:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
× `ĐikiŜ тuтмαz ЧαяαŁαЯıм´ ×..
MaSaL
İşte yine o dört köşe

Geceleri uykusuz kaldığım

Gündüzleri uyurken bile

Göz bebeklerimde hayallerinle yaşadığım

işte o dört köşe

Acı çektim o dört köşede

Saatlerce ağladım belki her birinde

İsyanlarım sadece sevenlere

Sevipte acı çektirenlere

Şimdi o dört köşede seni

Sensiz geçmeyen günlerimi bıraktım

Ve zoru başardım

Şimdi seni aklımdan çıkartıp

İmkansızı başarmak istiyorum...
.
MaSaL
Karanlıkvirgs.gifkoyu karanlık..

Bir el uzansa o karanlıktan bana

Ya da derinlerden gelen bir çığlığı kucaklasam..

Koşsam...

Karanlığa karşı durmadan koşsam..

Sonra dursam..

Etrafımdaki buluta benzer şeylerivirgs.gif

Şevkatle okşasam..

Buluta benzer şeyler ağlamaya başlasa..

Sonra arkama bile bakmadanvirgs.gif

Koşmaya devam etsem

Koşsam

Koşsam..

Ardından tarifi imkansız bir güç

Beni durdursa..

Mesela bir uçurum olsavirgs.gif

Ben tam eşiğinde..

Bir rüzgar esse arkamdan hafifçe

Ben düşsem o uçuruma

Uçurum ağlasa..

Sonra bir kucağın sıcaklığını hissetsem bedenimde

Cansızlığa beş kala..

O kucak SEN olsan..

Ardından kucak ısıtsa buz tutmuş bedenimi

Erisem yavaş yavaş..

Bir ufak su birikintisi olsam

Su ağlasa..

Bir iki dakika sonra karanlık yokolsavirgs.gif

Güneş görünmeye başlasa..

Yerdeki su birikintisi buhar olup göklere karışsa..

Sende ağlar mıydın acaba ?
MaSaL
[SIZE=2]Gözlerime is düşüyor harfler fonunda.Eski bir diyarim kaybedilen zamanlarina
ağit yakıyor kum saatim..
Ağzım uzunluğu bitmeyen bir tümcenin uçlarını dantelalıyor en suskun sesiyle. Günü olmaz gecelerin alınyazısına dökülüyor mürekkebim. İçimin adımları çarpık kalıyor hayata. Ne büyük susmalar yerleşiyor adımın karşısına. Bir cesaretin ellerime düşmüş son parçasını unu fak ediyor avuçlarım. Parçalanmış cesaretlerden dökülen ürkekliğimi sızdırıyorum kendime. Kendimvirgul2.gif kentim kadar olmayı beceremiyorum.

Dünlerden yarınlara salıncaklar sallandırılıyor anılardan oluşma. Ellerim kara kalemlerin karalığına bulaştırıyor mahiyetini.

Avuçlarıma darmadağın da olsa bırakılacak bir beyaz yok artık. Ulanmamış bir ömür var heybemde.

Saklambaç oyunlarında bulamıyorum saklandığı yerden varlığımı. Susmaların faydasızlığında ağıtların fuzuliliği çalıyor kapımı. Adıvirgul2.gif yalnızlık olan boylamlardan geçiyorum usanmadan. Hırçın denizlerde büyütüp yuvasına sakladığım gözyaşlarım enlemime düşüyor aniden.

Keskin harfler bekliyor dilimin kıyısında. Suskunluğumdan bir demet sessizlik devşiriyorum hazan bahçelerinden.

