairin dudaklarından. Düşleri erken çalınan çocukların masalında bir varsın bir yoksun evvel zaman içindevirgs.gif sol memenin altındaki cevahirvirgs.gif dövüldükçe uslanmayan bir çocuk gözlerin için. Kalbim kendi masalında kendi kahraman bir gladyatördür.

Anla sevgili! Kahraman bir aşkı olmalı insanınvirgs.gif kahraman bir hüznü ve ağlayan bir gözü olmalı. En çok ağlamayı becerebilen bir göz gözdür ve taşan bir pınardan içilen su ab-ı hayat suyudur. Kaldır gözlerindeki demir perdeyi ve gözlerinde demir taraklarla taranmış gövdelerivirgs.gif aşk ehli raks etsinvirgs.gif cezbeye dursun kalpleri.

Kör olsun aşığa meydan okuyan dağlarvirgs.gif
[/SIZE]

[SIZE=5]aşka geçit vermeyen demir kör olsun.[/SIZE]
Ara
acemhe
Amin bitanem Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bir a$k oLSun!!! €BeRimSin 6 364 04-13-2022, Saat: 03:04 PM
Son Yorum: wildfang
  **Ask Zamana Meydan Okur** MasaL_perisi 12 791 04-12-2022, Saat: 05:04 AM
  Lanet Olsun! ÇiLeK 18 996 04-11-2022, Saat: 11:02 AM
  YoLun AÇık OLSun..! €BeRimSin 1 334 04-10-2022, Saat: 04:42 AM
  D€Lirm€min biL€ S€nLi bir Sebebi OLsun İsTiyoRum.. €BeRimSin 7 434 04-09-2022, Saat: 11:00 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 01:10 AM