Git git bitmiyor uzak dediğim limanlar. Kalmakla da duruşlarım tükenmiyor. Ardına dönüşsüz bir gidişin imzasını bekliyor son kara damlam. Kelimesizliğimse kaldığımdan yana duruyor asice. Yazdıkça gidiyorum… Sustukça kalıyorum…

Yanıma vuran kasırgalardan bir soluk giyiyorum kendime. Üşümemem için daha çok nefes sunmalıyım…

Harabe şehirlerin yakasını düğümlüyorum tozlu satırlarla. Ben kadar yakın bir cümle oluyorum kentime. Loş ışıkların şehir aldatmacası yalanlarını gömüyorum. Hüzün ırmağında yıkıyorum ‘sus’larımı. Dikenli yollar düşlerimi kanatıyor. Ve nasırlanıyor bildiğim tüm düşler…

Arayışların içinde bulamıyorum kayıpsız dünyamı. “Aramak için kaybolmalı” diyor bir ses. Bildik / bilmedik tüm tanımlarımı yeniden arayışa koyulmam için kaybediyorum en bildiğimi. Bunca yazmışlığımla kendimden gidiyorum şimdi. Ve yine sorular bölüyor kelimelerimin nefeslerini;

Giden midir acı yolunun vazgeçilmez seyyahı? Peki ya kalmak acının hangi anlamı?

Cevaplarım duyulmuyor… Uykularıma geceler yapışıyorvirgul2.gif göz kapaklarım örtüsüne bürünsün diye. Oysa göz yummaktan korkmuşluğum iki acı yerleştiriyor kıyıma.

Sonbaharın derinliğinden eteğini toplayan ağaçların çehresine bahar vuruyor doludizgin. Ve bir an daha düşüyor saatin çizgisinden. Ölümleri bağıran gece dirilişlere davetiye çıkarıyor. Beynimin duvarlarına bir düzine harf asıyor lisanım. Yarım yüzleri tamamlamak için savaşıyor çizgilerim.
Gözlerim susmadan söylenirkenvirgul2.gif ağıtlarımı iç ceplerime sıkıştırıyor elim. Ve son mürekkebimi damıtıyor kalemim;

Yazıyorumvirgul2.gif susuyorum; ama sadece kalıyorum…
[/SIZE]
MaSaL
[SIZE=4]ßir hırcınLık wardı ßeni soqutan herseydn.. İçimde ÖFke! qözLermde NefreT..; Yaşama İnsanLara DuyquLAra.. LanetLer Savurdunm Her tekrar nefes Aldıımda.. Aklım ßeynim Deildi Artıq ßeni yöneten.. Onlar ßasit ßir köLeydi ßenliqime.. Durmuyorlardı Hiç yaqan YaqmurLa Karısıp qözLermden SüzüLenLEr.. Terkedip qiderdi Ruhum ßazen ßedenimi.. HayaLLerLe yasardıkYa.. hani umutLara ßaqLanırdık!.. qeLmeyeceqini ßildiim KapıLara ßkardım araLıksız.. Sen olmadıqını.. olmayacaqını ßildiim Halde irkilirdim her Çalan teLefona.. YoLLarn uzunLuqu DEildi Aramızdaki uzakLık.. o Kadar yakınDıkKi aslında!.. .tÜkenmişti aramısda SözcükLerßitmiyordu ßaşlayan cümLELer.. Yarım KalmısTı bizim Öykümüz.. ßelki YanLıs ßir öykünün Kahramanı olMustuk.. Susmak Care qeliyordu zAmana...Korkuyorduk; DuyquLArm içimde ESir.. Kanıma Karıstı Artıq Nefretim.. Kusamıyorum SözcükLer Caresiz..! Ruhum Kayßoldu senin içinde.. SEni ararKen YaraLAr aldı her yeniden dediqinde; Yeniden ßir kayaya ÇarpTı.. ßetonLasmıstı KAlßin Yer YokTu sevqiYe.. Sevqin Korkundu.. Korkun Esirdi DErin ßir SesSzLiqe.. Derin İzlern KAldı ßu sefer ßedenimde.. KAlbim HayKırısLar içinde Her Sana KArdesim Dediimde.. Cok Canım Yanıor ßu Sefer Cok Kanım Akıor.. SucLu kimdi Yarqılayan Kmdi? MaSum Sözlerin ßüyüsüyDü ßendeKi. KAlemim anlaTamas SözCükLer ESir.. OnLar CAreSz ßir KAlßin Hükmünde..! SusMak qereKir ßazen.. Unutmak qereKir.. ßeLKi vazqecmek qereKir.. qİtMeK qereKir SesSzce..[/SIZE]
MaSaL
[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]Terkedilmiş Bir İntihar Yüreğim
[/INDENT][/INDENT][/SIZE]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] “Sen bu satırları okuduğundavirgul2.gif

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Ben kirpiğimde tomurcuklanan aheste hüzünlerimle

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Gamlı bir gazelde bitmiş olacağım.”

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Bu şehirdeki tüm kayıp zamanları gözlerinin zindanlarına hapsettim. Bir rakı masasına devirdim hüzünlerimi. Tüm içli şarkılar boğazıma takılırkenvirgul2.gif ne kadar yakınsın bana. “Bu gece benim gecemvirgul2.gif bu gece bizim gecemiz. Cama vuran her damlada seni hatırlıyorum ve sana susuzluğumu…” Mısra mısra okşarken sözcüklerivirgul2.gif acıtıyorum yüreğimdeki uykusuz özlemleri. Kırık anılar duman misali tütüyor suskun gönlümde. Sevdanın en koyu demindeyim artık hayır gelmez kurtarmayın beni.

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Karşı kıyılarda hayat öldü sanki benden önce. Rüzgarlı bir gecede kendi içine kapanırken şarkıların kapılarıvirgul2.gif çıldırtıcı yalnızlıkları anıların kadehine doldurdumvirgul2.gif kimsesiz dudaklarımla yudumluyorum. Acılı şarkılar söylüyor hayat. Tenime değmeden hüznüme uzanıyor yanık ezgiler. Mavi bir gecede yüzümü yokluğuna döndüm. “Seni çok özledim” tadında anasonsuz bir sarhoşluk aldı beni benden. Dudağımdaki veda öpücüğüne uzanıp seni düşündüm. Gömleğinvirgul2.gif ayakkabınvirgul2.gif gözlerin…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Gözlerimi yumdum hayata….

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Rıhtım boyunca çıplak ayakla yürüyor fırtınayı dinliyorum. Dudağıma bir fısıltı dolandı “Seviyorumvirgul2.gif seviyorum…” diyorum. Bulutlar beni gösteriyor birbirine. Ellerini uzattığında neden güneş yağmıyor üzerime… Gözyaşlarımla ıslanıyor dalgalar. Sessizliğin suskusunda renksiz bir hayatvirgul2.gif ayrılığın izleri tenimdevirgul2.gif pırıltılı yakamozlarda ağlıyor yaralı bestelerim. Yüreğimden yüreğine uzanan köprüler yıkık da olsa küçük umutlar biriktiriyorum. Dudaklarımda mühürlü adınvirgul2.gif unutmayı bir türlü öğrenemedim. Pul pul döküldü sözcüklerim…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Üstüm başım hüzün…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Geceyi soyundum üzerimden…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Islak mısralar giyindim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Üşüdü harflerim…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Elleri “sen” kokanvirgul2.gif

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Issız bir mevsim sevdim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Yıkıldı şiirlerim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Ölür müyüm…

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Mavi güller arasında bağrı yanık hasretinvirgul2.gif yüreğimde biçare sevdanın mührüvirgul2.gif ıslanan nazlı mısralarımda tomurcuklandı hüzünlerim. Kendi içine kapandı bu şehir. İçimde bir ağlamakvirgul2.gif an be an yaklaştım deliliğe. Hüznüme gülümseyen aynalarda bin parça mevsim çiçeklerim.

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Tül perdeleri iki yana açılan bir çatı katındavirgul2.gif terastaki güllerin yapraklarında çarpıyor yüreğim. Uyan diyorum uyanvirgul2.gif resimlere sığınma çiğ damlasıvirgul2.gif titre yapraklarımda. Ölümüm de olsa o mevsimi istiyorum ben. Eylül olmalı aylardan ve bağrı açık bir güz… “Seni her zaman sevdim” yağmurlarında ıslanmalı gömleğin. Ayak seslerimdeki hayat yüreğinde atmalı her şeye inat. Sol yanındaki gül tohumu umutlarınlavirgul2.gif tenimdeki yanık teninden kan damlamalı gecenin çarşaflarına.

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Oysa şimdi karardı gökte dolunay

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Saat gece yarısını çoktan geçti

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Terkedilmiş bir intihar yüreğim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Birazdan gideceğimvirgul2.gif

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] “Bu kadar genç ölmek…” demeyin

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Yaşamayı beceremedim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Her gece ölen bir kadın resmiydim

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Düşlere sığınmıştım siz gelene kadar

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Hakkınızı helal edin.

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2]

[INDENT][INDENT]
[SIZE=2] Sevdiğimin yüreğidir kabrim…
MaSaL
Bugün yorgunum gönlüm virgul2.gif yılgınım anılardanvirgul2.gif sebepsiz hüzünlerdenvirgul2.gif zamansız sevmelerdenvirgul2.gifbırakıp gidenlerdenvirgul2.gif ölgünüm . .

Günler geçip gidiyorvirgul2.gif yıllar yüzümdeki çizgilere her an bir yenisini ekliyorvirgul2.gif aynalarda gözlerimvirgul2.gif yüzümdeki çizgilerden hesap soruyorvirgul2.gif cevaplarını alamayacağı sorular

Çaresizlik nedir bilir misin? Gönlümvirgul2.gif sen hiç biçare çaresizliklere yenildin mi?virgul2.gif kaybolmuş yüreklerden umut dilendin mi? Ben umutsuz umutlara uzattım ellerimi ellerim boşluklarda bomboş kaldı

Bugün dalgınım gönlümvirgul2.gif denizde giden bir vapurun ardında bıraktığı köpükler gibivirgul2.gif içimde biriken duygularımvirgul2.gif sebepsiz ayrılıklara daldımvirgul2.gif nedensiz sebepler aradım bulamadım

Baharlara özendim virgul2.gif çiçekler ektim saksılaravirgul2.gif ellerimde toprak tortusuvirgul2.gif şimdi yağmur diliyorum ektiğim tohumlara

Dedim ya dalgınım gönlüm gözlerim karşı dağlarda virgul2.gifyağmurun düştüğü topraklardavirgul2.gifbir umut aradım çaresiz de olsa biçare yalnızlığıma

Nasıl düşerse bir yağmur damlası bulutlardan topraklaravirgul2.gifbende düşüyorum her ayrılıktan sonra sonu olmayan yalnızlıklara

Anlıyorsun değil mi gönlümvirgul2.gifyıllar nasıl da hükmediyorvirgul2.gif acımasız zamanlaravirgul2.gifbiçare umutlar çaresiz çaresizliklere saklanıyor

Bugün her günden daha yorgunum gönlümvirgul2.gifyağmurlara saklanmak istiyorumvirgul2.gifyağmur damlalarıyla birlikte toprağa düşüp kaybolmakvirgul2.gifkim bilir belki de yeniden doğmak..
MaSaL
[SIZE=4]Kapının zilini çalarsınız bazen, ya da anahtarı çevirirsiniz kilidi açmak için.Lakin kapının ardında sizi karşılayan tanıdık bir yüze değilde,karanlık bir gölgeye rastladığınızda itiraz ettiğiniz oldumu hiç.Geceyi güne böldüğünüzde kayıplarınız çok,kazançlarınız azsa,yalnızlık kapınızı çalmış demektir.

İşte bu yalnızlık kavurur,en delisinden,en koyusundan.Bir büyü bir lanet galiba bu.Bana hükmediyor,zulmediyor insafsız yalnızlık.neden hep sınıyor.Dik yokuşlarda çevirdi önümü.Olmazlara meğlim yokken.yedi bitirdi ömrümü.Oysa benim adım aşktı.Kokusu baştan çıkaran büyüleyen,içimizi titretendi.Soluksuz bıraktı rüzgarı.İnsafsızca esti yalnızlığa doğru.Aman düşman başına,kimseyi tutsak etmesin bu paslı demir,Şu an hayat bir kafes gibi,yalnızlık gırtlağıma sarılmış kana susamış katil gibi.Çalana kapı duvar,bekleyene gelmeyen misafirse beklenen,ızdırabı mafeder insanı.

Acı bir kahveyi aaaaaaadığında,edilmiyorsa iki kelam,yalnızlık öldürmüş demektir zaten vesselam.

Hükmeder varlığı,tam dik yokuşlarda kesti önümü.Kopardı en ince yerden bağlarımı.Ne akıl bıraktı ne fikir.Dolandı boynuma katil elleri.

Her kapı çalışımda korkar oldum senelerdir,ya evde yoksa.Ayaklarına çok kapandım yıllarca gitme diye,sürükleye sürükleye götürdü peşinden yalnızlık.Şimdi şeffaf camın ardından baktığımda,seslerimin ayyuka çıktığı,çığıklarımın çıldırtığı yalvarışlarımla doluymuş zaman,şimdi takvimlerden düşen yapraklarda yalnızlık ilmek atmış boynuma,sanki koca ömüre,koca bir yalnızlık sığmış,bunun için mi yaşamışım yalnız kalmak için mi?yoksa yalnızlığı seninle paylaşmak için mi?

Ben acıyla boy veren günahtım belki nezninde.Ve hiç toprağına cemre düşmedim.Bu yüzden yaşlı ruhum,çünkü kalmamış umudum,Korkak savaşçıymışım,yenilgiyi kabul eden.

Vurgun yiyen,örselenmiş duygularımla etrafında pervane gibi dönerken,ahmak bir sevda büyütmüşüm koynumda.Dar ağacına as beni.Gözyaşlarımla boğuluyorum.Ha yaşamışım ha ölmüşüm,ben yalınızlığın girdabında her gün sensiz boğuluyorum.

Sen kazandın katil yalnızlık,haydi kaz çukuru göm beni.
[/SIZE]
MaSaL
Sadece HayaL kuruyorum şimdi

Belki de bu aralar beynimdeki düşünceyi yazmam gerekiyor,
Belki hayal olan kelimeleri,
Belki de süslü püslü bir şeyler

Devamlı yazmak mı gerekir tabi ki hayır..
Ama içimde sana dair olan o kadar çok nesne his var ki belki benim içimde kalmaları beni daha fazla üzecek.
[SIZE=5]"Çok sevmek'
bu olsa gerek.
Yokluğunda bile seni böylesine yaşıyorsam ve tüm hücrelerimde sadece seni taşıyorsam başka açıklaması olabilir mi bunun?

Öyle ya, ben çok seviyorum seni çok
Bir insan bir başka insanı bu kadar sevebilir mi, bilmiyorum. Ah, bilsen nasıl özlüyorum seni... Şimdi burada olsan ve sadece havadan sudan konuşsak bile yeter bana.
Bir kez daha gözlerine bakmak, bir kez daha gülüşünü duymak için neler vermezdim ki....

Sadece hayal kuruyorum şimdi...
Kapı çalıyor, açıyorum ve Dünyalar tatlısı GöNüLPıNaRıM karşımda.
Sanki dün birlikteymişiz gibi, rahatça giriyorsun içeri" Bu evin en çok nesini seviyorum biliyor musun? " diye soruyorsun.
Yüzüne bakıyorum merakla ve veriyorsun cevabını; "İçinde aşkı ve seni barındırmasını..."..Özlemekle…. Korkular arasında gidiyor Aklım.
Mantıksız şeyler belki de ama senin olduğun yerde hele de özlemin sarmışken ruhumu, mantıklı düşünemiyorum.olumsu z bir şey tek bir kelime bile……………. Aslaaaaa………

Hayal dedim ya,
sonu yok bunun. Sabaha kadar hayallerle yaşayabilirim.seni hayal etmesi bile Güzel GöNüLPıNaRıM.
Sensizlikle baş edebilmenin tek yolu bu.
Kim bilir, belki bir yerlerde sen de beni hayal ediyorsundur.
Ve kimbilir biz kavuşamadık ama belki hayallerimiz Kavuşmuştur….belki kimbilir…. Evet sevgili kimseler bilmez….

Bendeki Duyguları kimseler bilmez…
bende ki seni kimseler tahmin bile edemez…

Peki diyeceksin hayal olmayan düşünce yokmu... var tabi ki seni sevmenin dışında birde aklımda bu kısacık şarkı sözünden kalan gerçek var

O zaman ya benimsin ya elin
O zaman ya ölümsün ya düğün
[/SIZE]
MaSaL
Duyuyor musun?
-Evet
-Neye evet?
-İçimdeki sesleri duymuyorsun öyle değil mi?
-Görebildiğim her şeyi duyabilmekteyim
-Ya göremediklerin?
-Siyah bir geceye terk ettiğimiz zamanlar adına mavi ay parlasın diye beklerken geceye inat kapanıyordu bütün gözler… Bir damla yağmurun ışıltısıydı tenime vuran. Hiç görmediğim halde var olduğuna inandığım sevdiğim gibi hiç olmayacaktın…

-Aynı şarkıyı duyabilsem, o yolu görebilsem siyahın inadına bütün acıyı haykırabilirdim…

Sözüm uçuyor cümlelerim terk ediyor varmak (varamamak) adına uçurumlardayım…

-Bütün bu hayatın anlattığı tek bir kelimeyi bütün hayatımı versem anlatabilir miydim? O bana hayatı verirken
Ben o’na bir hayat verebilir miydim?

*Hıçkırıklarla boğulduğum geceye haykırdığım bütün benliğim sustu, şimdi önce ve sonrasına mahkûm öylesine ruhumu bedenim de ağırlarken içimdeki her bir parça tek, tek terk edilmeler de, terk edişlerde…

-Duyuyor musun?
-Hayır
-Neye hayır
-Senden yana göremediğim, duyamadığım anlarda yaşadığımı var sayanlara HAYIR

*Pencereme vuran kar tanelerin içinde eridiği hissiyle hiç unutmadığım aklıma nakşettiğim bu satırlar ve her kelimesiyle bir kez daha vururken içimden ve dışımdan haykırırken sana beni duyabiliyor musun acaba…

Şimdi öylesine gönül kırıkları içinde verdiğim savaşta siyah bir geceye düşen kar taneleri hatırına mavi bir ay doğmasını bekliyorum…
Hayal bu ya, benim değil mi? Bizim değil miydi?

Biz ki Mecnun’u Leyla’ya deli divane âşık edip çöllere kurban etmişken, mavi bir ay doğmasını beklemek, seni beklemek çok muydu?

Aşk tan çok bir savaşa benzeyen ve hiç olmadan bitmeler bugünün yarınlara bakan gözleri karanlıktan başka bir şey bulamayışının acısıydı…

Şimdi yarım kalmış bir hikâye gibi geçmişi tamamlamak mı doğru olan yoksa öylece yarım bir hikâyeyi kaleme vurmak mıydı?
Bu hikâye yarım kalmamış yaşanmış olsaydı nasıl bir son yazı karalardı kalem çözemiyorum…

Yarım bırakılan bir hayatı nasıl tamamlayabilirdim…

Aşk’ın kalesi herhalde hiçbir yaşamışlıkla yıkılmayacak yenik düşmeyecekti…

Mecnun ne gördü Leyla’nın gözünde…
Ya Yusuf…

Gözlerimde Yusuf tan daha aydınlık daha güzeldin oysa ömrümü uğruna zindanlar da geçirecek kadar seninleydim… Senindim…
İçimdeki sen ile bütündüm… Farkında değildin hiç farkında olmadın…

Tam bir yıl oluyor ve ben halen yarım kalmış bir hikâyeyi nasıl tamamlayacağımı bilmeden sadece o geceye ait rüzgârda savruluyordum… Oysa tamamlamak istiyor muydum, nasıl bir netice verebilirdim nasıl bir son kaleme dökebilirdim hiçbir fikrim yoktu…

Öncesi ve sonrası…
Öncesi çözemediğim bir bulmaca gibi sonrası ellerimde fakat ne çözmeye ne öylece bırakmaya takatim yoktu…
Görmek ve görünmek mühim şeydi…

Duyamadığım, duyamadığın her an sen ölüyor ben ise her an seninle doğuyordum…
Sen yazıyı bitirmiş ben ise mutlak bir son yazma isteği ile zamanın akmasını bekliyordum. Her geçen zaman biraz daha erteliyordum, senin yarım bıraktığın hikâyeyi ben son nefesimde tamamlamak itiyordum…

Şimdi ise senden kalan mavi bir ay siyaha inat dökülen yaşlardan dahası yoktu.
Şimdi uzun bir sessizlikten ötesi yoktu…

—Duyuyor musun?
- …
— Duymuyorsun.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 12:42 AM